Statistika našeho portálu

 • 101 421 Akcí v kalendáři
 • 5 391 Ubytovacích zařízení
 • 24 208 Míst a památek

Apartmány U Zlaté stoky - Ponědraž

Ponědraž

Nově ve vyšším standardu zrekonstruovaná původní zemědělská usedlost v malebné jihočeské vesničce Ponědraž, která leží na břehu stejnojmenného rybníku (140 ha) v CHKO Třeboňsko. Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány (12+9 lůžek). Každý apartmán je vybaven zařízenou kuchyní, společenskou místností s TV, 3 x soc.zařízením se sprchou (vanou) + WC a třemi ložnicemi (2 - 4 lůžka). Obj…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Ponědraž/13, Ponědraž
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Jindřichův Hradec
Obec
Ponědraž

Fotogalerie k článku

Nově ve vyšším standardu zrekonstruovaná původní zemědělská usedlost v malebné jihočeské vesničce Ponědraž, která leží na břehu stejnojmenného rybníku (140 ha) v CHKO Třeboňsko. Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány (12+9 lůžek). Každý apartmán je vybaven zařízenou kuchyní, společenskou místností s TV, 3 x soc.zařízením se sprchou (vanou) + WC a třemi ložnicemi (2 - 4 lůžka). Objekt je vhodný jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty. V uzavřeném dvoře je zapuštěný bazén, zahradní gril, trampolína a posezení pod pergolou.

Vybavení :

Objekt apartmánového domu je situován v klidné části obce s výhledem do krajiny. Jedná se o nově, ve vyšším standardu zrekonstruovanou původní zemědělskou usedlost při zachování některých prvků lidové architektury. Součástí je i rozsáhlý uzavřený dvůr se zapuštěným bazénem se solárním ohřevem ( průměr 5,5 m ), zahradním grilem a trampolínou. Objekt je vhodný jak pro klidnou rodinnou rekreaci, tak i pro skupinové pobyty.
Hostům jsou k dispozici dva zcela samostatné apartmány. Větší z nich ( apartmán A ) má kapacitu až 12 lůžek. Sestává ze společenské místnosti s barevnou TV – SAT, barem odděleným zařízeným kuchyňským koutem s posezením a tří ložnic v podkroví objektu ( 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka, 1 x 5 lůžek ). Pětilůžková ložnice je vybavena vlastním kompletním sociálním zařízením se sprchou, pro tří a čtyřlůžkovou ložnici je kompletní sociální zařízení společné s rohovou vanou. V přízemí objektu je hostům k dispozici další samostatná koupelna se sprchou a 2 x samostatné WC ( 1 x s pisoárem ).
Menší z apartmánů ( apartmán B ) má kapacitu až 9 lůžek. Sestává ze společenské místnosti s barevnou TV – SAT, zařízené kuchyně s barem odděleným posezením a tří ložnic ( 1 x 2 lůžka, 1 x 3 lůžka, 1 x 4 lůžka ). Tří a čtyřlůžková ložnice jsou situovány v podkroví objektu a mají společné kompletní sociální zařízení s vanou. Dvoulůžková ložnice je umístěna v přízemí objektu a má zcela samostatný bezbarierový přístup přímo z terasy. Je vybavena vlastní samostatnou koupelnou se sprchou a samostatným WC. Je vhodná zejména pro rekreanty se sníženou pohyblivostí a pro seniory. Hostům je ještě k dispozici další samostatné WC v přízemí objektu. Teplá voda v obou apartmánech je samozřejmostí.
Ke každému apartmánu přísluší v prostorném uzavřeném dvoře krytá veranda a kamenná terasa s posezením pod pergolou, která zajišťuje soukromí. Pro všechny hosty je k dispozici zahradní gril, trampolína a zapuštěný bazén se solárním ohřevem ( průměr 5,5 m ), který je situován v zadní části uzavřeného dvora.
Oba apartmány jsou hostům k dispozici celoročně. Jsou stylově, ale přitom moderně vybaveny. V zimním období je vytápění zajištěno krbovými kamny s teplovzdušným rozvodem, případně el. přímotopy.

Ceník ubytování  :

Objekt apartmánového domu je možno pronajímat po jednotlivých pokojích i po celých apartmánech s tím, že v hlavní turistické sezóně (červenec + srpen) upřednostňujeme pronájem celých apartmánů. V hlavní sezóně (červenec + srpen) jsou možné min. týdenní pobyty s nástupním dnem vždy v sobotu odpoledne. V hlavní sezóně (červenec + srpen) je cena 390,-Kč / lůžko / noc /při obsazení celého apartmánu 300,- Kč / lůžko / noc.

 •  Apartmán A - 12 lůžek : 25.200,-Kč / apartmán / týden
 •  Apartmán B - 9 lůžek : 18.900,- Kč / apartmán / týden

 Při obsazení celého objektu (apartmán A + apartmán B), sleva 10 % (=39.690,- Kč / objekt / týden) .

V období mimo hlavní sezónu (mimo Silvestra) je cena 250,-Kč / lůžko / noc. Jsou možné i kratší pobyty než týdenní /min. 2 noci/ a je možno pronajímat i jednotlivé pokoje. 

 Při obsazení celého objektu (apartmán A + apartmán B), sleva 10 % - 4.725,- Kč / objekt / noc.

 Cena za silvestrovský pobyt je dohodou.

 Při příjezdu se skládá vratná kauce 2.000,- Kč / apartmán.

 Cena za spotřebovanou elektrickou energii nad 50 kWh / apartmán : 4,60 Kč / 1 kWh (platí pro týdenní pobyty). Při kratších pobytech je cena za elektrickou energii dle její spotřeby.

 Domácí zvíře je povoleno pouze po dohodě s majitelem za smluvní poplatek.

 Poplatek obecnímu úřadu : 8,- Kč / osoba / noc - (děti do 10 let zdarma) .

Pronajaté prostory se předávají uklizené. Závěrečný úklid není v ceně pobytu ! !


Aktuálně :  

Děkujeme všem, kteří využili služeb našeho zařízení a věříme, že byli s našimi službami spokojeni. Zároveň upozorňujeme všechny případné zájemce o ubytování, že naše zařízení je pro Vás otevřeno celoročně, tak že můžete využít našich služeb i mimo letní sezonu a to i k soukromým neb firemním oslavám, školením atd. Pro Ty, na které nevyšel volný termín máme také dobrou zprávu, neb začínáme přijímat Vaše rezervace pro příští sezonu za stejných podmínek.  

Možnosti stravování

V každém z apartmánů je hostům k dispozici plně vybavená kuchyně umožňující přípravu jídel. Ve vzdálenosti 200 m od objektu je obchod s potravinami a restaurace kde naleznete vše potřebné v příznivých cenových relacích. Náročnějším hostům doporučujeme navštívit Lomnici nad Lužnicí (4 km), kde naleznete pět restaurací a několik dalších obchodů.

Popis okolí

Pod názvem Třeboňsko si každý Čech vybaví kraj rybníků, kapra a piva Regent. A opravdu, jako páteř prochází Třeboňskem řeka Lužnice, na jejímž toku a přítocích již od 14. století vyrůstaly rybníky a vodní stavby. Rybníky a jejich hráze za staletí vytvořily jedinečnou krajinu. Nyní jejich malebná zákoutí zvou k vyjížďkám, kdy i po desítkách ujetých kilometrů neustále objevujete nová krásná místa. Pískovny v okolí obce Vlkov jsou v letních měsících ideální zastávkou ke koupání.

Ponědraž je malebná jihočeská vesnička ležící na břehu stejnojmenného rybníku (140 ha) v CHKO Třeboňsko, které patří k nejcennějším oblastem střední Evropy. Najdeme zde řadu ohrožených druhů rostlin a živočichů. Obec je situována zcela mimo frekventovanější silnice a proto je zde zaručen naprostý klid. Řídká zástavba chalup sloužících převážně k rekreaci dodává místu idylickou a pohodovou atmosféru. Příjezd je řešen po místní komunikaci, která ústí na silnici č.24 spojující města Veselí nad Lužnicí (8 km) a Lomnici nad Lužnicí (4km).


Rekreace:

Třeboňsko je doslova vodním rájem v Čechách. Právě tady naleznete velké množství přírodních koupališť a rybníků. Hejtman, Staňkovský, Dvořiště, Tušť, Vlkov, Velký Řečický nebo Svět, to je jen malý výčet ze zdejší nekonečné vodní říše. Milovníci přírodního koupání, kteří dávají přednost klidu a poležení v trávě a ve stínu stromů, jistě ocení nádherné pískové pláže na obou březích řeky Lužnice (Stará řeka), stejně jako pískovny v okolí obce Vlkov. Zde se navíc můžou pokochat pohledem na jedinou písečnou dunu v ČR. Jste-li zapřísáhlými vyznavači nudismu, i pro Vás se ve zdejším kraji najde místo, a ne jedno. Ať se již rozhodnete pro pláže bývalé pískovny Suchdol nebo pro ty na pískovnách u obce Vlkov, jistě nebudete litovat. Vyrazit můžete dokonce přímo do středu města Třeboně na rybník Svět, kde již řadu let funguje tolerovaná a hojně navštěvovaná nudipláž.  

Zkrátka nepřijdou ani příznivci krytých bazénů, které jsou součástí lázeňských komplexů v Třeboni. V historickém centru Třeboně najdete Bertiny lázně, jejichž součástí je i nově vybudovaný vodoléčebný komplex s víceúčelovým rehabilitačním bazénem. Vaše tělo si stejně krásně odpočine i ve 25-ti metrovém bazénu, který pro změnu naleznete v lázeňském areálu Aurora. Ten stojí v klidném prostředí rozsáhlého parku na břehu rybníka Svět.

Nechte se zlákat a vyzkoušejte třeboňské vody na vlastní kůži. Máte jedinečnou příležitost.

 Ponědraž je obklopena množstvím rybníků a zatopených pískoven, které umožňují snad všechny druhy vodních sportů a jsou rájem pro rybáře. V okolí jsou velmi dobře značené turistické a cykloturistické trasy, cílem vodácké turistiky je blízká řeka Lužnice. Dětské a sportovní hřiště je situováno 30 m od objektu, ve vzdálenosti 100 m je přírodní koupaliště. I nejnáročnější rekreanty uspokojí koupání v pískových jezerech, která jsou vzdálena 3 km od objektu. Ve vzdálenosti 200 m je obchod s potravinami a restaurace. V objektu je k dispozici stůl na stolní tenis, zahradní gril a trampolína.
V Lomnici nad Lužnicí /5 km/ je možnost jízdy na koni v blízkosti přírodní rezervace Velký a Malý Tisí. Po domluvě je i možnost zajištění výuky jízdy na koni,

Tipy na výlet po okolí

Třeboňsko je malebným krajem rybníků, lesů a rašelinišť, oživených půvabnými siluetami středověkých městeček, venkovských kostelů a bělostných statků. Turistu zaujme region především harmonií přírody a místní architektury. Zdejší kraj je vyhledávaným turistickým cílem nejen pro své přírodní krásy, ale též pro množství historických památek, lázně a dobré podmínky pro cyklistiku a vodní sporty.

Nádherná příroda spolu s množstvím historických památek činí z Třeboňska dokonalé místo pro turistiku, cykloturistiku a rekreaci. Směle můžete vyrazit i s hůlkami a provozovat Nordic walking nebo nasadit inline brusle.

Turistika

Pěší turisté si mohou vybrat z mnoha naučných stezek. Vzhledem k velkému počtu zahraničních návštěvníků jsou všechny cesty vybaveny popisnými tabulemi v českém, anglickém a německém jazyce.

Naučná stezka "Cesta kolem Světa"

Trasa této naučné stezky tvoří 12 km dlouhý, uzavřený okruh kolem rybníka Svět. Na 16 informačních tabulích poskytuje návštěvníkům základní informace o vývoji Třeboňska. Většina informačních panelů je věnována základním ekologickým vztahům v přírodě a jednotlivým rostlinným a živočišným druhům, typickým pro různá společenstva Třeboňské krajiny. Mimo to také přibližuje historii rybníkářství, lázeňství a vývoj lidové architektury. Trasa stezky vede po polních a lesních cestách, část po lučních pěšinách a také po hrázi rybníka Svět. Tato naučná stezka je určena hlavně pro pěší turisty. V suchém období lze část trasy projet i na kole, ale vyznačené úseky je nutné procházet pěšky a kolo vést. K vybavení naučné stezky patří i odpočinková místa se stolky a lavičkami, odkud jsou hezké výhledy do okolní krajiny. Na trase stezky jsou rovněž vymezena dvě místa, na kterých si návštěvníci mohou rozdělat oheň a odpočinout si. Začátek trasy v lázeňském parku u hotelu Bohemia, konec na hrázi rybníka Svět.

Naučná stezka "Veselské pískovny"

Naučná stezka Veselské pískovny je určena pěším turistům. Tvoří ji 7 km dlouhý okruh vybavený 14 informačními tabulemi, které jsou rozmístěny na březích jezer, které jsou pozůstatkem těžby štěrkopísku v letech 1952-1986.
Tabule poskytují informace především o přírodě v oblasti štěrkových jezer, zabývají se však i historií krajiny a okolních obcí. Informace jsou v českém, německém a anglickém jazyku. Začátek i konec: Veselí nad Lužnicí, parkoviště u pískoven, směr Vlkov.

Naučná stezka "Velký Lomnický"

Naučná stezka Velký Lomnický je určena pěším turistům. Tvoří ji 6,5 km dlouhá vycházková trasa, která je vybavena 14 informačními tabulemi, přístřeškem, pozorovací věží a krytem, určeným k pozorování vodního ptactva. Stezka slouží jako rekreační zázemí města a současně i jako naučná trasa, zpřístupňující přírodní zákoutí dvou jihočeských rybníků a seznamující netradiční formou turisty i návštěvníky Třeboňska s historií kraje, vznikem rybníků a Zlaté stoky, ekonomickým a biologickým významem rybníků, jejich břehových porostů a močálovitých okrajů, které pomáhají přežívat v civilizované krajině řadě chráněných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Informace na jednotlivých panelech jsou v českém, německém a anglickém jazyku. Začátek: Lomnice nad Lužnicí, u hřbitova. Konec: NS netvoří okruh, je nutno se vrátit po stejné trase, kolem Zlaté stoky.
Projekt Naučná stezka Velký Lomnický byl realizován za přispění programu Phare a ve spolupráci Města Lomnice nad Lužnicí. Stezku udržuje skautské středisko 13 klíčů z Lomnice nad Lužnicí.

Naučná stezka "Červené blato"

Naučná stezka Červené blato je určena pro pěší turisty. Tvoří krátký, cca 3 km dlouhý okruh a zpřístupňuje typické biotopy jednoho z největších rašelinišť na Třeboňsku včetně vytěžených ploch, které se nachází v sukcesním stádiu.
Těžba rašeliny zde v minulosti probíhala hlavně pro potřeby sklárny, která stávala v nedalekém Jiříkově Údolí a proslavila se hlavně výrobou neprůsvitného, tvrdého a téměř nerozbitného černého a červeného skla, nazývaného hyalit. Trasa naučné stezky je převážně tvořena povalovými chodníčky, které umožňují průchod měkkým terénem. Přibližně uprostřed trasy je vybudována vyhlídková terasa s překrásným výhledem na rašelinné jezírko.
Celá trasa naučné stezky je vybavena devíti informačními tabulemi, které poskytují základní informace o flóře a fauně vázané na rašelinné prostředí. Najdete zde však i informace o historii sklárny, vývoji rašeliniště a podobně. Pro návštěvníky, kteří přijíždějí na kolech, je na začátku stezky připraven kolostav a rovněž přístřešek, kde si mohou odpočinout, případně přečkat nepřízeň počasí.
Začátek i konec: Jiříkovo údolí, 17 km jižně od Třeboně.

Cykloturistika

Oblast jižních Čech je z hlediska cykloturistiky velmi příznivá a terénní reliéf skýtá bohaté možnosti cykloturistických výletů. Rovinatá krajina kolem rybníků v Třeboňské pánvi poskytuje dobré možnosti rekreačních jízd i mimo silniční síť, na polních a lesních cestách značených pro pěší i cyklisty. Cykloturistika neodmyslytelně patří ke zdejší rovinaté krajině. Třeboňsko je ideální pro rodinné cyklovýlety s dětmi a pro seniory. Oblastí prochází mnoho dobře značených naučných stezek včetně dálkových cyklotras.
Trasy výletů vedou po březích velkého množství rybníků, které za teplých letních dní nabízejí odpočinek u vody a plavání. Jižní Čechy jsou ve své východní polovině protnuty značenou dálkovou cykloturistickou trasou Vídeň - Praha. Trasa prochází městy Slavonice, Nová Bystřice, Jindřichův Hradec a Tábor. V různých místech je možné z této trasy odbočit a po značených lokálních trasách poznat blíže jihočeskou krajinu. Na cykloturisty čeká v regionu navíc množství přírodních naučných stezek, které své návštěvníky informují o zajímavostech různých přírodních lokalit.

Cyklistická naučná stezka "Okolo Třeboně"

Naučná stezka Okolo Třeboně je určena cyklistům. Vytváří uzavřený okruh, který je 39 km dlouhý a je na něm umístěno 22 zastávek, vybavených informačními tabulemi. Tyto tabule podávají informace o celém Třeboňsku, jak z hlediska přírodního, tak i historického. Názorně popisuje typické třeboňské prvky, ke kterým nepochybně patří rybníky a rybniční soustavy, rašeliniště, lesní komplexy a mokré louky, včetně rostlinných a živočišných společenstev, která je obývají. Rovněž informuje o historickém vývoji oblasti, včetně prvního osídlení a s tím spojeného využívání a přetváření krajiny člověkem. Trasa stezky je vedena po málo frekventovaných, většinou asfaltových silnicích III. třídy, hrázích rybníků a lesních cestách. Stezka začíná v Třeboni na hrázi rybníka Svět a pokračuje po hrázi rybníka Opatovický. Dále vede k rašeliništi Spálená borkovna a k myslivně Barbora. Po překlenutí Zlaté stoky míří na hráze Chlumeckých rybníků a přes malebné obce Lutová a Stříbřec do Staré Hlíny, kde se kolem jižní části rybníka Rožmberk vrací zpět do Třeboně.
Začátek: Třeboň, hráz rybníka Svět.
Konec: Třeboň, záchytné parkoviště u Jindřichohradecké brány.

Cyklistická naučná stezka "Rožmberk"

Naučná stezka Rožmberk je určena cyklistům. Začíná na hrázi rybníka Svět v Třeboni a tvoří 22 km dlouhý, uzavřený okruh, jehož trasa vede okolo největšího českého rybníka Rožmberk. 12 informačních tabulí seznamuje návštěvníky hlavně s historií vzniku rybníků a rybničních soustav a jejich významem na Třeboňsku. Prostřednictvím dobových obrázků a dokumentů se snaží přiblížit život a dílo našich předků, které je úzce spjato s rázem místní krajiny. Nezapomínají však ani na místní historii, vázanou k obcím, kterými trasa naučné stezky prochází. Trasa naučné stezky vede po silnicích III. třídy, hrázích rybníků a polních cestách. Z celé trasy je nejhezčí hráz rybníka Rožmberk, která je nejen impozantním technickým dílem, ale i zajímavou přírodovědeckou lokalitou. Je porostlá mohutnými staletými duby, v jejichž dutinách hnízdí řada zajímavých druhů ptáků. Mohutné duby poskytují útočiště vzácným druhům hmyzu a na hrázi můžeme rovněž najít chráněné druhy teplomilných rostlin. V zimě lze na Rožmberku a v jeho blízkém okolí spatřit i několik vzácných orlů mořských.
Začátek : Třeboň, hráz rybníka Svět.
Konec : Třeboň, záchytné parkoviště u Jindřichohradecké brány.

Historicko-naučná stezka "Pamětí Vitorazska"

Historicko-naučná stezka Pamětí Vitorazska je jedním z dílů volné trilogie vyprávění o historii života v česko-rakouském pohraničí (Pamětí Novohradska, Pamětí Slepičích hor, Pamětí Vitorazska). Názvem Vitorazsko je označováno území v oblasti povodí horní Lužnice. Je to pruh země táhnoucí se v šíři 6-10 km při česko-dolnorakouských hranicích (asi 110 km2).
Začátek i konec: Nové Hrady, zámek.
Délka: 89 km v jednom směru.
Počet zastávek: 29.
Zaměření: Historicko-naučná stezka navazující na naučné stezky Pamětí Novohradska, Pamětí Slepičích hor.
Typ stezky: Pro cyklisty.
Náročnost: Trasa vede většinou po zpevněných komunikacích s asfaltovým povrchem. Výjimkou jsou pouze krátké úseky lesních cest při výjezdu z části Českých Velenic nazývané Josefsko, v Suchdole nad Lužnicí, mezi zastávkami Tři Facky a Hrdlořezy a v okolí zastávky Blata. Všechny tyto cesty jsou však v dobrém stavu a jsou sjízdné pro trekkingová kola.
Čas pro prohlídku: Vzhledem k celkové délce okruhu lze stezku rozdělit na menší okruhy a libovolně je mezi sebou v průběhu několika dnů kombinovat. Díky tomu, že jednotlivé informační panely nejsou číslovány, může být směr absolvování cyklotrasy libovolný.
Délka: 89 km


Tipy na výlet :

 • město Třeboň se zámkem a historickým centrem města velká přírodní koupaliště, lázně, jízda na koni, historie rybářství a rybníkářství – 14 km
 • zámek Hluboká + lovecký zámeček Ohrada aquapark s tobogánem, golfové hřiště, tenis, přírodní koupaliště Bezdrev, historie rybářství a rybníkářství, ZOO – 20 km
 • město Jindřichův Hradec se zámkem a historickým centrem města aquapark, úzkokolejná železnice – 25 km.
 • město České Budějovice s Černou věží, historickou budovou radnice a historickým centrem města kulturní a společenské centrum regionu – 30 km
 • město Český Krumlov se zámkem a historickým centrem města zařazeno do fondu kulturního dědictví UNESCO – 50 km.
 • město Tábor s hradem Kotnov a historickým centrem města historie husitství, přírodní koupaliště Jordán – 30 km
 • zámek Červená Lhota – 16 km
 • zámek Stráž nad Nežárkou - 20 km
 • lovecký zámeček Jemčina možnost jízdy na koni – 15 km
 • rybník Rožmberk největší rybník v ČR – 480 ha – 10 km -
 • a mnoho dalších

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete