Statistika našeho portálu

  • 100 247 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Hotel Stella - Železná Ruda

Železná Ruda

Hotel Stella stojí v nadmořské výšce 890 m. Hotel je situovan 250 m. od střediska letních i zimních sportů Špičák a 450 m. od lanovky na Pancíř. Obě hory poskytují výborné možnosti letní i zimní turistiky a sportů. Na Špičák i na Pancíř můžete vyjet sedačkovou lanovkou do výše 1202 nebo 1214 m. Středisko Špičák je vybaveno velkou půjčovnou sportovního vybavení. Nabízí pohodlné ubytování ve 32 pok…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Špičák 91 91, Železná Ruda
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Železná Ruda

Fotogalerie k článku

Hotel Stella stojí v nadmořské výšce 890 m. Hotel je situovan 250 m. od střediska letních i zimních sportů Špičák a 450 m. od lanovky na Pancíř. Obě hory poskytují výborné možnosti letní i zimní turistiky a sportů. Na Špičák i na Pancíř můžete vyjet sedačkovou lanovkou do výše 1202 nebo 1214 m. Středisko Špičák je vybaveno velkou půjčovnou sportovního vybavení. Nabízí pohodlné ubytování ve 32 pokojích a 3 apartmá- nech s 98 lůžky. Prostorné pokoje jsou vybaveny WC, sprchovým koutem, umyvadlem, telefonem a TV. Pokoje na jižní straně jsou s balkóny. Restaurace zabezpečuje celodenní stravování ve stylovém prostředí s kapacitou 80ti míst. Restaurační provoz též nabízí posezení v salonku s krbem. Hotel dále disponuje třemi samostatnými salonky s dostatečnou kapacitou. Ideální je využití k pořádání školení, firemních akcí, svateb, rautů a slavnostních událostí jak soukromého, tak i firemního charakteru. Hotel disponuje pro relaxaci jak hotelových, tak i ostatních hostů, krytým vyhřívaným bazénem 10 x 5 x 1,4 m, saunami a fitness centrem. Hostům je relaxační centrum včetně posilovny k dispozici od 10 - 22 hod.

Možnosti stravování

Restaurace zabezpečuje celodenní stravování ve stylovém prostředí s kapacitou 80ti míst. Restaurační provoz též nabízí posezení v salonku s krbem. Hotel dále disponuje třemi samostatnými salonky s dostatečnou kapacitou.Naše restaurace nabízí široký výběr jídel české i mezinárodní kuchyně, rybí a zvěřinové speciality a je zde pamatováno i na vegetariány.

Popis okolí

Sedačkovou lanovkou můžete vyjet na Pancíř 1214 m a Špičák 1202m, navštívit hrad Kašperk, zámek Velhartice a další. Projděte se po velkém množství vyznačených turistických tras pro pěší i cyklisty, které vás dovedou k doménám šumavského lesa - Černému, Čertovu a nejvýše položenému jezeru Laka 1096 m n.m. . Turistické trasy navazují na Bavorský národní park. Rybaření v pstruhových vodách na Otavě, sběr hub, borůvek a lesních plodů.

Tipy na výlet po okolí

Můžete navštívit hrad Kašperk, zámek Velhartice vodní hrad Švihov a další. Projděte se po velkém množství vyznačených turistických tras pro pěší i cyklisty, které vás dovedou k doménám šumavského lesa - Černému, Čertovu a nejvýše položenému jezeru Laka 1096 m n.m. . Turistické trasy navazují na Bavorský národní park. Hotel Stella 890 m n.m. je umístěn v atraktivním prostředí národního parku Šumava, který s přilehlou chráněnou krajinnou oblastí o celkové rozloze 178.000 ha tvoří biosférickou rezervaci UNESCO. Hotel leží přímo v nejvýznamnějším turistickém centru západní Šumavy - v Železné Rudě - Špičák.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Hrady CZ 2023 - Švihov

28.07.2023 - 29.07.2023
Hrad Švihov

HRADY CZ je letní kulturní festival. 18. ročník festivalu se uskuteční během léta 2023 na významných českých a…

Hrady CZ 2023 - Švihov

28.07.2023 - 29.07.2023
Hrad Švihov

Festivaly Hrady CZ jsou série kulturních a hudebních festivalů, konaných v nejkrásnějších historických památkách České…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete