Statistika našeho portálu

  • 86 098 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Žižkovský masopust - Praha 3 Žižkov

05.03.2011 - 08.03.2011 Palác Akropolis, Ulita, Dům dětí a mládeže, Hospoda U vystřelenýho oka, z nám. Jiřího z Poděbrad

Zveme vás na Žižkovský masopust!Letošní čtyřdenní rej masek v Praze 3 bude věnován oslavám žižkovského patriotismu, bude ukázkou specifik této svérázné pražské čtvrti a její historie. Hlavní postavou průvodu nebude proto nikdo jiný než žižkovský Pepík.Za svou osmnáctiletou historii se nejtradičnější masopustní rej v Praze věnoval řadě historických postav. Ten loňský byl věnován postavě prvního…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Palác Akropolis, Ulita, Dům dětí a mládeže, Hospoda U vystřelenýho oka, z nám. Jiřího z Poděbrad
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Zveme vás na Žižkovský masopust!


Letošní čtyřdenní rej masek v Praze 3 bude věnován oslavám žižkovského patriotismu,
bude ukázkou specifik této svérázné pražské čtvrti a její historie. Hlavní postavou průvodu nebude proto nikdo jiný než žižkovský Pepík.
Za svou osmnáctiletou historii se nejtradičnější masopustní rej v Praze věnoval řadě historických postav. Ten loňský byl věnován postavě prvního starosty Žižkova Karla Hartiga, rok předtím se oslavy vrátily ke kořenům s pomocí masopustních maškar ze Studnice, jejichž tradiční pojetí této lidové slavnosti je zapsáno na seznamu kulturního dědictví organizací UNESCO. Letošní průvod bude oslavou všeho, co dělá Žižkov Žižkovem. V čele průvodu proto stane legendární mýtická postava.

"Chceme dát světu najevo, že všichni jsme žižkovští Pepíci a že jsme na to hrdí. Věříme, že se dostaví žižkovských Pepíků požehnaně. Ať již jsou skutečně ze Žižkova nebo odjinud. A ať už si postavu žižkovského Pepíka představují jakkoliv," představuje ideu masopustu mluvčí radnice Jan Sotona.

Toho hlavního Pepíka ztvární již tradičně herec, bavič, chůdař a bohém Petr "Pepík" Stolař z divadla V Pytli. Tradičně poteče pivo proudem a jitrnice se budou rozdávat na jednotlivých zastávkách průvodu i během jeho cesty z vozu.

Hlavní akce, tedy masopustní průvod proběhne již tradičně v úterý před Popeleční středou, kterou oficiálně začíná období půstu podle liturgického kalendáře. Program začne na náměstí Jiřího z Poděbrad v 16.00, odkud se průvod vydá k Mahlerovým sadům.

"Chceme se během masopustního průvodu pokusit pořídit největší skupinovou fotografii žižkovských Pepíků na světě a budeme usilovat o její zápis do Guinessovy knihy rekordů," doplňuje mluvčí Sotona.

Za zvuku bubnů Tam-Tam Batacudy dorazí pak rej masek k žižkovské radnici, kde starostka Prahy 3 Vladislava Hujová předá žižkovským Pepíkům na masopustní noc vládu nad městskou částí. Odtud průvod zamíří zpět na náměstí Jiřího z Poděbrad. Žižkov zde zvolí nejlepší masky průvodu a bude se jíst, tančit a zpívat. Po osmé hodině oficiální program zakončí ohňová show.

Program:
18. Žižkovský masopust

Sobota 5. března

14.00, Palác Akropolis
Maškarní odpoledne pro děti

19.30, Palác Akropolis
Maškarní rej

Neděle 6. března
12.00 Hospoda U vystřeleného oka
Masopustní hody

14:00 DDM Ulita
Dětské masopustní odpoledne

Pondělí 7. března
15.30 Kino Aero
Masopustní promítání pro děti

Úterý 8. března
16.00, nám. J. z Poděbrad
Masopustní průvod

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Světlo a život - Praha

06.01.2019 - 24.02.2019
Nová budova Národního…

Sluneční záření má jako stavební kámen života na Zemi klíčovou roli v evoluci a rozmanitosti organismů. Výstava…

Svět kostiček na Chvalském zámku - …

12.01.2019 - 14.04.2019
Chvalský zámek

Malí i velcí příznivci pestrobarevných kostiček budou na naší výstavě doslova u vytržení. Výstava SVĚT KOSTIČEK slibuje…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete