Statistika našeho portálu

  • 95 199 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Kozí farma Žofín - Horní Podluží

Horní Podluží

Kozí farma Žofín je rodinná farma, hospodařící na pronajatých pozemcích. Chovu plemenných a jatečních koz se věnujeme již 12 let, kozí sýry vyrábíme pro spotřebitelskou veřejnost od r. 2003. V současné době máme ve stavu 40 zvířat, z toho 2 kozly. Kozí farma Žofín poskytuje ubytování v tzv. podstávkovém domě, který je typický pro lužickou architekturu. K dispozici jsou 2 stylově zařízené pokoje a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Žofín 6, Horní Podluží 6, Horní Podluží
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Děčín
Obec
Horní Podluží

Fotogalerie k článku

Kozí farma Žofín je rodinná farma, hospodařící na pronajatých pozemcích. Chovu plemenných a jatečních koz se věnujeme již 12 let, kozí sýry vyrábíme pro spotřebitelskou veřejnost od r. 2003. V současné době máme ve stavu 40 zvířat, z toho 2 kozly. Kozí farma Žofín poskytuje ubytování v tzv. podstávkovém domě, který je typický pro lužickou architekturu. K dispozici jsou 2 stylově zařízené pokoje a to jeden dvoulůžkový a jeden čtyřlůžkový. Jsou umístěny v 1. patře domu, kde je rovněž na chodbě sociální zařízení umyvadlo, vana, WC pod jedním uzavřením.Ceník:dospělá osoba 300,- Kč/nocděti do 10 let 150,- Kč/nocděti do 2 let bez nároku na lůžko zdarma

Možnosti stravování

Stravování neposkytujeme, ale v přízemí je prostorná kuchyně s kachlovými kamny, které je možno využít pro vaření a stolování. V sezoně, tj. od dubna do konce října, mohou naši hosté využít nabídky kozích produktů z naší výroby mléko a sýry a zakoupit si je v naší prodejně. V samotné obci a blízkém okolí je dosti restaurací a hotelů, kde je možno se slušně a chutně stravovat.

Popis okolí

Léto: Koupání: kromě bazénu na zahradě farmy je možno využít místního koupaliště u hotelu Slavie, v obci jsou rovněž 2 rybníky Světlík a Velký rybník, dále pak bazén v Jiřetíně pod Jedlovou, koupaliště a bazény ve Varnsdorfu a Rumburku. Výlety do okolí: dominantou krajiny je Jedlová s rozhlednou a restaurací a zřícenina hradu Tolštejn, kde je turistická vyhlídka a restaurace. Výstup na poutní místo Křížová hora je lemován výklenkovými kapličkami s kamennými reliéfy s tématikou ukřižování Krista. U rybníka Světlík je kamenný větrný mlýn z roku 1843 www.vetrnymlynsvetlik.cz. K celodenním výletům láká i nedaleký Národní park České Švýcarsko, jehož centrum je v 6 km vzdálené Krásné Lípě viz www.npcs.cz. Výlety na kole: v samotné obci a okolí je několik značených cyklotras, z nichž trasa č. 3013 prochází kozí farmou. Zima: Přímo v obci je nový lyžařský areál s uměle zasněžívanou sjezdovkou s nočním lyžováním. Je zde také lyžařská škola se cvičnou sjezdovkou, půjčovna lyží a snowboardů viz www.skiarealhornipodluzi.cz. Další 2 sjezdovky jsou ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou, na své si přijdou i běžkaři na upravovaných trasách v okolí Jedlové hory.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

čtvrtek 6. květen

Dnes má svátek Radoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete