Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Tradiční české pokrmy za výhodné ceny

Praha

Česká gastronomie nepatří k těm zrovna nejzdravějším kuchyním světa, zato je ale jedinečná a chutná. Typické jsou pro ni pokrmy s knedlíky, zelím a pořádnou porcí masa. Jedním z nich je například pečená kachna se zelím a knedlíkem. Jak na českou kuchyni levně a snadno?

Fotogalerie k článku

Jaké jsou nejoblíbenější české pokrmy?

Co se týče hlavních jídel, je v české kuchyni hojně připravována nejenom zmiňovaná pečená kachna se zelím, ale i svíčková na smetaně, knedlo vepřo zelo nebo třeba koprová omáčka. Zatímco se tradiční středomořský jídelníček skládá z ryb, zeleniny a dalších lehkých pokrmů, česká kuchyně je jejím pravým opakem. Jídla jsou zde těžce stravitelná, častokrát tvořená hutnými omáčkami. 

Populárními dezerty na našem území jsou kynuté koláče, buchty nebo ovocné bublaniny, bábovky a koblihy. Častokrát se menu skládá z několika chodů, proto je vhodné nakupovat potraviny ve slevě. Jaké zboží je zlevněné právě v této chvíli, prozradí například NORMA leták. Kromě cenově zvýhodněných potravin akční leták NORMA informuje i o slevách na doplňky do domácnosti nebo na pomůcky do dílny.

Tipy pro levné nakupování

Některé pokrmy typické pro české stravování jsou finančně poměrně nákladné, vyplatí se proto hlídat aktuální slevové nabídky, díky kterým se vynaložené náklady výrazně sníží. Chlazená kachna běžně stojí kolem 120 Kč za jeden kilogram, oproti tomu kachna v akci kupujícího vyjde bezproblémově o 30 % levněji. 

Výhodné cenové nabídky zákazníkům nabízí například výše zmiňovaný akční leták NORMA. Kde se nacházejí nejbližší NORMA prodejny, je přehledně uvedené přímo na internetových stránkách společnosti. Hlídat se však vyplatí nejen slevové akce, ale i ceny u konkurence, které jsou mnohdy daleko nižší než v právě navštíveném obchodě.

Benefity české kuchyně

Tradiční pečená kachna je sice tučným pokrmem, na druhou stranu kachní tuk slouží jako prevence proti srdečním onemocněním a podporuje cirkulaci krve. Zelí, které se ke kachně často přidává, je doslova přeplněné vitamíny a pomáhá snižovat tělesnou hmotnost. 

Určitým benefitem, a to především pro českou produkci surovin, je to, že se česká kuchyně skládá ze sezónních a lokálních ingrediencí. Zároveň by se dalo říct, že typická česká gastronomie nemá ve světě obdoby. Některé recepty jsou natolik speciální, že se v rodinách dědí z generace na generaci.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

SOČR: Inaugurační koncert Petra Pop…

03.10.2022 - 03.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 3. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Johannes Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur, op.…

Workshop: Základy programování

04.10.2022 - 04.10.2022
celá ČR

Zúčastni se bezplatného online workshopu, kde si se zkušenými mentory vyzkoušíš práci s technologiemi webových stránek…

Divadelní příběh Suprhírous - Praha

06.10.2022 - 06.10.2022
Pasáž Jalta, Václavské…

Vychutnejte si zábavnou parodii, která prověří síly nejznámějšího komiksového universa!

« zpět na seznam položek

Sdílet

pondělí 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete