Statistika našeho portálu

  • 98 459 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Výlet s dětmi do Prahy: Co byste měli v hlavním městě navštívit?

Praha

V Praze je blaze a zábavy plno. Plánujete se svými ratolestmi výlet do hlavního města, ale nevíte si rady, čím přesně se tam o víkendu zabavit? Připravili jsme pro vás výčet poučných míst, která by měla navštívit každá rodina. O co byste v Praze neměli přijít?

Fotogalerie k článku

Surikata
Zdroj: Pixabay

Zoo Praha

Zoologická zahrada hl. m. Prahy se nachází v pražské Troji a funguje již od roku 1931. Moderní expozice a pavilony prezentují životní prostředí zvířat co nejpodobněji tomu přirozenému. V areálu najdete kolem 700 živočišných druhů. V celém komplexu jsou restaurace, odpočinkové zóny, probíhají tam tematické výstavy, přednášky nebo komentovaná krmení zvířat. Zoo Praha má otevřeno každý den včetně víkendů a svátků od 9 do 18 hodin.

Planetárium

Planetárium Praha je veřejnosti zpřístupněno od roku 1960 a nachází se v Bubenči u parku Stromovka. Jeho kopule v průměru měří 23,5 metru a patří mezi největší na světě. Do astronomického sálu, který je vybaven optomechanickou i digitální promítačkou, se vejde 210 diváků. Optomechanický projektor Cosmorama byl nainstalován v roce 1991 a je posledním fungujícím strojem svého typu na světě. V roce 2019 proběhla modernizace jeho pojízdného systému, aby nestínil digitálnímu promítání. Na webových stránkách Planeta najdete bohatý program pro děti i dospělé, který si můžete užít každý den od ranních do večerních hodin.

Muzeum MHD

Muzeum městské hromadné dopravy v Praze otevřel Dopravní podnik hl. m. Prahy v roce 1993. Najdete ji ve vozovně Střešovice v Praze 6. Čeká na vás více než pět desítek historických vozidel (většinou tramvají, ale i autobusů, trolejbusů i servisních vozidel) a dalších exponátů. Prohlédnout si můžete vystavené modely, fotografie, historické plánky a jízdenky. Při dnech otevřených dveří a jiných akcích bývá na dvoře střešovické vozovny expozice buď moderních vozidel, nebo dalších historických exemplářů, které nejsou součástí stálé expozice. Nevídaný zážitek nabízí projížďka historickou linkou č. 41 a č. 42 nebo nostalgickou linkou č. 23. Muzeum má během letní sezóny otevřeno každou sobotu, neděli a ve státní svátky od 9 do 17 hodin.

 

TIP: I když zrovna nevýletujete daleko, pro všechny případy je dobré zřídit si cestovní pojištění. Navštivte kalkulačku na internetových stránkách ČSOB Pojišťovny, kde si vypočítáte, kolik za pojištění zaplatíte. Díky pojistce si můžete lámat hlavu už jen s tím, co všechno za víkend v Praze stihnete.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury 2022

30.09.2022 - 06.10.2022
Praha

Architektonické skvosty i zapomenuté stavby, domy, které znovu ožily díky rekonstrukcím, dílo Josipa Plečnika i jeho…

SOČR: Inaugurační koncert Petra Pop…

03.10.2022 - 03.10.2022
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 3. 10. 2022 | 19.30 hodin | Rudolfinum Johannes Brahms: Koncert pro housle a orchestr D dur, op.…

Workshop: Základy programování

04.10.2022 - 04.10.2022
celá ČR

Zúčastni se bezplatného online workshopu, kde si se zkušenými mentory vyzkoušíš práci s technologiemi webových stránek…

Divadelní příběh Suprhírous - Praha

06.10.2022 - 06.10.2022
Pasáž Jalta, Václavské…

Vychutnejte si zábavnou parodii, která prověří síly nejznámějšího komiksového universa!

« zpět na seznam položek

Sdílet

pondělí 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete