Statistika našeho portálu

  • 86 078 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Chodov

Chodov

Obec Chodov leží v Karlovarském kraji, v okrese Karlovy Vary. Leží ve správním obvodu obce s pověřeným obecním úřadem Toužim. V okolí nevelké obce se rozprostírá zalesněná krajina, vyzývající k romantickým procházkám i náročnějším pěším túrám. Obcí prochází silnice spojující Teplou a Bečov nad Teplou. Celé území Chodova leží v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Chodov je obcí s převahou ze…

Adresa a kontaktní informace

Obec Chodov leží v Karlovarském kraji, v okrese Karlovy Vary. Leží ve správním obvodu obce s pověřeným obecním úřadem Toužim. V okolí nevelké obce se rozprostírá zalesněná krajina, vyzývající k romantickým procházkám i náročnějším pěším túrám. Obcí prochází silnice spojující Teplou a Bečov nad Teplou. Celé území Chodova leží v Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Chodov je obcí s převahou zemědělské a lesnické výroby. V současné době zde žije více než 110 obyvatel na území o katastrální výměře 8,16 km².

Historie

Chodov vznikl v 18. století u panského statku "Gängerhof", který byl založen již v 16. století. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1785. Samostatnou obcí se Chodov stal až v roce 1975. V tom samém roce se Chodov stal v rámci projektu "centralizace obcí" součástí obce Bečov nad Teplou. Od Bečova se oddělil definitivně v roce 1992.

Co je k vidění

Z historický cenných objektů upozorňujeme na usedlost bývalé ovčárny z 18. století, která leží v lesích severozápadně od obce. Zdejšími usedlíky je nazývána "Vitriolkou". Ovčárna byla zrušena na počátku 19. století a Anton Liewald z Perninku zde založil výrobnu kyseliny sírové. Kyselina je nazývána také louh či vitriol. Z tohoto označení vyplývá termín "Vitriolka". Tipem na hezkou procházku může být návštěva hájovny, založené v 80. letech minulého století. Významnou stavbou je objekt barokní kapličky.

Zajímavost

Pýchou Chodova je v centru obce samostatně stojící památný stroj "Chodovský buk", jehož stáří se odhaduje na více než 200 let. Je 18 metrů vysoký a obvod má 420 centimetrů.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Zimní radovánky – zima v Krušnohoří…

12.12.2018 - 28.02.2019
Muzeum Karlovy Vary,…

Výstava přiblížující život obyvatel Krušnohoří v zimním období se časově zaměřuje na období od druhé poloviny 19.…

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

21.02.2019 - 21.02.2019
Mírové nám. 733, Ostrov

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

09.03.2019 - 09.03.2019
Smetanovy sady 1145/1,…

Společenství Josefa Zezulky Vás zve na setkání s biotronikou, v rámci Duchovní univerzity Bytí.

« zpět na seznam položek

Sdílet

neděle 17. únor

Dnes má svátek Miloslava

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete