Statistika našeho portálu

  • 94 728 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Zlato symbol moci a bohatství - Dietrichsteinský palác - MZM

02.11.2012 - 18.11.2012 Brno

Výstava roku 2012! Moravské zemské muzeum Vás zve na exkluzivní výstavu pořádanou u příležitosti 195. výročí svého založení.Výstava představí zlato jako fenomén hodnoty, bohatství a moci v průběhu známé historie lidstva. Moravské zemské muzeum vystaví své nejvzácnější zlaté exponáty, které jsou součástí sbírek numismatického oddělení, mineralogicko-petrografického oddělení a archeologického…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dietrichsteinský palác - MZM
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Výstava roku 2012! Moravské zemské muzeum Vás zve na exkluzivní výstavu pořádanou u příležitosti 195. výročí svého založení.

Výstava představí zlato jako fenomén hodnoty, bohatství a moci v průběhu známé historie lidstva. Moravské zemské muzeum vystaví své nejvzácnější zlaté exponáty, které jsou součástí sbírek numismatického oddělení, mineralogicko-petrografického oddělení a archeologického ústavu.

Řada z nich bude v originále vystavena vůbec poprvé. Hlavní linkou výstavy budou zlaté mince a medaile z různých historických období, které budou doplněny o šperky z období starší doby bronzové, což je nejstarší zlato z našeho území, dále bohatou výbavu hrobu velmože z období stěhování národů a o hrobovou výbavu a ukázku zpracovávání zlata z Velké Moravy. Samozřejmě budou k vidění také vzorky ryzího zlata z evropských nalezišť i pravé nuggety ze severní Ameriky a Austrálie.

Výstava bude doplněna multimediálním průvodcem za použití QR kódů a také katalogem.

Výstava je otevřena

denně mimořádně od 9 - 20 h.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Veletrh PRODÍTĚ - Brno

04.03.2021 - 07.03.2021
Brno

Veletrh PRODÍTĚ je nejvýznamnější oborovou kontraktačně–prodejní prezentací v České republice. Novinky svého sortimentu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 16. leden

Dnes má svátek Ctirad

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete