Statistika našeho portálu

  • 102 670 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hotel Týnec - Týnec nad Sázavou

Týnec nad Sázavou

Hotel Týnec se nachází nedaleko Prahy, na řece Sázavě s řadou jezů a starých mlýnů a díky bohaté historii je také hotel místem vyhledávaným návštěvníky nejen z nedaleké Prahy, ale z Čech i celé Evropy. Rodinný hotel Týnec nabízí nejen možnost ubytování, ale také prostory pro školení, organizaci a pohoštění během svateb a firemních rautů. Plesový sál je vhodný pro pořádání koncertů, divadelních př…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Klusáčkova 2, Týnec nad Sázavou
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Benešov
Obec
Týnec nad Sázavou

Fotogalerie k článku

Hotel Týnec se nachází nedaleko Prahy, na řece Sázavě s řadou jezů a starých mlýnů a díky bohaté historii je také hotel místem vyhledávaným návštěvníky nejen z nedaleké Prahy, ale z Čech i celé Evropy. Rodinný hotel Týnec nabízí nejen možnost ubytování, ale také prostory pro školení, organizaci a pohoštění během svateb a firemních rautů. Plesový sál je vhodný pro pořádání koncertů, divadelních představení, kongresů, tanečních soutěží a plesů. Letní oslavy s grilováním a tancem, romantické večeře v zahradě, to vše si můžete u nás dopřát. Hotel celoročně nabízí ubytování ve 12 pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je 33 lůžek ve dvou, třech a čtyřlůžkových pokojích. Po dohodě lze přidat přistýlky. Pokoje se nachází v prvním patře a nabízí pohled na řeku Sázavu a město Týnec nebo pohled do hotelové zahrady. Od května 2012 je v hotelu otevřena kavárna s celodenním gastronomickým servisem pro hotelové hosty i veřejnost. V hotelu je zdarma k dispozici wifi.

Možnosti stravování

Hotel Týnec nabízí pro své hosty hotelové snídaně. Snídaně se podávají švédským stolem, pečeme vlastní bagetky, ořechový chléb, jablkové štrúdly a bábovky. Dále je výběr šunek, sýrů, domácí džemy, pomazánky, saláty z čerstvého ovoce. Při krásném počasí se snídaně podávají venku v hotelové zahradě. V květnu 2012 hotel otevírá novou kavárnu. Hotelová kavárna nabízí celodenní gastronomický servis pro hotelové hosty i veřejnost, ale i rauty a možnost grilování.

Popis okolí

Díky řece Sázavě jsou v blízkém okolí hotelu vytvořeny výborné podmínky pro vyznavače vodní turistiky. Okolo prochází známá cyklotrasa Greenways Praha - Vídeň a také Posázavská cyklotrasa, která nabízí po celé své délce množství historických památek, romantických zákoutí a přírodních krás. Svým nenáročným profilem může být ideální pro celou rodinu. Rádi poradíme nejlepší cyklostezky. V nejbližším okolí jsou skvělé podmínky pro rybolov, jak na řece Sázavě, tak na soukromých chovných rybnících, kde pro hotelové hosty rádi zařídíme povolenky. Během krásných procházek a pěších tůr po okolí se návštěvníci také mohou věnovat houbaření.

Tipy na výlet po okolí

V blízkosti Hotelu Týnec kdysi stával Týnecký hrad, který patří k nejstarším českým stavebním památkám pevnostního charakteru. Dnes na jeho místě stojí zachovalá románská rotunda s gotickou hranolovou věží a na základech přemyslovského paláce novobarokní budova, která byla obnovena a dnes slouží jako městské muzeum. Další zajímavou památkou v okolí je zřícenina hradu Zbořený Kostelec z počátku 14. století. Hrad dnes slouží především jako krásná vyhlídka do kraje na řeku Sázavu a okolí. Nedaleko, 5 km směrem na Čerčany v Poříčí nad Sázavou můžou návštěvníci vidět dva románské kostely, v Benešově u Prahy se nachází Šimonova výstavní síň, expozice muzea, krytý bazén a zimní stadion. Nedaleko hotelu cca 8 km stojí překrásný zámek Konopiště, dále je možné navštívit zámek Jemniště, vzdálený cca 15 km. O něco dále se nachází také zajímavé historické památky a to Hrad Český Šternberk, Zámek ve Vlašimi a Štola sv. Josefa. Pro milovníky turistiky a vodních sportů je možné využít možnosti Slapské přehrady nebo aquapark v Měříně. I milovníci jízdy na koních si přijdou na své, z hotelu je možné si zajet na nedalekou farmu Farma Favory v Benicích nebo na farmu Farma Heroutice. Milovníky rybaření určitě zaujme možnost rybařit na řece Sázavě nebo využít pro sportovní rybaření Panský a Mlýnský rybník. A konečně i milovníci výšek budou spokojeni, letiště Benešov pořádá také vyhlídkové lety nad touto překrásnou krajinou.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

VlčkoviceFest 2024 -

12.07.2024 - 14.07.2024
Neustupov

Srdcem největší z malých festivalů slaví v roce 2024 20. ročník. Budou jako vždy kapely, divadla, programy pro malé i…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete