Statistika našeho portálu

  • 101 845 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hotel Bohemia - Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Hotel Bohemia nabízí ubytování v blízkosti centra Františkových Lázní s bezplatným centrálním hlídaným parkovištěm, které je umístěno přímo u hotelu. Příjemné posezení v naší restauraci jistě oceníte s rodinou nebo při setkání s přáteli, kde si vyberete z pestré nabídky českých i mezinárodních jídel z kuchyně hotelového šéfkuchaře. V soukromí, nad skleničkou dobrého vína u nás můžete zapomenout n…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Klostermannova/92, Františkovy Lázně
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Cheb
Obec
Františkovy Lázně

Fotogalerie k článku

Hotel Bohemia nabízí ubytování v blízkosti centra Františkových Lázní s bezplatným centrálním hlídaným parkovištěm, které je umístěno přímo u hotelu. Příjemné posezení v naší restauraci jistě oceníte s rodinou nebo při setkání s přáteli, kde si vyberete z pestré nabídky českých i mezinárodních jídel z kuchyně hotelového šéfkuchaře. V soukromí, nad skleničkou dobrého vína u nás můžete zapomenout na starosti všedního dne nebo prožít romantickou večeři s někým, kdo je Vám velmi blízký. Hotelové restaurace se může pochlubit širokou nabídkou místních a zahraničních vín, českého piva a nealkoholických nápojů.

Návštěvníci mohou navíc v prostorách restaurace využít zdarma bezdrátové připojení k internetu. V teplých měsících nabízíme grilování na letní terase. Samozřejmostí jsou hračky, které jsou k dispozici pro malé děti.

Hotel je připraven poskytnout veškeré pohodlí a kvalitní služby. Ubytování je standartně vybaveno toaletou, chladničkou, minibarem a televizí se satelitním příjmem a nově také bezdrátovým připojením k internetu. Pro větší spokojenost jsou k dispozici nově otevřené nekuřácké pokoje.

V Hotelu Bohemia si kromě výhodných wellness balíčků (ubytování + wellness procedury + další výhody) můžete zakoupit i jednotlivé wellness procedury. Wellness studio Bohemia nabízí pestrou paletu koupelí, zábalů, masáží, kosmetických služeb a komplexních terapií.

Vybavení

Oddělené nekuřácké a kuřácké pokoje, restaurace

Služby

sport, aktivní odpočinek, kongresové služby, dětský koutek, kosmetické služby, obchody v komplexu

Aktivity

Wellness procedury, výhodné akční pobytové a wellness balíčky

Parkování

Hotelové hlídané parkoviště

Děti a přistýlky

Přistýlky a dětské postýlky jsou na vyžádání

Zvířata

Domácí zvířata za poplatek 180,- Kč / noc

Možnosti stravování

Příjemné posezení v restauraci s rodinou nebo při setkání s přáteli si jistě vyberete z pestré nabídky českých i mezinárodních jídel. Restaurace je otevřena každý den od 8 do 22 hodin. Našim hostům nabízíme snídaně, obědy a samozřejmě večeře.

Restaurace si zakládá na široké nabídce místních a zahraničních vín, českého piva a nealkoholických nápojů. Nově byla do sortimentu zařazena nabídka horkých džusů, které jistě oceníte především v zimních měsících. Po dobrém obědě jistě rádi posedíte u kávy Davidoff, kterou nabízíme též do kelímku s sebou.

V teplých měsících nabízíme grilování na letní terase.

Samozřejmostí jsou hračky, které jsou k dispozici pro Vaše malé děti.

Pro naše stálé zákazníky nabízíme možnost získání slevové karty s desetiprocentní slevou na věškerou konsumaci.

Restaurace nabízí také salonek pro přibližně 25 osob vhodný pro firemní či rodinné večírky.

Popis okolí

Františkovy Lázně jsou nejmenšími lázněmi západočeského lázeňského trojúhelníku. Byly založeny roku 1793 a dodnes si uchovávají ráz komorního lázeňského města z přelomu století. Jejich půvab podtrhuje ucelená klasicistní architektura lázeňských budov i pavilonů. Mírné klima podhorského charakteru, okolní lesy a udržované městské parky i sady, to vše podporuje léčebné a posilující účinky proslulé kyselky i zpříjemňuje pobyt lázeňským hostům i návštěvníkům.

Třiadvacet léčivých minerálních pramenů kvalitních, silně zásaditých kyselek, slatina a přírodní vývěry zřídelního plynu jsou využívány k léčbě cév, srdce a ženských chorob.

Aktivní odpočinek:
Minigolf, fitness, solárium, tenis, půjčovny horských kol, rybolov.

Kultura:
Divadlo, kino, kolonádní koncerty, pravoslavný chrám sv. Olgy. Lázeňské hudební léto, Literární Františkovy Lázně.

Okolí:
Cheb patří k nejstarším městům v České republice - jeho historie sahá prokazatelně až do 11. století. Hned následující století zanechalo na tváři města výraznou stopu v podobě románského hradu - císařské falci jediné v ČR - a dvoupatrové kaple sv. Erharda a Uršuly, jež nechal vybudovat Friedrich Barbarossa. V městské zástavbě nejvíce vyniká malebné náměstí s charakteristickými sedlovými střechami domů a hrázděným Špalíčkem či gotický farní chrám sv. Mikuláše a Alžběty. Starobylý dům čp. 3 budova Chebského muzea proslul jako místo, kde byl v roce 1634 zavražděn císařský generallissimus Albrecht z Valdštejna. Také v současnosti je zde patrné prolínání různých kultur, díky kterému se Cheb stal přirozeným a živým centrem euroregionu Egrensis.

SOOS leží 6 km severovýchodně od Frant. Lázní. Rezervace byla vyhlášena r. 1964 na ploše 221 ha, přístupná je jen část a to 1,2 km dlouhou podlážkovou naučnou stezkou s popisy a vysvětlivkami. Jedná se o rozlehlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid ohličitý v tzv. mofetách - bahenních sopkách. Naučná stezka vede po dně vyschlého jezera, které mělo slanou minerální vodu. Dnes zde najdeme evropskou raritu - tzv. křemelinový štít - nahromaděnou křemelinu ze schránek jezerních řas rozsivek usazených na dně jezera. Je to měsíční krajina rozbrázděná erozí a pokrytá žlutou a bílou vrstvou vysrážených minerálních solí. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.

Hrad Seeberg se nachází v obci Ostroh 5 km od Františkových Lázní směrem na Aš. Hrad Seeberg byl po svém založení jedním z vojenských opěrných bodů, které vytvářely zázemí při německé kolonizaci Chebska. Původní románský hrad zde stál pravděpodobně již koncem 12. stol., první písemná zpráva je však až z roku 1322. Ludvík Bavorský tehdy zastavil hrad a celé Chebsko Janu Lucemburskému za příslib pomoci při jeho kandidatuře na císařský trůn. Po nevyplacení zástavy se stal majetkem Koruny české.

Komorní hůrka je jedna z našich nejmladších sopek ze starších čtvrtohor. O průzkum jejího nitra se zasloužil J. W. Goethe, na jeho počest byla do skály nad štolou vsazena pamětní deska.

Motýlí farma se nachází ve vesnici Žírovice necelé dva kilometry od Františkových Lázní. Motýlí dům je v provozu od března do listopadu. O prázdninách je možnost navštívit motýly denně od 10 do 17 hodin jinak ve všedních dnech mimo pondělí od 15 do 18 hodin a o víkendu od 10 do 18 hodin. Prohlídka motýlí farmy je zajištěna i s odborným výkladem.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Komentovaná prohlídka 2024 - Cheb

22.02.2024 - 22.02.2024
Františkánské nám 30/1,…

Galerie 4 zve na komentovanou prohlídku k výstavě Dany Kyndrové: Normalizace – Listopad 89 – Odchod vojsk

SAMÝ KECY 2024 - Cheb

23.02.2024 - 23.02.2024
Františkánské nám 30/1,…

Putovní festival autorského čtení na Karlovarsku.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete