Statistika našeho portálu

  • 102 339 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hotel Relax - Černá v Pošumaví

Černá v Pošumaví

Zažijte krásnou přírodu a komfort v těsné blízkosti Lipenského jezera. Očekávat můžete kompletní služby, profesionální přístup a přátelskou atmosféru. Hotel nabízí romantické, aktivní, sportovní a relaxační pobyty. K dispozici restaurace s letní terasou, cyklo bar, půjčovna sportovních potřeb, hotelová pláž, venkovní dětské hřiště a parkoviště. Ochutnat můžete tradiční českou kuchyni a speciáln…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dolní Vltavice 44, Černá v Pošumaví
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Černá v Pošumaví

Fotogalerie k článku

Zažijte krásnou přírodu a komfort v těsné blízkosti Lipenského jezera. Očekávat můžete kompletní služby, profesionální přístup a přátelskou atmosféru. Hotel nabízí romantické, aktivní, sportovní a relaxační pobyty.

K dispozici restaurace s letní terasou, cyklo bar, půjčovna sportovních potřeb, hotelová pláž, venkovní dětské hřiště a parkoviště. Ochutnat můžete tradiční českou kuchyni a speciální nabídku menu pro GASTRO AKCE. Jsme ideální místem pro skupinové (sportovci, podnikatelé a jiné tématické skupiny), ale i individuální pobyty (rodiny s dětmi, senioři vítání).

Lokalitou křižují atraktivní cyklostezky, příroda vybízí k procházkám, projížďkám na in-line bruslích, plachetnicích, kajacích, pramicích, motorových člunech.

Možnosti stravování

Nabízíme možnost stravování v hotelové restauraci s kapacitou 70 míst. K dispozici je také letní terasa s kapacitou 20 míst a Cyklo bar (70 míst) s ojedinělým výhledem na Lipno.

Součástí je venkovní dětské hřiště, které poskytne zázemí pro Vaše ratolesti.  Jídelní lístek nabízí pokrmy tradiční české kuchyně.

Rádi pro Vás uspořádáme rodinné oslavy, svatby (služby agentury - zajistíme kompletní program), firemní akce, teambuildingové akce, rauty, catering a jiné slavnostní události.

V letních měsících možnost venkovního grilování (steaky, selátko apod.).

Standartní nabídku coffee breaků, menu, rautů vám v případě zájmu zašleme.

Popis okolí

Náš hotel leží jen několik metrů od populární cyklotrasy 1022 Černá v Pošumaví - Kyselov. V přímém sousedství hotelu naleznete také cyklistické a informační centrum Cyklorelax, které zahrnuje půjčovnu kol a informační servis pro cyklisty a turisty.

Díky své rozloze a nadmořské výšce patří v ČR Lipno mezi nejlepší lokality vhodné pro windsurfing. Většina windsurfingového dění se soustřeďuje do dvou oblastí - Kovářov a Černá v Pošumaví. Nejvíce surfařů najdete asi v Černé v Pošumaví, ale to neznamená, že jiná místa by byla méně dobrá. Záleží na tom, odkud fouká a na jaký typ vodní hladiny si troufáte. Vstupní místo je přímo na pláži u hotelu – Dolní Vltavici lze doporučit, zejména při západním a severozápadním větru – jsou zde menší vlny než v ostatních částech Lipna.

 

Tipy na výlet po okolí

Rozhledna Moldaublick

Rozhledna Moldaublick se nachází v Rakousku u obce Schöneben nedaleko hraničního přechodu na Zvonkové. Rozhledna byla postavená v roce 1968 v Rakousku na hoře Sulzberg 1040m. Odtud je k rozhledně také nejjednodušší přístup, ať již po silnici či pěšky podél plavebního kanálu k hranicím, kde se kanál kříží s Pestřicí. Nedaleko od Moldaublicku se nachází i nová, v roce 2009 otevřená rozhledna Alpenblick.

Schwarzenberský plavební kanál

Schwarzenberský plavební kanál je jedna z nejpodivuhodnějších vodních cest své doby. Jeho stavba probíhala v letech 1789-1822 a byla navržena inženýrem Josefem Rosenauerem. Tato vodní cesta umožnila splavování polenového dříví ze Šumavy a jeho dopravu na odbytiště ve Vídni. Součástí Schwarzenberského kanálu je také první plavební tunel ve střední Evropě, který dosahuje délky 419m. Celková délka byla v době stavby 89 km. Většina úseků ale vlivem nízkého využití zchátrala.  Každoročně zde můžete zhlédnout několik akcí s ukázkou plavení dřeva, lidových řemesel nebo pálení dřevěného uhlí v milíři.

Po stopách Adalberta Stiftera

Pokud se chcete vydat po stopách šumavského básníka Adalberta Stiftera, vyrazte z Horní Plané směrem na západ. Jde o příjemnou, nenáročnou cestu, na níž potkáte Stifterův smrk, zbytky Stifterova buku a na závěr doporučujeme navštívit rodný domek Adalberta Stiftera, kde je i jemu věnované muzeum.

Výlet na Čertovu stěnu

Čertova stěna je dle pověsti nedostavěná přehrada, pomocí které chtěl pekelník zaplavit klášter ve Vyšším Brodě. Protože ale nestihl dostavět přehradu do prvního kohoutího zakokrhání, zůstalo na místě jen kamenné moře, které můžete obdivovat z vyhlídky nad ním.

Pokud máte dobré boty, sestupte  po některé z mnoha cestiček až dolů k řece Vltavě a prohlédněte si koryto krásné divoké řeky. Pokud nemáte strach z ledové vody, najdete tu i spoustu tůněk, ve kterém můžete nohy svlažit a tělo občerstvit (pouze koupáním!). Na konci srpna se sem můžete přijít podívat na nejatraktivnější část sjezdu divoké vody při tzv. "pouštění Lipna" – Čertovy proudy.

Čertova stěna je hned vedle silnice spojující Lipno nad Vltavou a Loučovice. Pokud se chcete vydat pěšky, pak doporučujeme cestu podél řeky Vyššího Brodu nebo v opačném směru z Loučovic.

Plešné jezero

Výlet na Plešné jezero si nenechte ujít, protože jde o jeden z nejhezčích v oblasti Lipna. Cesta k Plešnému jezeru vede úžasnou neporušenou Šumavskou přírodou. Většinu této cesty půjdete po asfaltové silnici s mírným stoupáním podél Schwarzenberského kanálu. K zajímavým místům, na která se cestou můžete podívat, patří romantické Jelení jezírko, akvadukt Schwarzenberského kanálu nebo Kamenné moře. Nad samotným Plešným jezerem s hloubkou 18 metrů pak  vystupte k pomníku básníka Adalberta Stiftera.  Jezero i jeho okolí je opředeno množstvím legend a příběhů, určitě se na chvilku zastavte a nechte na sebe působit pohádkovou atmosféru tohoto místa.

Baumwipfelpfad

Stezka v korunách stromů v Národním parku Bavorský les Vám nabídne procházky ve výšce 8 - 25m nad zemí. Z ptačí perspektivy se můžete kochat jedinečnou Šumavskou přírodou. 

Po dřevěných lávkách se na cestě vzhůru setkáte s řadou didaktických a smyslových prvků. Po lávce dlouhé  1,3 km se dostanete ke 44 metrů vysoké věži, ze které uvidíte vrchol Luzný a celé panorama Bavorského lesa. Pokud budete mít štěstí a hezké počasí, můžete vidět i panorama Alp.

Nástupní věž je vybavena výtahem, který umožňuje pohodlný a volný přístup důchodcům, vozíčkářům i rodičům s kočárkem.

Stezka v korunách stromů sestupuje zpět na zem u domu Hanse Eisenmanna, kde se nachází informační centrum.

Medvědí stezka

Medvědí stezka je nejstarší naučnou stezkou na Šumavě (vznikla v roce 1967) a je spjatá s historií zastřelení posledního šumavského medvěda (14. listopadu 1856). Celá stezka je značena žlutou turistickou značkou. 

Bezpočet skalních útvarů, které  potkáte po cestě, budou  nejrůznějšími jmény provokovat vaši představivost. Uvidíte například: Skalní vyhlídku, Soutěsku lapků, Gotický portál, Kapli, Hřib, Viklan nebo Kamennou krásku a Obří kostky.

Medvědí stezku lze absolvovat v několika variantách a směrech, doporučujeme zvolit tu, která nejlépe odpovídá Vašim turistickým schopnostem. Při této volbě mějte na vědomí, že nejkrásnější část stezky vede poměrně těžkým terénem a pokud máte malé děti, vezměte je raději do nosítka. Tu nejhezčí část rozhodně s kočárkem neprojedete a to ani s terénním.

Vítkův kámen

Výlet na Vítkův Kámen na Svatém Tomáši patří k těm nejhezčím v Lipenské oblasti. Zřícenina se tyčí na pravém břehu řeky Vltavy na hranicích s Rakouskem nad přehradní nádrží Lipno. V roce 2005 byl slavnostně otevřen pro veřejnost nově opravený nejvýše položený hrad v ČR "Vítkův Hrádek" (1 053 m. n. m.) a na něm obnovená rozhledna. Zřícenina se tyčí na pravém břehu řeky Vltavy na hranicích s Rakouskem nad přehradní nádrží Lipno. Hrad byl pravděpodobně postaven v polovině 13. století na ochranu zemské hranice a obchodní cesty do Rakous. Na hradu se vystřídalo mnoho majitelů a ustál mnoho válečných tažení i přesto se od poloviny 18. století udává jako pustý. Dnes se o zříceninu stará občanské sdružení Vítkův hrádek a umožňuje tak návštěvníkům pohodlně nahlédnout do historie této zříceniny. Jedním z významných počinů této organizace byla výstavba dřevěného patrového přístupu do nejvyšších partií objektu, kde nás na vrcholu očekává fantastická vyhlídka na Alpy i na Lipno. Výlet si můžete prodloužit o naučnou stezku "Svatý Tomáš".

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete