Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Blatce - ubytování v soukromí Kokořínsko - Blatce

Blatce

Soukromé ubytování až pro 13 osob ve vesnici Blatce na Kokořínsku. Ideální místo pro vyjíždky na kole. Snídaně, polopenze či plná penze, domácí kuchyně. Komplex se skládá z větší chaty se dvěma pokoji a veškerým potřebným zařízením, menší zděné chatičky s apartmánem, zařízeného karavanu a z dřevěné chatičky. V areálu se dále nachází dvě kryté terasy se zahradním nábytkem a bistro s celodenním pro…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Soukromé ubytování až pro 13 osob ve vesnici Blatce na Kokořínsku. Ideální místo pro vyjíždky na kole. Snídaně, polopenze či plná penze, domácí kuchyně. Komplex se skládá z větší chaty se dvěma pokoji a veškerým potřebným zařízením, menší zděné chatičky s apartmánem, zařízeného karavanu a z dřevěné chatičky. V areálu se dále nachází dvě kryté terasy se zahradním nábytkem a bistro s celodenním provozem. Chalupa je obklopena lesy a kopci s možností nádherných turistických vycházek. Kolem vede cyklistická stezka a terén je vhodný pro cykloturistiku.

Možnosti stravování

Po dobu pobytu je možno využívat různých, předem domluvených, služeb. Kupříkladu si lze vybrat z několika možností stravování nebo domluvit další individuální přání. Stravování - Vlastní - v apartmánu je k dispozici vybavená kuchyň - Snídaně - 60,- Kč za osobu a den. - Večeře - 95,- Kč za osobu a den, 60,- Kč za dítě do 12ti let Pro všechny typy ubytování je možnost stravování v místní restauraci dle denní nabídky.

Popis okolí

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko se rozkládá na území celkem 265 km2 v okresech Mělník, Česká lípa a Litoměřice, zhruba v rozmezí 40 až 80 km severozápadně od Prahy. Jedná se o turisticky velmi atraktivní oblast, která byla zejména za první republiky hojně navštěvována hlavně pro svoji romantickou a panenskou přírodu. V současné době se turismus na Kokoříně začíná opětovně rozvíjet, což je dáno bohatými možnostmi rekreačního vyžití od turistiky přes cykloturistiku až k projížďkám na koních v přírodě. Geologicky patří k České křídové pánvi a tvoří ji zejména druhohorní usazeniny, převážně hrubozrnné pískovce. Kokořínsko je tvořeno v podstatě hustou sítí jednotlivých údolí, z nichž nejdůležitější je údolí řeky Pšovky. Pro celou oblast jsou charakteristické zajímavé skalní útvary, tzv. skalní města, která se vyvinula postupným zvětráváním skalních plošin. Přibližně 60 % území Kokořínska tvoří lesy. Dominantou Kokořínska je hrad Kokořín. Většina obcí Kokořínska se vyznačuje velkým zastoupením lidové architektury. Roubená, hrázděná i zděná architektura je jedinečná nikoli pouze sama o sobě, ale také díky svému organickému propojení s okolní krajinou v rámci historické sítě osídlení. V mnoha případech tvoří celá funkční sídla, která jsou zařazena do památkových rezervací a památkových zón.

Tipy na výlet po okolí

Raně gotický hrad BEZDĚZ - 14 km Romantický hrad KOKOŘÍN - 10 km Tajemný hrad HOUSKA - 4 km Doksy - Máchovo jezero, Staré Splavy - 12 km Vrch Nedvězí - 16 km Zámek Liběchov - 25 km Mělník - 28 km Zámek Mnichovo Hradiště - cca 30 km Kravaře - muzeum lidové architektury - 30 km Úštěk - 30 km Zámek Ploskovice - cca 42 km Litoměřice - cca 48 km Terezín - cca 50 km Česká Lípa - cca 30 km Kamenický Šenov, Sklářská oblast Nový Bor - cca 35 km Nový Oldřichov s hasičským muzeem Čedičový přírodní útvar Panská skála Varhany Skalní hrad Sloup Zámek Benešov u Ploučnice Mimoň - cca 25 km Barokní zámek Zákupy - cca 30 km Chalupa je obklopena lesy a kopci s možností nádherných turistických vycházek. Kolem vede cyklistická stezka a terén je vhodný pro cykloturistiku.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Vánoce na zámku Horní Libchava 2023

28.12.2023 - 28.12.2023
zámek Horní Libchava

Kdo by nechtěl slavit Vánoce s princeznou? Přijďte si užít Vánoční atmosféru k nám na zámek. Čeká na vás pohádkový…

Silvestr pro děti na zámku Horní Li…

31.12.2023 - 31.12.2023
zámek Horní Libchava

Přijďte si užít jedinečnou dětskou párty zakončenou ohnivou show a ohňostrojem.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete