Statistika našeho portálu

  • 102 699 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Horský hotel Popelná - Nicov

Nicov

Hotel leží v klidném a čistém prostředí jihozápadní části Národního parku Šumava, která patří k nejkrásnějším místům střední Evropy. Doporučujeme vlastní dopravu a v zimních měsících sněhové řetězy. Vzdálenost z Nicova na Popelnou je cca 3,5km. Obec Nicov se nachází na trase Kašperské Hory - Vimperk. Příjezd k hotelu je po lesní udržované cestě a parkoviště pro hosty je samozřejmě k dispozici. Ub…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Popelná 4, Nicov
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Prachatice
Obec
Nicov

Fotogalerie k článku

Hotel leží v klidném a čistém prostředí jihozápadní části Národního parku Šumava, která patří k nejkrásnějším místům střední Evropy. Doporučujeme vlastní dopravu a v zimních měsících sněhové řetězy. Vzdálenost z Nicova na Popelnou je cca 3,5km. Obec Nicov se nachází na trase Kašperské Hory - Vimperk. Příjezd k hotelu je po lesní udržované cestě a parkoviště pro hosty je samozřejmě k dispozici. Ubytovat v průběhu celého roku v jednom z 18-ti pokojů, jejichž kapacita se pohybuje od dvou do čtyř lůžek s možností přistýlky. Hotel disponuje celkem 50-ti lůžky. Vzhledem k této skutečnosti rádi uvítáme i větší skupiny. Pokoje jsou zařízeny stylovým dřevěným nábytkem z masivu, mnoho z nich je umístěno v romantickém podkroví. Každý pokoj je vybaven vlastní koupelnou sprchový kout nebo vana a toaletou.

Možnosti stravování

Součástí Horského hotelu Popelná je nově zařízené restaurace pro 50 hostů, kde Vás ochotně obslouží náš personál. Příjemné posezení pro 25 hostů je připraveno v letní sezóně i na terase hotelu, odkud je krásný pohled na protilehlý sjezdový kopec a turistickou stezku památky Obří hrad. Restaurace nabízí bohatý výběr snídaní formou švédských stolů, obědů i večeří. K hotelu patří i stylový bar se salonkem a kapacitou 25 hostů, kde k příjemné atmosféře přispívá vnitřní krb. V případě zájmu nabízíme možnost grilování na terase restaurace či baru. Prostory restaurace a baru je možné pronajmout pro konání svatebních hostin, školení či soukromých párty. Pro podrobné informace, návrhy akcí včetně menu, kalkulace atd., nás neváhejte kontaktovat. První hosty obsloužíme od 11:00 hodin a otevřeno je do 23.00 hod.

Popis okolí

Chcete-li si svůj pobyt u nás zpestřit sportovními aktivitami, vyjdeme Vám plně vstříc. K vybavení hotelu patří soukromý lyžařský vlek s možností večerního lyžování, přírodní koupaliště a hřiště na míčové hry. Po dohodě Vám rádi zprostředkujeme vyjížďky na koních po Šumavě, ve westernovém stylu vhodném i pro naprosté začátečníky. V jarních, letních a podzimních měsících je okolí hotelu skutečným rájem pro pěší turistiku a poslední dobou více se rozvíjející horskou cykloturistiku. V malebném okolí hotelu vedou značené turistické stezky s ideálními podmínkami pro houbaření a sběr lesních plodů. V zimním období si přijdou na své vyznavači zimních sportů. Z hotelu není daleko do známého sportovního areálu Churáňov a SKI areálu Kašperské Hory. V těsné blízkosti se nachází Popelná hora s keltským hradištěm zvaným Obří hrad. Jedná se o poměrně dobře zachovalou keltskou stavbu, jejíž účel není přes dlouholeté výzkumy dodnes přesně objasněn. Mezi možnými odpověďmi nalezneme keltské hradiště, příležitostný obranný pahorek využívaný v době ohrožení, místo vystavěné z náboženských důvodů a mnohé jiné. Pro milovníky historie dále doporučujeme návštěvu hradu Kašperk, který nechal v roce 1356 založit český král a římský císař Karel IV, nebo největší hradní zříceninu v Čechách, zříceninu Rabí. K Vašim výletům můžete využít některou z mnoha značených cyklistických a turistických stezek nalézajících se v blízkosti našeho hotelu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete