Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hotel Prostřední Mlýn - Železnice

Železnice

Utečte od ruchu velkoměsta, načerpejte nové síly uprostřed překrásné přírody Českého ráje. Ubytujte se na místě opředeném mnoha pověstmi , které Vám …. pokud budete chtít…. na chvíli připomene kouzlo tajemných příběhů z dětství. Užijte si pohodlné ubytování, výbornou domácí kuchyni, příjemný personál a inspirativní prostředí pro získávání nových znalostí i relaxaci.HOTEL PROSTŘEDNÍ MLÝN***Hotelov…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Utečte od ruchu velkoměsta, načerpejte nové síly uprostřed překrásné přírody Českého ráje. Ubytujte se na místě opředeném mnoha pověstmi , které Vám …. pokud budete chtít…. na chvíli připomene kouzlo tajemných příběhů z dětství. Užijte si pohodlné ubytování, výbornou domácí kuchyni, příjemný personál a inspirativní prostředí pro získávání nových znalostí i relaxaci.HOTEL PROSTŘEDNÍ MLÝN***Hotelová budova nabízí celkem 24 útulných pokojů ve třech podlažích s kapacitou až 90 lůžek. Budova je vybavena bezbariérovým přístupem a výtahem.Součástí každého pokoje je koupelna a toaleta.Celý hotel prošel v roce 2006 rozsáhlou rekonstrukcí.SEMINÁŘEHotel disponuje třemi jednacími místnostmi. Ve všech jednacích místnostech jsou podlahy pokryté celoplošnými koberci, okna zajišťují denní světlo. Standardní vybavení jednacích místností jsou lednice na nápoje a kávovary.Maximální kapacita jednotlivých místností: č.1 – 100 osob, č.2 – 40 osob, č.3 – 20 osobS možnostmi seminárních prostor v různých uspořádáních Vám rádi poradíme.

Možnosti stravování

RESTAURACEAtmosféru restaurace vytváří historická budova, všudypřítomné dřevo, krb a výborná domácí kuchyně. Letní terasa s možností grilování pod širým nebem, přiblíží přírodu takřka na dosah ruky. Těšíme se, že nám dovolíte nahlédnout do vašich přání a zpříjemnit Vám pobyt na zdravém vzduchu dobrým jídlem, vínem a příjemnou obsluhou.Restaurace má kapacitu 80 míst. Letní terasa 40 míst.

Popis okolí

AREÁL HOTELU – vybavení, volný čas Hlavní budova, ubytovací část i seminární prostory jsou propojeny chodbami pro vaše maximální pohodlí. Součástí areálu je prostorné parkoviště. Ve volném čase můžete využít: Venkovní bazén Kulečník Prostor určený na "malý fotbal" Saunu, whirpool Hřiště pro plážový volejbal Stolní fotbal, šipky Masáže

Tipy na výlet po okolí

Okolí nabízí nepřeberné množství výletů, můžete poznávat, bavit se, nebo se jen tak toulat přírodou a relaxovat. K poznávání je možné využít značené naučné stezky, kterými se to kolem jen hemží. Nabízíme malou ochutnávku v naší těsné blízkosti, pokud však budete potřebovat pomoc s plánováním, rádi vám pomůžeme.Po stopách bitvy u JičínaKrajina Jičínské kotliny se rozkládá mezi Prachovskými skalami a pověstmi opředeným vrchem Tábor. Dobře značená oblast nabízí mnoho možností pro velké i malé výlety, sportovní aktivity i možnost projít naučnou stezku "Bitva u Jičína". V okolí Jičína je mnoho historických památek a celá řada pomníků, během cesty se budete dozvídat o jednotlivých místech, která sehrála v r. 1866 významnou roli při střetu rakouských a pruských vojsk.Jičín město pohádek a historieDějiny Jičína nejlépe ilustrují historické památky. K těm patří Valdštejnský zámek, raně barokní Valdštejnské lodžie s grottou, pozůstatek opevnění - Valdická brána z 16. století, Vodárenská věž z přelomu 16. a 17. století, řada církevních objektů a drobných sakrálních památek aj.. Jičín byl od pol. 14. století také domovem židovské komunity, která zde vystavěla synagogu a hřbitov. "Osobností, která nejvíce proslavila Jičín je pohádkový loupežník z lesa Řáholce u Jičína - Rumcajs. Každoročně je ve městě pořádaný týdenní festival "Jičín - město pohádky.ŽelezniceMěstečko se v písemnostech objevuje již před rokem 1540. V roce 1826 po velkém požáru vznikl jednotný klasicistní styl podle plánů stavitele Jana Hertnera. Tato zástavba se z velké části dochovala a tvoří jedinečný empírový urbanistický celek. Díky tomu bylo historické jádro Železnice prohlášeno v roce 1990 Městskou památkovou zónou. Za povšimnutí stojí i empírová radnice a kostel sv. Jiljí. V centru Železnice lze navštívit Vlastivědné muzeum se sousední roubenou chalupou, která je ukázkou původní zástavby z 18.století.ZebínDominantní vrch Jičínské kotliny je vysoký 401 m.n.m a jeho svahy jsou pokryty jílovitým čedičovým pláštěm. Na samém vrcholku stojí kaplička, která je zasvěcena sv. Máří Magdaléně. Z vrcholku je neopakovatelný výhled na Valdice, Kumburk, Prachovské skály, Trosky i Kozákovský hřbet. Po zaniklé obci Zenín, zůstal na jižním úpatí malý hřbitov, kostelík ze 14.století a malá zvonička se šindelovou střechou. Na Zebín se můžete vypravit kdykoliv, je naším přímým sousedem.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete