Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hotel Gold - Český Krumlov

Český Krumlov

Hotel Gold se nachází v romantickém prostředí městského parku, na levém břehu řeky Vltavy, v bezprostřední blízkosti historického centra Českého Krumlova. Po povodních v roce 2002 prošel hotel Gold velmi náročnou a nákladnou rekonstrukcí. Jeho interiéry byly zcela nově vybaveny. V současné době nabízí vysoce komfortní ubytování v 27 stylových hotelových pokojích, které jsou vybaveny koupelnou, WC…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Linecká 55, Český Krumlov
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Český Krumlov

Fotogalerie k článku

Hotel Gold se nachází v romantickém prostředí městského parku, na levém břehu řeky Vltavy, v bezprostřední blízkosti historického centra Českého Krumlova. Po povodních v roce 2002 prošel hotel Gold velmi náročnou a nákladnou rekonstrukcí. Jeho interiéry byly zcela nově vybaveny. V současné době nabízí vysoce komfortní ubytování v 27 stylových hotelových pokojích, které jsou vybaveny koupelnou, WC, televizí, minibarem a telefonem. Celková kapacita hotelu je 55 lůžek. Hotelovým hostům slouží vlastní, kamerou sledované parkoviště.

Možnosti stravování

Hostům je k dispozici hotelová restaurace o kapacitě 50 míst, která nabízí českou a mezinárodní kuchyni. V letních měsících slouží k příjemnému posezení venkovní terasa s krásným výhledem na řeku, která má kapacitu až 50 míst. Na přání hostů je možno uspořádat i grilování. V hotelu se dále nachází Regent Bar s 20 místy a Královský salonek s 12 místy. Pro pořádání školení, společenských večírků, sympozií, kurzů a rautů je k dispozici Regentský sál se 70 až 120 místy.

Popis okolí

Město Český Krumlov patří mezi historické klenoty nejen České republiky, ale i Evropy a je v současnosti díky své historii a neopakovatelné atmosféře jedním z nejnavštěvovanějších. Od poloviny 60. let 20. století je věnována péče o uchování památkové hodnoty města Český Krumlov od roku 1992 je zařazeno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Toto historické město ležící v malebném údolí meandrující řeky Vltavy bylo založeno rodem Vítkovců kolem roku 1274. K nejvýznamnějším památkám patří Krumlovský hrad/zámek s dominantní okrouhlou věží a městská část Latrán, o níž pochází první písemný záznam již z roku 1309. Na jejím začátku vyniká tzv. Budějovická brána, postavena nákladem Petra Voka z Rožmberka. V centru města se nachází čtverhranné náměstí s radnicí, morovým sloupem a kašnou. Celé město si uchovalo síť středověkých ulic s velkým množstvím renesančních domů s gotickými jádry.

Tipy na výlet po okolí

V blízkosti Českého Krumlova můžete navštívit Klášter Zlatá Koruna, který byl v roce 1263 založen králem Přemyslem Otakarem II. nebo klášter ve Vyšším Brodě, jenž patří mezi největší a umělecky nejcennější klášterní areály v Čechách. Dalším zajímavým místem je město Rožmberk nad Vltavou s romanticko gotickým hradem postaveným slavným rodem Rožmberků, kostel P. Marie a dochovaný židovský hřbitov. Příroda okolí Českého Krumlova vybízí k různým sportovním aktivitám jako rafting, jízda na koni, rybolov, cyklistika.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete