Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Jak sbalit dítě na tábor

Praha

Doba letních táborů se blíží, vaše dítko se již těší na nové kamarády a vy ještě nevíte, co vše mu nabalíte s sebou? Nevadí! Společně se podíváme na užitečné tipy, které využijete při chystání vaší ratolesti na zážitkový pobyt.

Fotogalerie k článku

Oblečení a obuv

Základem turistické výbavy pro dítě jsou kvalitní boty. Na tábor doporučujeme volit jeden pár sportovní obuvi s uzavřenou špičkou, druhý pár vzdušnější s otevřenou. Uzavřená obuv by měla být vyrobena z kvalitního nepromokavého a prodyšného materiálu. Podrážka boty by neměla být tenká jako papír, aby naše dítko necítilo každý kamínek na cestě. Jako otevřený typ obuvi můžeme volit dětské sandály. Ty se prodávají s otevřenou i uzavřenou špičkou. K vodě mu postačí s otevřenou, bude-li však dítě využívat sandály také do terénu, poohlédněte se raději po té s uzavřenou.

Co se týče oblečení, vybíráme zejména pohodlné bavlněné kousky, do terénu se pak hodí nejrůznější typy funkčního oblečení. Ve výbavě by tedy neměly chybět funkční trička s krátkým i s dlouhým rukávem, kvalitní nepromokavé kalhoty, ideálně s funkční membránou. Také dítěti přibalte větruodolnou bundu, kterou ocení zejména v nepříznivém počasí. Jestli-že je poblíž tábora také řeka, rybník či přehrada, nezapomeňte dítku přibalit plavky.

Alza

Batoh

Výběr kvalitního dětského batohu je zcela zásadní. Batoh by měl být lehký, neměl přesahovat délku zad dítěte a měl by být vyroben z nepromokavého materiálu, popř. by měl disponovat ochrannou pláštěnkou. Ta se dá však dokoupit i zvlášť. Je vhodné, aby batoh obsahoval více než jednu kapsu a dítě tak mohlo oddělit svačinku od náhradního oblečení apod. Také přijde vhod, když bude mít batoh boční síťované či plné kapsy, do kterých může dítě vložit láhev s pitím. Velmi vhodné je, aby dětský batoh disponoval prsními, v ideálním případě i bederními popruhy. Váha batohu se tak lépe rozloží a záda dítěte nebudou tolik namáhaná.

Kosmetika a doplňky

Při cestě na tábor nezapomeňte vašemu dítku přibalit nezbytnou kosmetiku. Šampon a sprchový gel, zubní kartáček a pasta je naprostý základ. Dále by neměla výbava postrádat opalovací sprej a ochranný krém na ruce. Z doplňků přibalme pokrývku hlavy a sluneční brýle s kvalitním filtrem.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

SOČR: Inaugurační koncert Petra Pop…

03.10.2022 - 03.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 3. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Johannes Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur, op.…

Workshop: Základy programování

04.10.2022 - 04.10.2022
celá ČR

Zúčastni se bezplatného online workshopu, kde si se zkušenými mentory vyzkoušíš práci s technologiemi webových stránek…

Divadelní příběh Suprhírous - Praha

06.10.2022 - 06.10.2022
Pasáž Jalta, Václavské…

Vychutnejte si zábavnou parodii, která prověří síly nejznámějšího komiksového universa!

« zpět na seznam položek

Sdílet

neděle 2. říjen

Dnes má svátek Olívie / Oliver

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete