Statistika našeho portálu

 • 100 996 Akcí v kalendáři
 • 5 393 Ubytovacích zařízení
 • 24 207 Míst a památek

Hotel Luha - Luhačovice

Luhačovice

Hotel s celoročním provozem je situován v Luhačovickém lesoparku, v údolí říčky Šťávnice. Poloha hotelu v klidném a přátelském prostředí nabízí ideální podmínky pro všestranný aktivní odpočinek a relaxaci jednotlivcům nebo rodinám s dětmi, a to v letním i zimním čase. Firmám a zájmovým skupinám jistě budou vyhovovat naše prostorné salonky a kongresový sál s možností využití nejmodernější techniky…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jurkovičova alej 858, Luhačovice
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Luhačovice

Fotogalerie k článku

Hotel s celoročním provozem je situován v Luhačovickém lesoparku, v údolí říčky Šťávnice. 

Poloha hotelu v klidném a přátelském prostředí nabízí ideální podmínky pro všestranný aktivní odpočinek a relaxaci jednotlivcům nebo rodinám s dětmi, a to v letním i zimním čase. Firmám a zájmovým skupinám jistě budou vyhovovat naše prostorné salonky a kongresový sál s možností využití nejmodernější techniky. Pro sportovní a vzdělávací kurzy, společenské či rodinné oslavy máme k dispozici 5 různě velkých salonků a jeden velký kongresový sál.

Hotel v současné době disponuje 132 pokoji a na sezonu 2013 modernizuje a zvyšuje standard ubytování (viz fotogalerie) s celkovým počtem 3 apartmány Family/Superior, 41 pokojů Business a 64 pokojů Standard, 24 pokojů Econom.

Relax

Nově jsme pro Vás také otevřeli Relax centrum přímo v hotelu, kde si můžete vybrat z nabídky několika druhů masáží, ať už klasických či speciálních jako masáž lávovými kameny, baňkování a jiné.

 

Budujeme pro Vás zcela nové wellness centrum, kde se o Vás královsky postaráme. Od sezony 2013se můžete těšit se na infrasaunu, whirlpool, hydromasážní a perličkové vany, inhalaci Vincentkou a další procedury k regeneraci těla i duše.

 

 

 

Možnosti stravování

Stravování

Ke stravování a posezení Vám poslouží hotelová restaurace či denní bar, kde si kromě běžného sortimentu můžete vybrat i z nabídky míchaných nápojů. Snídaně je podávána formou teplého a studeného bufetu. Nově od sezony 2013 k dispozici obědy v hotelové restauraci.  Na večeře připravujeme na výběr menu z hotových jídel nebo pro zpestření grilované speciality. V pobytových balíčkách si můžete vybrat i z našich speciálních menu o třech či více chodech. Po celý rok je pravidelně páteční či sobotní večer zpříjemněn živou hudbou a také často pořádáme kulturní večery s bohatým programem.

 

Popis okolí

Okolí a sport

V okolí Luhačovic najdou příhodný terén jak aktivní sportovci, tak rodiny s dětmi či senioři.
Je možné objevovat poutní místa, lidovou architekturu i krajinné scenérie. Krajina je rozmanitá a za dobré viditelnosti se odtud otevírají daleké výhledy jako stvořené pro cykloturistiku. U nás si můžete kola i vypůjčit a aktivně využít svůj čas.

Mimo zimní sezónu pro Vás máme v hotelu k dispozici půjčovnu kol, tenisových raket a dalšího sportovního vybavení.

Sportovní areál "GOLF", který se nachází 100m od hotelu Luha, nabízí nově vybudované minigolfové hřiště, tenisový kurt s povrchem koberce, dále pak multifunkční hřiště, stolní tenis, dětský koutek, půjčovnu sportovního nářadí.

Tipy na výlet po okolí

Luhačovice jsou výborným výchozím místem pro rozmanité výlety do okolí. Hrady a zámky, přírodní zajímavosti, palírny, vinné sklípky vše dostupné, v přijatelné vzdálenosti.

 

Baťův kanál

 • Turistická vodní cesta s možností individuálních i skupinových plaveb.

Bojkovice (13 km) pokračování Mikulčin vrch (25 km)

 • Leží v CHKO Bílé Karpaty. Najdete zde zámek Nový Světlov, původně gotický hrad. Za pozdějších majitelů byl hrad přestaven v renesančním slohu, počátkem století v tudorském slohu. Kolem zámku se nachází anglický park se sochami. V současné době zámek nově zrekonstruován. Možné prodloužení (12 km) na Mikulčin vrch (798 m) v Bílých Karpatech. Jde o známé letní turistické a zimní lyžařské středisko.

Brumov Bylnice (25 km)

 • Dvojměstí leží na soutoku Vláry, Návojského a Klobouckého potoka. Městu dominuje zřícenina ranně gotického hradu, připomínaného již v roce 1255. Pod hradem na Hložeckém potoku je soustava rybníků, založených ve 13. století. Na návrší nad městem stojí kostel sv. Václava, v jádru gotický ze 14. století, přestavěný barokně v 17. - 18. století. Na vedlejším návrší je kaple sv. Anny (1888). Na okraji města se nachází židovský hřbitov, za návštěvu stojí i místní muzeum.

Buchlov (46 km)

 • Na jednom z nejvyšších kopců Chřibů (520 m.n.m.) stojí zdaleka viditelný hrad. Jeho stavba se datuje do 2. pol. 13. století. Výstavba skončila ve 13. století , ale vzápětí následovala další ve stylu gotickém. Za majitelů pánů z Cimburka byly podniknuty v 15. století velké stavební práce. Posledním rodem na Buchlově byli Berchtoldové, kteří hrad spíše udržovali (dvakrát po zásahu blesku vyhořel, vždy byl obnoven).

Buchlovice (42 km)

 • Leží v údolí Buchlovského potoka. Obec je poprvé zmiňována roku 1270. Farní kostel sv. Martina existoval asi již ve 14. století. Blízko kostela jsou sochy Petra a Pavla a Cyrila a Metoděje. Buchlovice jsou obcí s dlouhou vinařskou tradicí, zmínka o vinicích je již z roku 1514. Buchlovice jsou známé svým zámkem, který má charakter barokní vily a tvoří jej 2 půlkruhovité objekty obrácené proti sobě. Kolem zámku byl vybudován park italského typu, později upraven na anglický. Zámek i zahrada jsou zpřístupněny.

Holešov (45 km)

 • Dominantou města je raně barokní zámek,dnes knihovna , muzeum, kino. K zámku patří rozlehlá zahrada s oborou. V bývalé židovské čtvrti stojí synagoga a židovský hřbitov. Je zde také letiště s mezinárodním statutem.

Hostýn (61 km)

 • Poutní chrám s mariánskou svatyní, který je postaven na hoře Hostýn 718 m.n.m., je již tři století cílem tisíce poutníků. Archeologický průzkum doložil pravěké osídlení Hostýnu už v době bronzové. Návštěvníci na místě najdou tři poutní domy s restauracemi a ubytovací kapacitou.

Kroměříž (55 km)

 • Leží Hornomoravském úvalu. Město bylo již ve 13. století reprezentativní biskupskou rezidencí . Biskup Karel II Lichtenštejn z Kastelkornu a architekt Filibert Luchese dali rovněž vyniknout Květné zahradě , která je svým architektonickým řešením i bohatou květinovou výzdobou opravdovým unikátem. Tyto skutečnosti ocenila organizace UNESCO a zapsala zámek se zahradou v roce 1998 na Seznam světového dědictví UNESCO. Zámecká prohlídka nabízí návštěvu vzácných interiérů. Je možno navštívit i Podzámeckou zahradu bohatou na různé druhy dřevin a architektonické zajímavosti. K architektonickým skvostům patří kroměřížské kostely. K nejvýznamnějším patří chrám sv. Mořice, kostel sv. Jana Křtitele a farní kostel Blahoslavené P. Marie. Ve městě se nachází Muzeum Kroměřížska, Muzeum moravského mincovnictví.

Lešná (35 km)

 • Areál nazývaný Lešná je spjat s rakouskou šlechtou Seilernů. Dnešní ZOO zůstává stále krásným bioparkem s největší sbírkou ptáků v ČR, ale i mnoha jinými neméně zajímavými např. gorilami, lachtany, žirafami či tučňáky. Zachován zůstal i chov koní - lipicánů. Kouzelnou atmosféru tvoří především rozsáhlý zámecký park, přecházející v lesopark s četnými rybníčky a vodními nádržemi. Zámek Lešná - nachází se v areálu zoologické zahrady Lešná. Nádherné interiéry zámku doplněné bohatými orientálními sbírkami přitahují dnes tisíce návštěvníků.

Lukov (35 km)

 • Obec leží v malebně zvlněné krajině pod hradem Lukovem, jedním z nejstarších hradů (zřícenina). Lukov je výchozím bodem turistických tras i cyklistických tras Hostýnskými vrchy.

Malenovice (32 km)

 • Ojedinělý hrad s plášťovou zdí. V současné době zde sídlí Oblastní muzeum ve Zlíně- stálá expozice Pravěk jihovýchodní Moravy, hrady jihovýchodní Moravy a Šternberkové v Malenovicích a Pohořelicích. Ke stavebním památkám patří budova fary, kostel sv. Mikuláše a také budova radnice.

Modrá (40 km)

 • Představuje návštěvníkům podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy (9. století).

Napajedla (44 km)

 • První zmínka o obci je z roku 1362. Ze začátku 18. století je barokní kostel sv. Bartoloměje. V roce 1886 byl založen proslulý chov anglických plnokrevníků. Po první svět. válce došlo ke stavbě Baťova kanálu a založení dnešní továrny Fatra. Na západním okraji města se nachází vývěr minerálního pramene Slanica - je znám více než dvě stě let. Využívá se především ke koupelím.

Piešťany (82 km)

 • Největší lázně na Slovensku, které díky sirovodíkovým pramenům a sirnému bahnu slouží k léčení pohybového ústrojí. Město je známé také pěstováním Victorie Regie. Pozornost si zaslouží i ojedinělé Balneologické muzeum, které dokumentuje vývoj lázní na Slovensku.

 

 

Rožnov pod Radhoštěm (74 km)

 • Město se rozkládá v srdci moravskoslezských Beskyd. Nejstarší zmínka o Rožnově je z roku 1267. Nad původní osadou se tyčil hrad Rožnovec, roku 1538 byl zbořen, dnes jsou zde pouze zbytky zdí. V okolí Rožnova jsou stovky kilometrů turistických i cyklistických tras. V zimním období jsou k dispozici zařízení pro všechny oblíbené zimní sporty. 
  Valašské muzeum v přírodě je největším muzeem svého druhu u nás. Bylo založeno v roce 1925 a zahrnuje na 70 přístupných objektů. Ve třech areálech prezentuje dřevěné roubené stavby valašské lidové architektury.

Slavičín (14 km)

 • Patří k nejstarším osadách tohoto regionu. Dominantami města jsou barokní zámek z roku 1750 s anglickým parkem, postavený na místě staré gotické tvrze - (nepřístupný). Původně gotický kostel sv. Vojtěcha ze 13. století byl po požáru v 18. století přestavěn v barokním stylu. V městském muzeu se mimo jiné nachází expozice připomínající leteckou bitvu z roku 1944. Ve Slavičíně se nachází lesopark s dřevěnými sochami.

Strážnice (52 km)

 • Místní zámek je sídlem Ústavu lidové kultury. Pro veřejnost je zpřístupněna historická knihovna, obrazová galerie a expozice Nástroje lidové hudby v České Republice. Návštěvníkům Strážnice nabízí četné další historické památky, ale i živý folklór , umocněný vinařskými tradicemi. ve městě se nachází skanzen.

Strání-Květná (34 km)

 • Leží ve střední části Bílých Karpat. Obec je poprvé zmiňována roku 1358 jako městečko s tvrzí a farou. Tvrz byla zbořena a v 17. století zanikla. Kostel povýšení sv. Kříže byl roku 1760 rozšířen a roku 1953 renovován. Památkou lid. architektury je dům čp. 86 a stodoly domů 85, 86,115 a 117. Lichtenšteinové založili roku 1763 sklárnu, kolem které vyrostla obec Květná, dnes součást Strání.

Štípa (32 km)

 • Obec Kostelec-Štípa leží nedaleko města Zlína. V obci je kostel Panny Marie z let 1759 - 1765. V letech 1858 - 1860 zde byl posteven kamenný větrný mlýn holandského typu. Mlýn sloužil okolním obcím až do druhé světové války. Potom byl němci zapečetěn. Po válce, v roce 1947 ho chtěl majitel p. Kovář dokonce zbořit a materiál použít na opravu svého domu poškozeného válkou. Naštěstí k tomu nedošlo. Mlýn dlouho chátral. Památkáři vyměnili původní doškovou střechu za šindelovou a celou budovu omýtli. Dnes patří mlýn opět rodině Kovářů. Mlýn je spíše menší. Průměr válcové stavby je 6 m a výška 8,1 m.

Trenčín (56 km) pokračování Trenčianské Teplice (70 km)

 • Městu vévodí rozsáhlý hrad z 11. století. V 18. století zpustl, byl však v poslední době velkoryse renovován. Je postaven na mohutné skále, na níž je vytesán název Laugaritio. Je to jméno nejsevernější římské osady ve střední Evropě, která se tu nacházela v roce 179. V historickém centru města je mnoho zajímavých staveb (opevnění, renezanční měšťanské domy, gotický karner s kostnicí, barokní klášter s kostelem a j.) Treničianské Teplice jsou jedny z nejznámějších lázní na Slovensku . Slouží k léčení nemocí pohybového ústrojí . Samotné město pochází ze 14. století. Stavební zvláštností je lázeňský dům Sina s lázněmi Hammam, které jsou postaveny v maurském stylu.

Uherský Brod (12 km)

 • Královské město z 13. století s dochovanými hradbami. K památkám patří radnice, barokní farní kostel s věží, dominikánský kostel přestavěný ze starší gotické stavby a barokní kašna na náměstí. Město je spjato s osobností světového pedagoga J. A. Komenského (l592 - 1670). V místním muzeu nazvaném jeho jménem je stálá výstava o jeho životě. Rodiny s dětmi ocení moderní aqvapark Delfín.

Uherské Hradiště (33 km)

 • Královské město Uherské Hradiště bylo založeno Přemyslem Otakarem II. v roce 1257. Dochovala se řada zajímavých historických památek, k nimž bezpochyby patří pozdně gotická radnice z 15. století , morový sloup z roku 1721, františkánský klášter, jezuitský kostel a špitální kaple sv. Alžběty z 15. století. Ve městě se nachází Slovácké muzeum.

Valašské Klobouky (25 km)

 • Středisko turistiky na rozhraní Vizovických vrchů a Bílých Karpat. Na náměstí upoutá pozornost barokní radnice, která dnes slouží jako muzeum. Před radnicí je vidět pranýř, jeden z nejstarších dochovaných na našem území, a za ním mariánský sloup z roku 1762. Za návštěvu stojí i barokní děkanský chrám z 18. století. V prosinci ožívá město vyhlášeným jarmarkem.

Velehrad (38 km), pokračování Tupesy (41 km)

 • Vznik a vývoj poutního místa Velehradu souvisí se založením pozdně románského cisterciárského kláštera. Klášter patřil k našim nejbohatším klášterům. V pol. 19. století proběhly úpravy a menší přestavby v souvislosti s oslavami tisícileté cyrilometodějské mise. Od roku 1927 má chrám titul a výsady menší baziliky (bazilika minor). Roku 1990 Velehrad navštívil také papež Jan Pavel II. Mimo areál stojí kaple Cyrilka ze 13. století, na kamenném mostě najdeme barokní sochy Schweigela z konce 18. století. Tupesy jsou malou vesnicí, v níž se počátky hrnčířské výroby datují již od 9. století. Ve vsi je Památník keramiky, který podává doklad o zdejším hrnčířském umění v minulosti i v současnosti.

Veselí nad Moravou (39 km)

 • Pro cestovní ruch je v poslední době zajímavý zprovozněný Baťův kanál na řece Moravě, po kterém je možné plout vypůjčenými motorovými čluny. V městském muzeu je stálá expozice věnovaná historii a současnosti Baťova kanálu, okolní flóře, fauně a národopisu.

Vizovice (20 km)

 • Jednou z pozoruhodností města je barokní zámek proslulý bohatými interiéry a obrazárnou s díly nizozemského malířství. Vizovice jsou známy také výrobou pálenek. První pálenice se připomíná v roce 1603. Pozdější průmyslová výroba slivovice byla spojena především s obchodní značkou R. Jelínek, v jehož areálu ke koná mnoho festivalů a kulturních akcí např. Trnkobraní. Další specialitou tohoto města je výroba figurálního vizovického pečiva. Vizovický farní kostel sv. Vavřince pochází z roku 1792. Na katastru Vizovic je 5 chráněných sirných pramenů, které byly v minulosti využívány k léčebným účelům.

Vlčnov (18 km), pokračování Hluk (24 km)

 • Typická slovácká obec je poprvé zmíněna k roku 1264 zmínka o faře je z roku 1373. V obci bývala tvrz a opevněný , původně got. kostel. Zachoval se z něj pouze portál pod věží. Dnešní kostel sv. Jakuba Staršího je z roku 1779. V obci jsou vinice a vinné sklepy.Udržuji se zde lidové tradice, proslulá je jízda králů na konci května. O 6 km dále leží Hluk se stejnou krojovanou tradicí a s tvrzí ze 16. století, v níž je stylová restaurace a vinárna.

Zlín (23 km)

 • Významným mezníkem v dějinách města byl rok 1894, kdy vznikla obuvnická firma rodiny Baťových. Zlín se stal moderním městským centrem, které se chlubí nejen významnou architekturou, ale i bohatým kulturním životem. Za návštěvu stojí 21. správní budova baťových závodů, známý zlínský mrakodrap, městský prohlídkový okruh s budovou radnice, kostelem Svatých Filipa a Jakuba, unikátní obuvnické muzeum, zámek s expozicemi Muzea jihovýchodní Moravy, areál Baťových závodů. Již dlouholetou historii má ve Zlíně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Příznivcům motorizmu se Zlín spojí s automobilovou soutěží Barum rally.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Den architektury v Památníku Tomáše…

30.09.2023 - 30.09.2023
nám. T. G. Masaryka 2570

Pro letošní ročník festivalu Den architektury připravuje Památník Tomáše Bati ve Zlíně speciální prohlídkový den, a to…

Komentovaná prohlídka zahradou Zikm…

01.10.2023 - 01.10.2023
Zikmundova vila

V neděli 1. října v 11:00 hodin se uskuteční speciální komentovaná prohlídka zahrady s architektem Petrem Všetečkou.…

31. Veletrh STAVEBNICTVÍ-THERM-DOMO…

21.03.2024 - 23.03.2024
Zlín

31. ročník veletrhu stavebnictví a vytápění, domova a zahrady

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete