Statistika našeho portálu

  • 91 099 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Hotel Francis Palace - Františkovy Lázně

Františkovy Lázně

Hodláte strávit ve Františkových Lázních léčebný pobyt, aktivní dovolenou či relaxační víkend? Wellness a Spa Hotel Francis Palace vám pro tyto příležitosti nabízí neopakovatelné zážitky.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jezerní 15/2, Františkovy Lázně
Oblast
Severozápad
Kraj
Karlovarský kraj
Okres
Cheb
Obec
Františkovy Lázně

Fotogalerie k článku

Hodláte strávit ve Františkových Lázních léčebný pobyt, aktivní dovolenou či relaxační víkend? Wellness a Spa Hotel Francis Palace vám pro tyto příležitosti nabízí neopakovatelné zážitky.

Možnosti stravování

V hotelové restauraci servírujeme české a mezinárodní speciality. V rámci léčebných programů připravujeme i dietní stravu. Hostům je k dispozici salátový bar. Snídaně probíhají formou švédských stolů.Ochutnejte například grilované jehněčí kotletky gratinované sýrem Buche de Chevre s fazolkami restovanými na mladém česneku, servírované na lůžku šťouchaných brambor.K příjemnému posezení Vám nabízíme výběrovou kávu Piazza Intenzo, kvalitní čaje Pickwick Leafs a tradiční odrůdová vína Znovín.

Popis okolí

Život v empírových a klasicistních Františkových Lázních, obklopených a proložených parky a sady, plyne klidně a tiše. Své kouzlo má zdejší pobyt v lázních jarně rozkvetlých, rozehřátých letním sluncem, zbarvených podzimním listím a bíle zasněžených. Parky zde byly zakládány od roku 1792, založení lázeňské zeleně bylo nezbytnou podmínkou pro existenci lázeňského městečka. Proto byl do Františkových Lázní povolán zahradník z vídeňského Schönbrunnu Martin Soukup, původně lobkovický knížecí zahradník. V jeho práci později pokračoval i syn Antonín, který přebudoval původní francouzské parky se stříhanými křovinami na pohodlnější parky anglického typu. Rododendrony, které ve vzrostlých parcích vytvářejí romantická, barevná zákoutí, se zde pěstují od roku 1828.Pitné kůry spojené s malou procházkou parkem založily tradici takzvaných lázeňských promenád. Ani dnes by se na ně nemělo zapomínat. 250 hektarů sadů a lesoparků slouží jak pro aktivnější odpočinek, ta i pro ty, co si přejí oddychovat v pomalejším rytmu. Pobyt v lázních má svůj vlastní řád, rytmus, atmosféru a vůni. Je výjimečný, okouzlující a někdy i trochu rozmařilý.

Tipy na výlet po okolí

SOOS-Národní přírodní rezervace Hrad Ostroh-Seeberg Komorní hůrka Motýlí dům Amerika Nový Drahov Památný dub Pravěké pohřebiště Hazlov-Golf Resort Františkovy Lázně Mostov Zámek Kynžvart Skalná Chlum sv. Maří Kladské rašeliny Lázně Kynžvart Pramen Bílého Halštrova Cheb Historické památky Chebu Řeka Ohře Přehradní nádrž Jesenice Bismarckova rozhledna Doubrava Loreta nad Starým Hrozňatovem Starý Hrozňatov Ypsilonka

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Přednáška „Ulrika von Levetzow - an…

27.11.2019 - 27.11.2019
Městské muzeum…

Přednáška Mgr. Jiřího Šlajsny, historika Oblastního muzea v Mostě. 27. 11. 2019 od 19 hodin. Nové poznatky o životě,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete