Statistika našeho portálu

  • 94 552 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Soběsuky

Soběsuky

Obec Soběsuky se nachází ve Zlínském kraji, přibližně 10 kilometrů jižním směrem od okresního města Kroměříže. Leží pod severními vrcholky Chřibských hor na pravém břehu říčky Kotojedky. Součástí obce jsou osady Milovice a Skržice. Dohromady zde žije přibližně 350 obyvatel na katastrální výměře 4 km².HistorieV písemných pramenech jsou Soběsuky poprvé zmiňovány k roku 1287. Obec byla souč…

Adresa a kontaktní informace

Obec Soběsuky se nachází ve Zlínském kraji, přibližně 10 kilometrů jižním směrem od okresního města Kroměříže. Leží pod severními vrcholky Chřibských hor na pravém břehu říčky Kotojedky. Součástí obce jsou osady Milovice a Skržice. Dohromady zde žije přibližně 350 obyvatel na katastrální výměře 4 km².

Historie

V písemných pramenech jsou Soběsuky poprvé zmiňovány k roku 1287. Obec byla součástí zdouneckého panství. Konkrétní historické záznamy mapující vývoj obce v období pozdního středověku a raného novověku se bohužel nezachovaly. V současnosti sídlí v Soběsukách obecní úřad, je zde 52 obytných domů.

Co je k vidění

V obce Soběsuky najdeme zvonici sv. Floriána. Jako upomínku na padlé vojáky v první a druhé světové válce byl vystavěn kamenný památník. Ve Skržnicích stojí cenná zvonice a v Milovicích kaple svatého Jana Křtitele. V obci Soběsuky působí jezdecký klub Alima, který umožňuje po předběžné rezervaci projížďky na koních. Pro vyznavače pěší turistiky lze doporučit výlet na rekreační středisko Bunč či na rozhlednu Brdo a dále do rekreačního střediska Kamínka. Delší trasa vede na Kudlovskou dolinu nebo až na Velehrad.

Zajímavost

Každoročně se v obci koná velké množství kulturně-společenských akcí. Jde například o masopustní karneval pro dětí, zimní a letní sportovní den, Mikulášskou nadílku či Hodovou zábavu.

Mapa

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

pondělí 30. listopad

Dnes má svátek Ondřej

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete