Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Cestujeme po vodě

Praha

Blíží se dovolená a vy si říkáte si, že by to chtělo letos změnu? Výborně! Co to zkusit pro jednou po vodě?! Kánoe či raft, ostřílení vodáci ví, že je to přímo osvěžující zábava, při které lze zažít hromadu zážitků. My vám přinášíme inspiraci, co si s sebou do lodi nezapomenout, abychom se na vodě cítili pohodlně a bezpečně.

Fotogalerie k článku

Obuv, oblečení a doplňky

Obuv je naprostý základ. Většinou si s sebou vezeme 2 páry obuvi. Jedny boty poslouží na loď, druhé na souši. Na loď můžete volit boty z neoprenového materiálu, dále upotřebíte i sportovní dámské či pánské sandály. Ale pozor! Rozhodně vybírejte sandály s protiskluzovými podrážkami. Pantofle a žabky nechte doma, sice existují typy s protiskluzovými podrážkami, mají však volnou patu a mohlo by se vám tak lehce stát, že vám uplavou. Co se týče oblečení, vždy je dobré před plavbou zkontrolovat předpověď počasí. Jestli-že hlásí slunečno, budete potřebovat plavky, kraťasy a trička s krátkým rukávem. Na noc to bude chtít delší kalhoty a tričko s dlouhým rukávem. Jestli-že však můžeme počítat s deštěm, přibalíme také nepromokavou bundu s kapucí, neopreny a můžeme zabalit i pláštěnku. Jako doplňky pak oceníte klobouk a sluneční brýle, zapomínat bychom neměli ani na opalovací krém.

Další důležité věci na cestu

Jestli-že se nejedná pouze o jednodenní plavbu, přibalte si do lodi také karimatku a spacák. Na vodu se hodí zejména nafukovací složitelná a lehká karimatka. Nejlépe pak také vezmeme péřový spacák. Oproti tomu z dutých vláken je totiž lehčí a skladnější. Hygienické potřeby jako je kartáček a pasta jsou samozřejmostí každého cestování, na vodu však přibalte i repelentní přípravek. Vodáci dobře ví, že u vody se to často hemží komáry. Chcete-li si vodní dobrodružství užít, rozhodně jej doma nezapomeňte. Po vylodění, ale i na večerní plavbu, se vám bude hodit také svítilna. Díky čelovce budete mít volné ruce.

Alza

Zavazadlo

Do čeho to tedy vše naskládáme? Kufry si nechte raději na cestu k moři, do raftu či kánoe budete potřebovat nepromokavý vak či plastový barel. Do lodi je více než vhodné úsporné balení. Určitě tak do barelu nenacpete troje kalhoty, deset triček, knihu na čtení a tři páry bot. Berte pouze to, co je pro vás nezbytně nutné. Čím těžší vaše loď bude, tím víc bude mít tendenci klesat ke dnu. Přetížená loď je navíc hůře ovladatelná a méně rychlá.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

SOČR: Inaugurační koncert Petra Pop…

03.10.2022 - 03.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 3. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Johannes Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur, op.…

Workshop: Základy programování

04.10.2022 - 04.10.2022
celá ČR

Zúčastni se bezplatného online workshopu, kde si se zkušenými mentory vyzkoušíš práci s technologiemi webových stránek…

Divadelní příběh Suprhírous - Praha

06.10.2022 - 06.10.2022
Pasáž Jalta, Václavské…

Vychutnejte si zábavnou parodii, která prověří síly nejznámějšího komiksového universa!

« zpět na seznam položek

Sdílet

pondělí 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete