Statistika našeho portálu

  • 96 802 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Kardašova Řečice

Kardašova Řečice

V severozápadní části okresu Jindřichův Hradec, přibližně 12 km od tohoto města, se nachází malé město Kardašova Řečice, které má katastrální výměru 45,83 km² a v současnosti v něm žije něco přes 2 tisíce obyvatel. Ačkoliv není příliš rozsáhlé, nachází se v rozmanité krajině plné rybníků a nádherných lesů, která se může stát ideální lokalitou pro letní romantickou dovolenou.HistorieZ mál…

Adresa a kontaktní informace

V severozápadní části okresu Jindřichův Hradec, přibližně 12 km od tohoto města, se nachází malé město Kardašova Řečice, které má katastrální výměru 45,83 km² a v současnosti v něm žije něco přes 2 tisíce obyvatel. Ačkoliv není příliš rozsáhlé, nachází se v rozmanité krajině plné rybníků a nádherných lesů, která se může stát ideální lokalitou pro letní romantickou dovolenou.

Historie

Z mála informací o historii města vysvítá jako datum jeho založení rok 1267. Samotný název města Kardašova Řečice vznikl podle potoka Řečice (zdrobněle říčka, říčice), který pramení v okolí Hostečného a po průtoku kolem Pluhova Žďáru a Klenova se pak poblíž kostela stéká s Kardašským potokem, kterého pramen je severně od města a napájí rybník Kardaš. Od něho má potom Řečice svůj přívlastek. Pro zajímavost lze uvést, že Kardaš znamená v turečtině bratr.

Město bylo pravděpodobně ve středověku významnějšího charakteru díky obchodní cestě, která spojovala Sezimovo Ústí a celé Soběslavsko s Jindřichovým Hradcem a Lomnicí nad Lužnicí, Stráží nad Nežárkou a Třeboní. V současnosti město leží na železniční trati, spojující Jihlavu a Veselí nad Lužnicí. Svého historického maxima v počtu obyvatel dosáhlo město v roce 1900, kdy zde žilo 2640 obyvatel. V souvislosti s úpadkem zdejší textilní továrny nastal odliv obyvatelstva a počtu z roku 1900 nebylo již nikdy dosaženo.

Co je k vidění

Nejvýznamnější historickou stavbou ve městě je kostel svatého Jana Křtitele. Náměstí potom dominuje socha českého básníka, kněze a národního buditele - Boleslava Jablonského. Pro návštěvníka města budou jistě velkým lákadlem nejen krásy okolní rozmanité přírody, ale i tip na unikátní výlet do nedalekého skvostu s renesančním vzezřením – zámeckého areálu Červené Lhoty.

Zajímavost

Přibližně 1 km od města se nachází židovský hřbitov, který je upomínkou na život zdejší židovské komunity a datum jeho založení se odhaduje do poloviny 17. století.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Hypnotizér v Třeboni - Třeboň

09.02.2022 - 09.02.2022
Masarykovo námesti 2/I,…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na interaktivní přednášku, kterou pořádá Divadlo J. K. Tyla…

« zpět na seznam položek

Sdílet

neděle 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete