Statistika našeho portálu

  • 87 120 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Blatce - ubytování v soukromí Kokořínsko - Blatce

Blatce 23, Blatce

Soukromé ubytování až pro 13 osob ve vesnici Blatce na Kokořínsku. Ideální místo pro vyjíždky na kole. Snídaně, polopenze či plná penze, domácí kuchyně. Komplex se skládá z větší chaty se dvěma pokoji a veškerým potřebným zařízením, menší zděné chatičky s apartmánem, zařízeného karavanu a z dřevěné chatičky. V areálu se dále nachází dvě kryté terasy se zahradním nábytkem a bistro s celodenním pro…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Soukromé ubytování až pro 13 osob ve vesnici Blatce na Kokořínsku. Ideální místo pro vyjíždky na kole. Snídaně, polopenze či plná penze, domácí kuchyně. Komplex se skládá z větší chaty se dvěma pokoji a veškerým potřebným zařízením, menší zděné chatičky s apartmánem, zařízeného karavanu a z dřevěné chatičky. V areálu se dále nachází dvě kryté terasy se zahradním nábytkem a bistro s celodenním provozem. Chalupa je obklopena lesy a kopci s možností nádherných turistických vycházek. Kolem vede cyklistická stezka a terén je vhodný pro cykloturistiku.

Možnosti stravování

Po dobu pobytu je možno využívat různých, předem domluvených, služeb. Kupříkladu si lze vybrat z několika možností stravování nebo domluvit další individuální přání. Stravování - Vlastní - v apartmánu je k dispozici vybavená kuchyň - Snídaně - 60,- Kč za osobu a den. - Večeře - 95,- Kč za osobu a den, 60,- Kč za dítě do 12ti let Pro všechny typy ubytování je možnost stravování v místní restauraci dle denní nabídky.

Popis okolí

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko se rozkládá na území celkem 265 km2 v okresech Mělník, Česká lípa a Litoměřice, zhruba v rozmezí 40 až 80 km severozápadně od Prahy. Jedná se o turisticky velmi atraktivní oblast, která byla zejména za první republiky hojně navštěvována hlavně pro svoji romantickou a panenskou přírodu. V současné době se turismus na Kokoříně začíná opětovně rozvíjet, což je dáno bohatými možnostmi rekreačního vyžití od turistiky přes cykloturistiku až k projížďkám na koních v přírodě. Geologicky patří k České křídové pánvi a tvoří ji zejména druhohorní usazeniny, převážně hrubozrnné pískovce. Kokořínsko je tvořeno v podstatě hustou sítí jednotlivých údolí, z nichž nejdůležitější je údolí řeky Pšovky. Pro celou oblast jsou charakteristické zajímavé skalní útvary, tzv. skalní města, která se vyvinula postupným zvětráváním skalních plošin. Přibližně 60 % území Kokořínska tvoří lesy. Dominantou Kokořínska je hrad Kokořín. Většina obcí Kokořínska se vyznačuje velkým zastoupením lidové architektury. Roubená, hrázděná i zděná architektura je jedinečná nikoli pouze sama o sobě, ale také díky svému organickému propojení s okolní krajinou v rámci historické sítě osídlení. V mnoha případech tvoří celá funkční sídla, která jsou zařazena do památkových rezervací a památkových zón.

Tipy na výlet po okolí

Raně gotický hrad BEZDĚZ - 14 km Romantický hrad KOKOŘÍN - 10 km Tajemný hrad HOUSKA - 4 km Doksy - Máchovo jezero, Staré Splavy - 12 km Vrch Nedvězí - 16 km Zámek Liběchov - 25 km Mělník - 28 km Zámek Mnichovo Hradiště - cca 30 km Kravaře - muzeum lidové architektury - 30 km Úštěk - 30 km Zámek Ploskovice - cca 42 km Litoměřice - cca 48 km Terezín - cca 50 km Česká Lípa - cca 30 km Kamenický Šenov, Sklářská oblast Nový Bor - cca 35 km Nový Oldřichov s hasičským muzeem Čedičový přírodní útvar Panská skála Varhany Skalní hrad Sloup Zámek Benešov u Ploučnice Mimoň - cca 25 km Barokní zámek Zákupy - cca 30 km Chalupa je obklopena lesy a kopci s možností nádherných turistických vycházek. Kolem vede cyklistická stezka a terén je vhodný pro cykloturistiku.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Velikonoce na zámku Lemberk

19.04.2019 - 22.04.2019
Zámek Lemberk

Ukázka velikonočního slavení a zvyků šlechty.

Velikonoční plavby po Máchově jezeře

19.04.2019 - 22.04.2019
Máchovo jezero

letos se můžete o velikonočních svátcích, tedy od pátku do pondělí, těšit na plavby po Máchově jezeře. Můžete si tak s…

Pálení čarodějnic - Doksy

30.04.2019 - 30.04.2019
areál zámecké zahrady…

Pálení čarodějnic v areálu zámku v Doksech, živá muzika, lampiónový průvod.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete