Statistika našeho portálu

  • 93 266 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Domov mládeže - Břeclav

Břeclav

V Domově mládeže poskytujeme ubytování i veřejnosti. Během školního roku je kapacita 77 lůžek (nutno se předem informovat).

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bří. Mrštíků 2202/4, Břeclav
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Břeclav

Fotogalerie k článku

V Domově mládeže poskytujeme ubytování studentům i veřejnosti. Během školního roku je kapacita 77 lůžek (nutno se předem informovat). Domov mládeže se skládá ze dvou budov, označených jako budova A a B. V  Během školního roku je ubytování možné pouze v budově "B". V budově A se jedná o buňky 1+3 nebo 2+3 s vlastním sociálním zařízením, v budově B jsou 3 a 4lůžkové pokoje, sociální zařízení společné v patře. Využít můžete i společnou kuchyňku s el. sporákem, mikrovlnkou, varnou konvicí a ledničkami. Parkování osobních automobilů i autobusů je možné v areálu školy. Jedná se o nehlídané parkoviště Máme i prostory pro uschování jízdních kol. Hostům je k dispozici i tělocvična za 290,-/hod.. Celková cena ubytování činí 250,- Kč za osobu a noc. Ceny jsou uvedeny vč. DPH a rekreačního poplatku.

Jak se k nám dostanete? Domov mládeže se nechází v klidné části centra města Břeclavi - cca 15 min. pěšky do autobusového a vlakového nádraží, cca 5 min. od nám. T. G. Masaryka. Příjezd automobilem směrem od Hodonína a Brna z dálnice po hlavní silnici do centra směr Mikulov, Valtice. Na třetí světelné křižovatce u kostela náměstí T.G.M. doleva směr Lanžhot. Těsně před mostem přes řeku Dyji u kulturního domu doprava, na první křižovatce za parkovištěm opět doprava a na další křižovatce doleva na ulici Bří. Mrštíků. Při příjezdu od Valtic a Lednice na nám. T.G.M. doprava směr Lanžhot, potom stejně jako v předchozím případě. Popis cesty k nám naleznete také na našem youtube kanálu.

Možnosti stravování

Stravování je možné v naší školní jídelně, cca. 20 metrů od budovy Domova mládeže. Ve školním roce vaříme v pracovní dny denně, o víkendech a jarních prázdninách pouze na objednávku. V období letních prázdnin nevaříme. Minimální počet je 20 jídel. Polopenzi máme za 190,- Kč, plnou penzi za 299,- Kč.

Popis okolí

Domov mládeže se nachází v klidné lokalitě v centru města, které leží v Lednicko-Valtickém areálu zapsaném v seznamu UNESCO. V okolí DM můžete využívat krytý bazén, koupaliště, lezeckou stěnu, bowlingové dráhy, squash, kuželky a další. V blízkosti ubytovny se nachází také kino.

Tipy na výlet po okolí

Ideální prostředí pro cykloturistiku. Navštívíit můžete množství architektonických památek v okolí zámeček Pohansko, zřícenina Janova hradu, zámek a minaret v Lednici, zámek ve Valticích, židovský hřbitov a synagoga v Mikulově, výstup na zříceninu Dívčího hradu na vrcholu pálavského kopce, 18 km od Břeclavi soutok řek Moravy a Dyje... Necelých 20km od Břeclavi se nalézají archeologická naleziště v Mikulčicích. Možnost výletu lodí na Pohansko nebo k Janovu hradu či do Lednice.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Slavnosti břeclavského piva - Břecl…

05.06.2020 - 06.06.2020
Pod Zámkem, Břeclav

Dva dny open-air party s břeclavským pivem pro celou rodinu! Mezi vystupující kapely se řadí interpreti ze Slovenska i…

Slavností Podluží v písni a tanci -…

05.06.2020 - 07.06.2020
Tvrdonice

5. - 7. června 2020 se bude v přírodním amfiteátru ve Tvrdonicích konat 67. ročník Slavností Podluží v písni tanci.

Kraj beze stínu - Krumvíř

12.06.2020 - 13.06.2020
Krumvíř

Folklorní festival regionu Hanácké Slovácko

Otevřené sklepy Hustopeče

20.06.2020 - 21.06.2020
ulice Vinařská a Na…

V sobotu 20. 6. pro vás vinaři budou mít otevřeno od 10 do 23 hodin, v neděli pak bude probíhat od 9 do 12 hodin prodej…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete