Statistika našeho portálu

  • 95 464 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Na chalupě u lesa - Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou

Zveme Vás do naší chalupy ležící uprostřed krásné přírody přímo u lesa a potůčku mezi městy Týn nad Vltavou a Bechyně v samém srdci jižních Čech. Pokud máte v plánu poznat krásy našeho kraje a hledáte základnu pro výlety, a nebo toužíte po místu pro klidnou dovolenou s dětmi, jste u nás vítáni.Chalupa je typickým staročeským stavením skládající se z jedné obytné budovy, která je po celkové rekons…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Koloměřice, Týn nad Vltavou
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
České Budějovice
Obec
Týn nad Vltavou

Fotogalerie k článku

Zveme Vás do naší chalupy ležící uprostřed krásné přírody přímo u lesa a potůčku mezi městy Týn nad Vltavou a Bechyně v samém srdci jižních Čech. Pokud máte v plánu poznat krásy našeho kraje a hledáte základnu pro výlety, a nebo toužíte po místu pro klidnou dovolenou s dětmi, jste u nás vítáni.Chalupa je typickým staročeským stavením skládající se z jedné obytné budovy, která je po celkové rekonstrukci, a dvou hospodářských stavení.K dispozici Vám budou dva dvoulůžkové a jeden trojlůžkový pokoj. Jeden z pokojů je propojen z kuchyní, která na první pohled zaujme krásnými kachlovými kamny, a v níž také naleznete vše potřebné k přípravě chutného jídla. Například elektrický sporák, lednici, mikrovlnnou troubu či varnou konvici.I druhý pokoj se může pochlubit kachlovými kamny, vhodnými pro lenošení po vydatném obědě, jako i pro přitopení při náhlé změně počasí.Pokud to nemyslíte s útěkem do přírody až tak úplně vážně nebo si jen nechcete nechat ujít Vaši oblíbenou sportovní událost, je tu pro Vás k dispozici satelitní televize s českými i zahraničními kanály a rádio. Samozřejmostí je moderní koupelna se sprchovým koutem a samostatné WC.Pobyt na chalupě dělá neopakovatelným i možnost venkovního posezení na našem dvoře, kde je připravena zahradní sedací souprava a zajímavý gril na dřevo. Dvůr můžeté také využívat pro parkování Vašeho dopravního prostředku. I Vašeho psího mazlíčka nemusíte opouštět a přidělávat tím starosti sousedům. Bude u nás vítán, stejně jako Vy.Celkem se u nás pohodlně ubytuje až 7 osob. Pro větší výpravy máme připravenou i jednu přistýlku.

Možnosti stravování

K přípravě jídla je Vám k dispozici plně vybavená kuchyně.

Popis okolí

Chalupa je zasazena do malebné přírody na okraji lesa asi jeden kilometr od obce Koloměřice u Týna nad Vltavou.

Tipy na výlet po okolí

V Týně nad Vltavou se nachází Přírodní divadlo s otáčivým hledištěm, které je v provozu po celou letní sezónu. K dispozici též sportovní hala s nepřetržitým provozem squash, stolní tenis a kino. Pravidelné výlety parníkem z Týna na Orlík.Albrechtice nad Vltavou - památný hřbitov s malovanými freskamiJihočeské muzeum historických vozidel a staré zemědělské techniky v Pořežanech Bechyně - goticko-renesanční zámek proslavený Petrem Vokem, Bechyňská duha - vysoký železobetonový most přes hluboké údolí Lužnice. Na skále nad řekou Lužnicí, Bechyňský klášter. Poslední řetězový most v Evropě -řetězový most ve Stádlci. Hluboká nad Vltavou 15 km - známá především svým krásným, v noci osvíceným zámkem ve stylu novogotiky. V těsném sousedství zámku je umístěna Alšova jihočeská galerie. 2 km od Hluboké lovecký zámeček Ohrada nejstarší lovecké muzeum na světě, v jeho sousedství zoologická zahrada. Městské koupaliště s bazény, tobogánem, skluzavkami Helfenburk - zřícenina hradu Helfenburk 7 km od městečka Bavorov. České Budějovice 30 km - leží na soutoku řek Vltavy a Malše - Jihočeské muzeum, jihočeské motocyklové muzeum. Strážní domek koněspřežní železnice. Holašovice - perla jihočeského baroka, historická rezervace lidové architektury, vesnice byla zahrnuta do seznamu Světového dědictví UNESCO v r. 1998. Třeboň - měšťanské domy s renesančními a barokními štíty, lázně Aurora. Sezimovo Ústí - gotická zřícenina Kozí Hrádek - místo, kde kázal mistr Jan Hus. Vila prezidenta Edvarda Beneše Tábor - město ležící na řece Lužnici, husitské muzeum na Žižkově náměstí. Chýnovské jeskyně. Orlík nad Vltavou - zámek na vysokém skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou, Orlická přehrada. Písek - nejstarší kamenný most v Čechách, Písecké hory. Jindřichův Hradec - velký komplex budov hradu a zámku je po Pražském hradu a zámku v Českém Krumlově třetím nejrozsáhlejším památkovým objektem v ČR., muzeum s archeologickými nálezy, ukázky řemeslné výroby. Jindřichohradecká úzkokolejka - Pravidelné parní a motorové vlaky jezdí z Obrataně do Nové Bystřice.Podzemí ve Slavonicích: spleť tajemných podzemních chodeb. Červená Lhota - zámek stojí v malebném prostředí na skále uprostřed rybníka. Dačice: zámek, městské muzeum a galerie. Český Krumlov: hrad a zámek - národní kulturní památka. Dívčí Kámen - zřícenina gotického hradu.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Divadlo Buchty a loutky v Týně nad …

02.07.2021 - 02.07.2021
Týn nad Vltavou

Známé divadlo Buchty a loutky zahraje v Týně nad Vltavou.

Závod zrezlých šlapek 6 ročník - Tý…

31.07.2021 - 31.07.2021
Parkoviště pod kostelem…

Závod zrezlých šlapek Vás zve na pothrlý závod nejen starých kol. Pojedeme do Továrny na splněné sny u Bukovska.…

Borůvkobraní - Borovany

10.07.2021 - 11.07.2021
Borovany

Ojedinělá gastronomicko-kulturní akce, kde se vše točí kolem borůvek: divadelní vystoupení, folklorní soubory, jarmark…

QUEENIE UNIVERSUM TOUR - České Budě…

10.08.2021 - 10.08.2021
České Budějovice, Letní…

QUEENIE i letos vyrážejí na letní koncerty a v rámci své UNIVERSUM Tour zavítají 10. 8. do Českých Budějovic. Svůj…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

středa 16. červen

Dnes má svátek Zbyněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete