Statistika našeho portálu

  • 89 985 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 168 Míst a památek

Hotely Srní a Šumava - Srní

Srní

Hotel Srní*** a depandance - hotel Šumava*** patří mezi nejlépe vybavené hotely na Šumavě. Nachází se v klidné části obce Srní, uprostřed nádherné šumavské přírody. Pro všechny, kteří chtějí prožít dovolenou v zachovalé přírodě s čistým vzduchem, průzračnými jezery a zdravými lesy, je Šumava kolem Srní dokonalým místem pro odpočinek.Ubytovací kapacita hotelu Srní, skládající se ze dvou propojenýc…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kašperské Hory 117, Srní
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Srní

Fotogalerie k článku

Hotel Srní*** a depandance - hotel Šumava*** patří mezi nejlépe vybavené hotely na Šumavě. Nachází se v klidné části obce Srní, uprostřed nádherné šumavské přírody. Pro všechny, kteří chtějí prožít dovolenou v zachovalé přírodě s čistým vzduchem, průzračnými jezery a zdravými lesy, je Šumava kolem Srní dokonalým místem pro odpočinek.Ubytovací kapacita hotelu Srní, skládající se ze dvou propojených budov, prošla komplexní rekonstrukcí ubytovací části. K dispozici je 72 dvoulůžkových pokojů, 6 dvoulůžkových a 13 třílůžkových apartmá typu SUITTE vzájemně oddělené místnosti ložnice a obývacího pokoje, všechny s možností přistýlky. Součástí každého dvoulůžkového pokoje je kompletní hygienické zařízení se sprchovým koutem, SUITTE jsou vybaveny vanou, na každém pokoji je barevný televizor se satelitním příjmem, telefon a centrální rádio. Většina pokojů má balkón. V objektu hotelu je zdarma k dispozici hotelové parkoviště.Depandance hotel Šumava s komplexně rekonstruovaným interiérem nabízí 43 nově upravených a vybavených dvoulůžkových pokojů s možností přistýlky. Součástí každého pokoje je kompletní hygienické zařízení se sprchovým koutem, barevný televizor se satelitním příjmem, telefon a centrální rádio. U některých pokojů je balkón. K dispozici jsou zdarma parkovací místa před hotelem nebo v garáži hotelu zpoplatněno.

Možnosti stravování

Hotel Srní je proslaven výbornou kuchyní nabízející speciality české i zahraniční kuchyně. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně formou teplých a studených bufetů, salátového bufetu a výběru dezertů. Oběd si lze vybrat ze třech druhů jídel nebo formou á la carte, večeři si lze objednat formou á la carte nebo výběrem z teplého bufetu. K dispozici je jídelna s kapacitou 150 míst, restaurace - 60 míst, snack bar - 50 míst, vinárna - 40 míst a v letním období letní terasa.

Popis okolí

Hostům nabízíme jako jediný hotel na Šumavě 25m krytý vyhřívaný bazén s vodou 27°C - 28°C v hotelu Srní a to zcela zdarma.Za poplatek saunu, solárium, fitcentrum, masáže, masážní vanu, kuželník, kulečník, stolní tenis.Zapůjčit si lze horské kolo, na kterém se můžete vydat na jednu z mnoha upravených cyklostezek.V zimě zvou lyžařské tratě k běhu na lyžích viz odkaz www.bilastopa.cz Udržovaný běžkařský Srnský okruh s možností napojení na udržované lyžařské stopy podél plavebního kanálu směr na Modravu a dále na běžkařské trasy v centrální Šumavě láká mnohé milovníky běžeckých lyží. Blízkost sjezdovek Kašperské Hory 15km, Železná Ruda 25km a vleků spolu s jistotou sněhové pokrývky až do jara, dělají z oblasti atraktivní místo pro zimní dovolenou.

Tipy na výlet po okolí

Přírodní rezervace PovydříTok říčky Vydry je jedním z turisticky atraktivních míst, na jehož ochranu byla zřízena přírodní rezervace. Řeka protékající balvanitým řečištěm vytváří místy peřeje a kaskády, k vidění jsou v kamenech vymleté obří hrnce, nad řečištěm skalní masivy a ve stráních kamenná moře. S krásami tohoto místy divokého a atraktivního údolí vás provede naučná stezka s 12 zastaveními.Čeňkova pilaČeňkova pila je funkční technickou památkou s původním vybavením hydroelektrárny z roku 1912. V jejich prostorách je také umístěna expozice historie hydroenergetiky na Šumavě, model elektrárny na Černém jezeře, elektrárny Vydra a Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu a prosklený průhled do strojovny elektrárny Vydra.Vchynicko-Tetovský plavební kanálKanál byl vystavěn v letech 1799-1800 schwarzenberským projektantem Josefem Rosenauerem, s cílem umožnit dopravu dřeva z vysokých šumavských poloh do horního toku Otavy. Celková délka kanálu je 14,5 km, z toho 5 km je pod povrchem země. Umělé koryto je místy až 5 m široké, částečně vyzděné s několika kamennými mostky.Šumavské slatěJednou ze tří slatí, které jsou přístupné návštěvníkům, je Tříjezerní slať. Je typickým šumavským rašeliništěm, své jméno získala díky přítomnosti 3 rašelinných jezírek z nichž největší je až 2 m hluboké. Slatí se prochází po povalovém chodníčku, jehož součástí je naučná stezka. Hrad KašperkSe svými hranolovými věžemi je typickou dominantou krajiny a zároveň nejvýše položeným královským hradem v Čechách leží v nadmořské výšce 886 m. Byl vystavěn v letech 1356-1361 z příkazu Karla IV. pro ochranu zemské hranice a zlatých dolů.Hrad RabíHrad Rabí patří k nejmohutnějším a nejrozsáhlejším středověkým hradebním stavbám v Čechách. Původně strážní věž, která byla počátkem stavby hradu z počátku 14. století, sloužila k ochraně zlatých rýžovišť. Hrad se postupně rozrůstal až do roku 1720, kdy vyhořel a byl opuštěn. Dnes je národní kulturní památkou.Muzeum ŠumavyMuzeum v Sušici tvoří společně s muzei v Kašperských Horách a Železné Rudě komplex nazývaný Muzeum Šumavy. Ve stálé expozici sušického muzea jsou umístěny nálezy připomínající počátky zdejšího osídlení, část expozice je věnována historii města a okolí, sklářství, těžbě zlata a sirkařství. Nachází se zde jeden z největších mechanických betlémů v ČR. Vlastní jesličky tvoří 30 postav ve velikosti 30cm. Dalších 150 pohyblivých a 150 pevných figur ze dřeva představuje starobylá tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině s významnými památkami i lidovou architekturou Sušicka. Expozice muzea v Železné Rudě je věnována dekorativnímu sklu, historickému nábytku a šumavskému hamernictví.Muzeum v Kašperských Horách se pyšní, kromě souboru secesního skla a expozice věnované těžbě a zpracování zlata, především největší soukromou sbírkou historických motocyklů.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Farmářský trh - Klatovy

20.09.2019 - 20.09.2019
Náměstí Míru, Klatovy

Prodej farmářských výrobků a výpěstků.

Koncert Memory Radek - Klatovy

21.09.2019 - 21.09.2019
Náměstí Míru, Klatovy

Koncert k nedožitým 54. narozeninám Radka Sedláčka, klatovského patriota, výtvarníka a muzikanta.

Den otevřených dveří Noc vědců - Kl…

27.09.2019 - 27.09.2019
Klatovy

Noc vědců - to je jedna noc v roce, na kterou nezapomenete. Na jeden večer otevíráme brány vědeckých institucí a…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete