Statistika našeho portálu

  • 95 506 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Chata U profesora - Staré Město

Staré Město

Chata U profesora se nachází v blízkosti lyžařských vleků Má kapacitu 56 lůžek, pokoje jsou pětilůžkové s vlastním soc. zařízením,společné sprchy na patře.V přízemí chaty se nachází jídelna s krbem, Z jídelny se vstupuje do herny, vybavené stolním fotbalem a kulečníkem. V patře nad hernou je k dispozici útulná klubovna se sedačkami s TV. V letních měsících pro Vás máme připravenou terasu se stoly…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kunčice 39, Staré Město
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Šumperk
Obec
Staré Město

Fotogalerie k článku

Chata U profesora se nachází v blízkosti lyžařských vleků Má kapacitu 56 lůžek, pokoje jsou pětilůžkové s vlastním soc. zařízením,společné sprchy na patře.V přízemí chaty se nachází jídelna s krbem, Z jídelny se vstupuje do herny, vybavené stolním fotbalem a kulečníkem. V patře nad hernou je k dispozici útulná klubovna se sedačkami s TV. V letních měsících pro Vás máme připravenou terasu se stoly a slunečníky,venkovní bazén, plácek na kopanou a dětské prolézačky s trampolínou. Večer si můžete opékat na ohništi, odkud je i krásný výhled na okolní svahy. Za sychravého počasí Vám přijde jistě vhod naše nově vybudovaná finská sauna.

Možnosti stravování

Vaříme klasická česká jídla a je možné si vybrat polopenzi nebo plnou penzi.

Popis okolí

Přilehlé hřebeny masivu Králického Sněžníku a Rychlebských hor skýtají nepřeberné možnosti pro letní a zimní turistiku a rekreaci.Hlavní nabídkou cestovního ruchu je příroda zachovaná ve stavu, který budí oprávněný zájem návštěvníků.V létě je mimo pěší turistiky možno využít i cykloturistiky nebo turistiky na koních, ke sportovnímu vyžití se kromě toho nabízí tenisové kurty, fotbalové hřiště a tělocvična.Milovníci zimních sportů mají k dispozici nepřeberné množství běžeckých tras různé náročnosti, příznivcům sjezdového lyžování nabízí v obci a okolí služby 13 lyžařských vleků.

Tipy na výlet po okolí

Staré Město - Stříbrnice - Návrší - Králický SněžníkZe Starého Města se můžeme vydat na Králický Sněžník po červené značce po silnici. Nejdříve projdeme Stříbrnicemi 5 km, vystoupáme k chatě Návrší, kde je poslední možnost občerstvení. Pokračujeme do sedla Kralického Sněžníku a odtud už jen 2 km k vrcholu 1424 m. Délka trati 19,5 km.#Staré Město - PaprsekPo zelené značce se přes Starý kopec dostaneme až k chatě Paprsek. Nádherná výhledová trasa je v houbařské a borůvkové oblasti. Délka trati je 13 km.Na Paprsek se snadno dostanete i autem a to přes Kunčice.#Paprsek - SeninkaOd chaty Paprsek se můžeme po červené značce vydat k Medvědí boudě,pak bukovým lesem vystoupíme k Aloisovu prameni a sestoupíme do obce Nová Seninka,kde končí Rychlebské hory a začíná masiv Králického Sněžníku.Je odsud krásná panoramatická vyhlídka na podhorský ráz krajiny.#Staré Město - BrannáZe Starého Města se můžeme vydat po modré značce přes osadu Hajmrlov a Kančí vrch do Branné 7,5 km,zpět přes osadu Kronfelzov Kde můžeme vidět vzácné lípy malolisté-stáří 300 let…#Bunkry - Staroměstská pevnostní oblastJedná se o 7,5 km okruh v okolí Starého Města, vhodný i pro děti.Linie objektů těžkého a lehkého opevnění byla vybudována v letech 1935-38 na obranu naší vlasti.Dnes jsou v nich převážně muzejní expozice, kde vás průvodci rádi seznámí s jejich pohnutou historií.Část SPO spojuje naučná stezka, značená červenobíle vydejte se po ní od vlakového nádraží.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

sobota 19. červen

Dnes má svátek Leoš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete