Statistika našeho portálu

  • 95 094 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Hotel FLORA - Olomouc

Olomouc

Hotel Flora*** je moderní desetipatrový hotel s mezinárodní klientelou umístěný v klidové části města Olomouce, v těsném sousedství městských parků, ve kterých se konají květinové výstavy Flora Olomouc. Je vzdálen jen deset minut pěší chůze od historického centra města. Svým klientům nabízí služby na vysoké profesionální úrovni. Pro svou příjemnou atmosféru a vstřícný personál bývá často navštěvo…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Krapkova 439/34, Olomouc
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Olomouc
Obec
Olomouc

Fotogalerie k článku

Hotel Flora*** je moderní desetipatrový hotel s mezinárodní klientelou umístěný v klidové části města Olomouce, v těsném sousedství městských parků, ve kterých se konají květinové výstavy Flora Olomouc. Je vzdálen jen deset minut pěší chůze od historického centra města. Svým klientům nabízí služby na vysoké profesionální úrovni. Pro svou příjemnou atmosféru a vstřícný personál bývá často navštěvován mnoha českými celebritami z oblasti kultury, sportu i politiky. Je členem Asociace hotelů a restaurací ČR s uděleným

Klasifikačním znakem a Certifikátem se zařazením do kategorie Hotel, třída ***. K ubytování nabízí 165 pokojů s kapacitou 332 lůžek, rozdělených do 9 typů. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem vanou, toaletou, telefonem, SAT TV, mini barem a disponují technologií WiFi umožňující bezdrátové připojení k internetu. Hotel je zaměřen na kongresovou turistiku. Disponuje s téměř 1.000 m2 prostor pro pořádání kongresů, jednání v sekcích, seminářů, pracovních jednání, školení, firemních a rodinných oslav, rautů a jiných společenských akcí. Střediska na sebe vzájemně navazují tak, že lze vytvořit jeden velký multifunkční prostor s kapacitou až 400 osob. V hotelu se nachází Wellness - Balneo centrum nabízející: • Víkendové pobyty zaměřené na redukci váhy • Relaxační a odpočinkové pobyty • Využití Balneo centra při pořádání konferencí, podnikových a jiných společenských akcí.

Možnosti stravování

Mezinárodní kuchyně

Tipy na výlet po okolí

Hrad Bouzov Pro milovníky romantických staveb je největším zážitkem návštěva hradu Bouzova. Původní gotický hrad byl přestavěn v letech 1895 – 1909 pro velmistra Řádu německých rytířů a stal se jeho reprezentačním sídlem. Pro svou kouzelnou polohu uprostřed lesů a majestátný vzhled 58 m vysoká hláška a 3-5 m vysoké zdi je oblíbeným místem k natáčení filmových pohádek. Interiéry nabízejí sbírky dobového nábytku a užitného umění. Velmi ojedinělá je dobová hradní kuchyně se stylovým zařízením a technickými kuriozitami. Javoříčské jeskyně Pod povrchem Špraňku vytvořily podzemní vodní toky velmi rozsáhlé jeskynní systémy, v nichž dosud pokračují speleologické průzkumy. Část jeskyní, jedněch z nejkrásnějších v ČR, je zpřístupněna návštěvnickým okruhem, který rozhodně stojí za prohlídku. K nejrozsáhlejším podzemním prostorám patří Dóm gigantů. Bílá krápníková výzdoba, obdivuhodné tvary stalaktitů, stalagnitů i stalagnátů dotvářely atmosféru mnoha filmových pohádek. Katedrála sv. Václava Dominantou města Olomouce je katedrála sv. Václava. Původní románská stavba z r. 1131 byla po požáru v r. 1266 přestavěna v gotickém slohu, její dnešní podoba je z let 1883-1893. Hlavní věž arcibiskupského dómu je nejvyšší na Moravě a měří 100,65 metru. Klášter Hradisko K řadě národních kulturních památek také patří bývalý premonstrátský klášter, největší v Evropě, Hradisko, který vznikl na místě bývalého benediktýnského kláštera z roku 1078. Po jeho zničení Tatary v roce 1241 a po devastaci za husitských válek získal svoji nynější impozantní podobu barokní přestavbou zahájenou v roce 1659. Roku 1784 klášter zrušil Josef II. Od roku 1802 se pak stal sídlem vojenské nemocnice. Kostel Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku Stavba kostela byla zahájena v roce 1669 na místě kaple zbořené v roce 1632 Švédy. Při návštěvě papeže Jana Pavla II. v květnu 1995 byl poutní chrám prohlášen za basiliku minor.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Trumpetista hraje. Trumpetista sklá…

15.04.2021 - 15.04.2021
Reduta

Koncert Moravské filharmonie s ukázkou autorské tvorby trumpetisty Ondřeje Moťky.

Mistrovské výkony hráčů Moravské fi…

19.04.2021 - 19.04.2021
Reduta

Komorní koncert Moravské filharmonie nabízející jedinečný intimní zážitek a mistrovské výkony vybraných členů orchestru.

Hudbou přes horizonty – Olomouc

29.04.2021 - 29.04.2021
Reduta

Závěrečný koncert sezony Moravské filharmonie Olomouc.

Běh Barvám Neutečeš - Olomouc

08.05.2021 - 08.05.2021
Výstaviště Flora -…

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

středa 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete