Statistika našeho portálu

  • 95 090 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Vlastivědné muzeum v Olomouci

03.11.2012 - 01.01.2013 Olomouc

Výstava, která mezi 3. listopadem 2012 a 1. lednem 2013 potěší především děti i milovníky pohádkového žánru z řad dospělých, prostřednictvím šesti desítek kostýmů, rekvizit a kulis připomene patnáct známých pohádek z tvorby Československé a následně České televize (Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Zlatovláska, Ať přiletí čáp, královno!, Plaváček, O princezně, která ráčkovala, Královna Koloběžka…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Vlastivědné muzeum v Olomouci
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Olomouc

Fotogalerie k článku

Výstava, která mezi 3. listopadem 2012 a 1. lednem 2013 potěší především děti i milovníky pohádkového žánru z řad dospělých, prostřednictvím šesti desítek kostýmů, rekvizit a kulis připomene patnáct známých pohádek z tvorby Československé a následně České televize (Anděl Páně, Lotrando a Zubejda, Zlatovláska, Ať přiletí čáp, královno!, Plaváček, O princezně, která ráčkovala, Královna Koloběžka I., O štěstí a kráse ad.).

Holčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů, královen nebo králů, kluci například na loupežníka, čarodějnici, Krakonoše a mnohé další. Při výběru pohádek brali autoři výstavy na zřetel především jejich oblíbenost u diváků. Nejstarší kostýmy pocházejí ze 70. let 20. století z pohádky Zlatovláska, nejnovější jsou pouhé tři roky staré – z pohádky Kouzla králů. Co se extravagance kostýmních návrhů týče - nejvýraznější šaty, klobouky a turbany pocházejí z pohádek Plaváček (ve které si zahrála řada v 80. letech populárních zpěváků a zpěvaček) a Ať přiletí čáp, královno! Rukopis výtvarníka Stanislava Holého (Studio kamarád, Jů a Hele) nezapřou kostýmy z pohádky O chytrém Honzovi.

K vidění jsou také "nebeské" kostýmy Pána Boha, Panny Marie a andělů z pohádky Anděl Páně. Tahákem výstavy jsou také Krkonošské pohádky – jediný hraný večerníček, který získal ocenění za vůbec nejoblíbenější večerníček všech dob. Lektorské pracoviště VMO připravilo k výstavě pestrý doprovodný program. Děti si mohou přímo na výstavě vyzkoušet pohádkové kostýmy, které pro tento účel velkoryse zapůjčilo Moravské divadlo Olomouc.

Výstava Zpátky do pohádky měla svoji premiéru v brněnském Letohrádku Mitrovských v roce 2010 a v roce 2011 zahájila své putování po českých a moravských památkách a muzeích.

Otevírací dobu najdete na:

http://www.vmo.cz/rubriky/oteviraci-doba/

Informace o vstupném najdete na:

http://www.vmo.cz/rubriky/vstupne-a-slevy/

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Další akce v okolí

Běh Barvám Neutečeš - Olomouc

08.05.2021 - 08.05.2021
Výstaviště Flora -…

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Trumpetista hraje. Trumpetista sklá…

15.04.2021 - 15.04.2021
Reduta

Koncert Moravské filharmonie s ukázkou autorské tvorby trumpetisty Ondřeje Moťky.

Mistrovské výkony hráčů Moravské fi…

19.04.2021 - 19.04.2021
Reduta

Komorní koncert Moravské filharmonie nabízející jedinečný intimní zážitek a mistrovské výkony vybraných členů orchestru.

Hudbou přes horizonty – Olomouc

29.04.2021 - 29.04.2021
Reduta

Závěrečný koncert sezony Moravské filharmonie Olomouc.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

úterý 13. duben

Dnes má svátek Aleš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete