Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Chata Slunečnice - Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou

Chata SLUNEČNICE se nachází v Rokytnici nad Jizerou v místní částiDolní Rokytnice - Zimní strana na svahu hřebene Stráž. Je to nejvýšepoložený objekt této části obce s krásným výhledem na Lysou horu, Kotel a Studenov. Nabízíme ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením, společnou kuchyní, společenskou místností a úschovnou jízdních kol. Slunečnice je pro svou rodinnou atmosféru a nekuřác…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dolní Rokytnice 109, Rokytnice nad Jizerou
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Semily
Obec
Rokytnice nad Jizerou

Fotogalerie k článku

Chata SLUNEČNICE se nachází v Rokytnici nad Jizerou v místní částiDolní Rokytnice - Zimní strana na svahu hřebene Stráž. Je to nejvýšepoložený objekt této části obce s krásným výhledem na Lysou horu, Kotel a Studenov. Nabízíme ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením, společnou kuchyní, společenskou místností a úschovnou jízdních kol. Slunečnice je pro svou rodinnou atmosféru a nekuřácké prostředí ideální především pro větší kolektivy rodin s dětmi a sportovní soustředění.

Možnosti stravování

K dispozici je plně vybavená společná kuchyně.

Popis okolí

Chata Slunečnice je svou polohou na pomezí Krkonoš a Jizerských hor předurčená ke strávení aktivní dovolené v zimě i v létě. V zimě mohou návštěvníci využít místní skiareály. Areál Horní Domky je jedním z největších a nejoblíbenějších lyžařských středisek v ČR. Dominuje mu Lysá hora, na kterou vede čtyřsedačková lanová dráha do nadmořské výšky 1 315 m, která je také nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu. Skiareál Studenov je pro své mírnější široké svahy různých délek vhodný především pro rodiny s dětmi a středně zdatné lyžaře. Rokytnice a okolí nabízí také upravované běžecké tratě a okruhy. V létě zde můžete zdejší krásy objevovat po výborně značených turistických trasách pěšky i na kole.

Tipy na výlet po okolí

V zimě na běžkách nebo v létě pěšky či na kole? Na chatě Vám rádi poradíme množství výletů a lanovka Horní Domky s letním i zimním provozem Vás vyveze blíže vrcholům. Několik tipů na výlet: naučná stezka Okolo Rokytnice, Pašerácká stezka, výlet do Harrachova, k prameni Labe nebo na Sněžku. Pro celodenní výlety autem můžeme doporučit Bozkovské dolomitové jeskyně, ZOO Dvůr Králové n.L., Český ráj či Ještěd.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

SVÁTEČNÍ auto moto farmářské a bleš…

08.05.2024 - 08.05.2024
Obec Tuhaň na Semilsku…

Akce s více než 45letou tradicí, dříve známá pod názvem - ,,burza Chuchelna,,. Nyní v obci Tuhaň na Semilsku, rodná…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete