Statistika našeho portálu

  • 96 802 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou

Město Týn nad Vtavou leží v centrální části jižních Čech, cca 30 km severně od Českých Budějovic, po obou březích řeky Vltavy (nedaleko soutoku s Lužnicí). Žije zde necelých devět tisíc obyvatel. HistorieTýn nad Vltavou patří mezi nejstarší sídla na jihu Čech. V 11. století zde bylo vybudováno sídlo biskupského správce a v jeho blízkosti se rozrostla osada. O dvě století později zde byl vystaven …

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Město Týn nad Vtavou leží v centrální části jižních Čech, cca 30 km severně od Českých Budějovic, po obou březích řeky Vltavy (nedaleko soutoku s Lužnicí). Žije zde necelých devět tisíc obyvatel.

Historie

Týn nad Vltavou patří mezi nejstarší sídla na jihu Čech. V 11. století zde bylo vybudováno sídlo biskupského správce a v jeho blízkosti se rozrostla osada. O dvě století později zde byl vystaven hrad, který však v 17. století zanikl a po kterém se zachoval kamenný most a hradní příkop. Týn nad Vtavou byl součástí důležité obchodní cesty, kde se sůl i jiné zboží překládalo na lodě a vory.

Co je k vidění

V městě je mnoho památek. Mezi nejznámější patří zámek zkonce 17. století, Kostel sv. Jakuba, domy městského centra (Stará pošta, Lékárna U Zlatého orla, Hostinec U Zlatého lva, Dům U Zlatého slunce ad.), renesanční radnice, zbytky hradu, otáčivé hlediště, Solnice na malostranském břehu, rozhledna, Kaple Panny Marie Karlovské a mnoho dalších.

Mapa

« zpět na seznam položek

Sdílet

neděle 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete