Statistika našeho portálu

  • 94 517 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Tři horské cyklostezky, které prověří vaši fyzičku

Praha

Chcete poznat krásy české kotliny z cyklistického sedla a nevadí vám vyšlápnout si pořádný kopec? Pak letošní léto vyzkoušejte horskou cyklistiku. Náročný terén ocení zkušenější jezdci, kterým by nemělo chybět především kvalitní horské kolo a také touha po adrenalinu. Jaké horské cyklostezky stojí za to?

Fotogalerie k článku

Národ cyklistů

Češi jsou národ cyklistů a není se čemu divit. Česká krajina jim nabízí ideální podmínky, ať už dávají přednost rovinkám, asfaltu nebo nezpevněným cestám. A právě posledně zmiňovaný terén je typický pro horskou cyklistiku, při které si dosyta užijete neupravené stezky plné kamenů a výmolů. Značné převýšení je už jen třešničkou na dortu.

S náročným terénem si poradí horské kolo

Jízda náročným terénem se bez správného vybavení může během chvíle proměnit v jeden z vašich nejhorších zážitků. Samozřejmostí by proto mělo být odpružené horské kolo, které spolehlivě tlumí nárazy a díky širším plášťům zaručí stabilitu i na nerovném nebo kluzkém povrchu.

Horské cyklostezky pro náročné

Ne všechny horské cyklostezky jsou natolik náročné, aby se nemohly stát cílem rodinných výletů s dětmi, které už nějaké zkušeností s terénní cyklistikou posbíraly. Ale my vám dnes představíme tři české cyklotrasy, po kterých by se měl pustit jen zkušený jezdec.

Bílé Karpaty – trail vašeho života

5 okruhů o celkové délce 130 kilometrů – čekají na vás u rekreační oblasti Lučina nedaleko Hodonína, asi hodinku cesty z Brna. Trail of Life, jak se trasa nazývá, tvoří značené stezky, které jsou zčásti sdílené s turistickými chodníky, ale bezpečně vás zavedou na single traily, kde už na turistu nenarazíte. Na horském kole budete projíždět lesem i po rozlehlých bělokarpatských loukách. Těšit se můžete na přírodní, neupravené lesní cesty a pěšiny klikatící se mezi stromy, kořeny a balvany, které vám spolehlivě vlijí adrenalin do krve.

Rychlebské a Lipovské stezky – nezapomenutelných 40 kilometrů

Objevovat krásy Rychlebských a Lipovských stezek ze sedla horského kola je zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Trasy o celkové délce 40 kilometrů vás provedou skrz hluboké lesy, mezi obrovskými žulovými balvany, opuštěnými lomy a horskými potoky. Všechny okruhy začínají i končí v Černé Vodě a je jen na vás, jak dlouhý a náročný úsek zvolíte. Zatímco stezku v povodí Černého potoka zvládnou projet i děti, které mají základní zkušenosti s jízdou v terénu, trail pod Sokolím vrchem je svým převýšením a náročností vhodný pro zkušené horské cyklisty.

Javornické okruhy v Pošumaví – výlet nedotčenou krajinou

Relativně málo dotčená oblast Javornické hornatiny se rozkládá na samém okraji Národního parku Šumava. Láká na svou panenskou krajinu a rozmanitý terén v kombinaci se zachovalou pošumavskou lidovou architekturou. Na své si tu přijdou všichni vyznavači horské cyklistiky, kteří tu najdou celou řadu cykloturistických tras vedoucích přes horské hřebeny i malebná údolí a nabízejících velkolepý výhled do všech světových stran.

Pevné a celoodpružené horské kolo by vás mělo doprovázet, ať už si vyberete jakoukoliv z výše zmíněných cyklostezek. Pokud si s jeho výběrem nevíte rady, inspirujte se nejlépe hodnocenými produkty na Heurece. Horská kola tam naleznete přehledně seřazená podle oblíbenosti a nechybí u nich ani recenze uživatelů.

Zajímavé akce v okolí

Online Mezinárodní festival dokumen…

18.11.2020 - 24.11.2020
Praha

Mezinárodní festival dokumentárního divadla AKCENT se uskuteční letos online ve dnech 18. – 24. 11.2020

Online Festival francouzského filmu…

19.11.2020 - 25.11.2020
Praha

23. ročník Festivalu francouzského filmu uvede jako každý rok francouzské snímky promítané v české distribuci 2019/2020.

Online Kino na hranici - celá ČR

23.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že…

Vánoční strom na Staroměstském námě…

23.11.2020 - 24.11.2020
Praha

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí letos v obvyklé podobě nebudou, ozdobí jej pouze strom. Pokud se výrazně nezmění…

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

úterý 24. listopad

Dnes má svátek Emílie

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete