Statistika našeho portálu

  • 92 961 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Hotel Štekl - Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou

Romantický zámecký hotel Štekl naleznete v obci Hluboká nad Vltavou , v těsné blízkosti zámku Hluboká, vystavěného v novogotickém slohu ve vzdálenosti cca 11km od Českých Budějovic.Vlastní hotelový komplex je obklopen anglickým zámeckým parkem a sloužil jako sídlo správce panství . Původní budova zvaná Stokl byla vystavěna v letech 1841 - 1871 ve stejném slohu jako zámek .

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bezručova 141, Hluboká nad Vltavou
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
České Budějovice
Obec
Hluboká nad Vltavou

Fotogalerie k článku

Romantický zámecký hotel Štekl naleznete v obci Hluboká nad Vltavou , v těsné blízkosti zámku Hluboká, vystavěného v novogotickém slohu ve vzdálenosti cca 11km od Českých Budějovic.Vlastní hotelový komplex je obklopen anglickým zámeckým parkem a sloužil jako sídlo správce panství . Původní budova zvaná Stokl byla vystavěna v letech 1841 - 1871 ve stejném slohu jako zámek .

Možnosti stravování

Stylová zámecká restaurace "Pánů z Růže” Vám nabízí zážitkovou, mezinárodní i českou kuchyni na nejvyšší možné profesionální úrovni. Osvěžení naleznete v hotelovém Lobby baru. Pro rodinné oslavy, svatební hostiny, rauty, bankety a obchodní setkání si můžete pronajmout Regentský sál nebo Rytířský či Královský salónek. V případě hezkého počasí se může raut či banket konat na prostorné a slunné terase.

Popis okolí

Romantický zámecký hotel Štekl naleznete 11km od Českých Budějovic v Hluboké nad Vltavou, uprostřed překrásné a historicky bohaté krajiny Jižních Čech, v těsné blízkosti zámku Hluboká, který je jedním z nejnavštěvovanějších zámků České republiky. Se zámkem je spjata historie hotelu. Město Hluboká nad Vltavou je známo především svým krásným, v noci osvíceným, zámkem postaveném ve stylu windsorské novogotiky s překrásně vybavenými interiéry. Zámek leží v krásných zahradách uprostřed rozsáhlého anglického parku. V těsném sousedství zámku je umístěna Alšova jihočeská galerie s jedinečnou expozicí českého středověkého umění proslulá sbírka gotických madon a neméně atraktivním souborem děl ze století dvacátého. Alšova jihočeská galerie slouží i jako místo tradičních koncertů vážné hudby. Nedaleko Hluboké nad Vltavou se nachází Lovecký zámeček Ohrada - nejstarší lovecké muzeum na světě. V jeho sousedství je jediná jihočeská zoologická zahrada. a jezdecké sportovní centrum Vondrov s novou jezdeckou halou, poskytující veškerý servis spojený s jezdeckým sportem a hipoturistikou. V Hluboké nad Vltavou je koupaliště v Podskalí se dvěma bazény, protiproudem a toboganem, skluzavkami a vířivkami, přírodní koupaliště jsou u rybníků Bezdrev či Křivonoska, které spolu s desítkami dalších rybníků vytvářejí charakteristický kolorit okolí města. Sportovní areál při levém břehu řeky Vltavy nabízí širokou škálu sportovního vyžití jako např. tenis, golf, baseball, fotbal, minigolf, paintball,volejbal. Z dalších aktivit se nabízí hodinový výlet na parníčku molo u mostu do Zámostí, vyhlídkový let z letiště Hosín 4 km od města, sportovního rybolov, poplatkové lovy zvěře. Síť cyklistických stezek, jakož i náročnějších tras, patří k nejrozsáhlejším v celé republice.

Tipy na výlet po okolí

Sportovně založení hosté ocení Relax Club Štekl, kde naleznou saunu, krytý bazén s vodopádem a protiproudem, solarium, whirpool, nadstandardně vybavené fitness centrum. Hotelová recepce zprostředkuje zapůjčení jízdních kol a zajistí další doplňkové služby. Součástí hotelového života je bohatý kulturní program jako jsou např. historické programy a stylové večery v interiéru zámku Hluboká.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Velikonoce v ZOO - Hluboká nad Vlta…

11.04.2020 - 11.04.2020
Zoo Hluboká, Ohrada…

Oslavíme příchod jara a nové sezony, můžeme se těšit z nových mláďat. Během odpoledne budou probíhat komentovaná…

Vynášení Morany - České Budějovice

29.03.2020 - 29.03.2020
České Budějovice

Vynášení smrti je zvykem, který pochází z pradávných dob pohanských. Díky řadě církevních zákazů v dřívějších dobách už…

Velikonoční hrkání - České Budějovi…

09.04.2020 - 12.04.2020
Náměstí Přemysla…

Velikonoční hrkání se pojí se Svatým neboli Pašijovým týdnem a odletem zvonů do Říma. Na Zelený čtvrtek se naposledy…

Velikonoční pouť s jarmarkem - Dobr…

10.04.2020 - 13.04.2020
Dobrá Voda u Českých…

Nenechte si ujít Velikonoční pouť s jarmarkem, s bohatou nabídkou výrobků řemeslníků a obchodníků, včetně dobrého…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie
Turistické regiony

neděle 29. březen

Dnes má svátek Taťána

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete