Statistika našeho portálu

  • 86 076 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Chata Kilián - Nové Hutě

Nové Hutě 65, Nové Hutě

Nový, stylově vybavený rodinný penzionek, který Vám poskytne příjemné nadstandardní bydlení v samém srdci tiché a poklidné šumavské přírody. K dispozici dva apartmánky a dva běžné pokoje. Pokoje jsou stylově vybavené, apartmánky navíc s nádherným výhledem do údolí. Vybavení apartmánů: čtyři lůžka + gaučík rozkládací na dalších 1,5 lůžka, kuchyňka s běžným vybavením - lednice, vařič, rychlovarná k…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Nové Hutě 65, Nové Hutě
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Prachatice
Obec
Nové Hutě

Fotogalerie k článku

Nový, stylově vybavený rodinný penzionek, který Vám poskytne příjemné nadstandardní bydlení v samém srdci tiché a poklidné šumavské přírody. K dispozici dva apartmánky a dva běžné pokoje. Pokoje jsou stylově vybavené, apartmánky navíc s nádherným výhledem do údolí. Vybavení apartmánů: čtyři lůžka + gaučík rozkládací na dalších 1,5 lůžka, kuchyňka s běžným vybavením - lednice, vařič, rychlovarná konvice, nádobí, koupelna se sprchovým koutem a WC, TV se satelitním příjmem.  Běžný pokoj je vybaven stejně, oba pokoje mají pouze kuchyňku společnou v prostorné chodbě. Jeden pokoj čtyřlůžkový, druhý trojlůžkový. Na obou pokojích pohodlný rozkládací gauč, a tedy další možné jedno lůžko na každém pokoji.

Možnosti stravování

Stravování v místě v přilehlých restauracích, 200m.

Popis okolí

Nové Hutě, malá vesnička v 1000 metrech, ležící v centrální Šumavě, obklopená rozlehlými šumavskými pláněmi, přímo na hranici národního parku Šumava - 12km Vimperk, 4km LA Zadov-Churáňov, 7km Kvilda. Je tu pár stálých obyvatel, jinak se jedná výhradně o rekreační oblast.

Tipy na výlet po okolí

V zimě sjezdovky, 4 veřejné vleky, pohodové, příjemné lyžování, i s malými dětmi, kvalitní sníh, obvykle až do začátku dubna. Všechny vleky jsou na úpatí severovýchodního svahu Přilby 1219m, která je poměrně výraznou dominantou okolí. Jinak v zimě ráj pro běžkaře, do okolí se rozbíhají desítky kilometrů strojně upravovaných běžeckých tratí, 4 km odsud běžecký areál Zadov. V létě hlavně kolo, dostupná nádherná místa skrytá v dobách minulých za ploty v hraničním pásmu, vojáci nám tu zanechali spoustu asfaltových cest, které jsou pro kola jako stvořené, na kole dostupná např. oblast Kvilda, Modrava, Churáňov, Vydra a okolí, Německo a celý civilizací netknutý pás podél hranic, šumavská jezera, slatě, několik rozhleden, Boubín, Poledník, Javorník.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Profese scénograf. Proměny scénické…

02.02.2019 - 16.04.2019
Muzeum české loutky a…

Přijďte si prohlédnout to nejzajímavější z fondu scénografie Divadelního oddělení Národního muzea!

Profese scénograf. Proměny scénické…

02.02.2019 - 16.04.2019
Muzeum české loutky a…

Přijďte si prohlédnout to nejzajímavější z fondu scénografie Divadelního oddělení Národního muzea!

Tvůrčí dílna pro rodiče s dětmi - M…

22.02.2019 - 22.02.2019
Muzeum české loutky a…

Vydejte se s námi do pohádky, kterou nejen uslyšíte, ale můžete si na ni také zahrát. V dílně Vás čeká i společné…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete