Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Pension Hochwald - Horní Planá

Horní Planá

Pension HOCHWALD se nachází uprostřed náměstí v městečku Horní Planá u Lipenského jezera Lipensko. Pro hosty je připraveno ubytování v 6-ti dvou a třílůžkových pokojích standardního vybavení. Každý pokoj má svou sprchu, umyvadlo a WC.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Náměstí/11, Horní Planá
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Horní Planá

Fotogalerie k článku

Pension HOCHWALD se nachází uprostřed náměstí v městečku Horní Planá u Lipenského jezera Lipensko. Pro hosty je připraveno ubytování v 6-ti dvou a třílůžkových pokojích standardního vybavení. Každý pokoj má svou sprchu, umyvadlo a WC.

Možnosti stravování

Snídaně jsou podávány ve vlastní snídáně, obědy a večeře lze doporučit v sousední restauraci 20 metrů od pensionu.

Popis okolí

Horní Planá se nachází v nadmořské výšce 776 metrů. Je známa jako rodiště spisovatele šumavských hvozdů - Adalberta Stiftera podle jeho nejznámější novely Hochwald je také nazván náš pension. V současné době působí Horní Planá jako oáza klidu a pohody v dnešním uspěchaném světě. Nabídka trávení volného času je opravdu široká: Můžete navštívit mnoho přírodních i kulturních zajímavostí, aktivně se věnovat turistice soft i zátěžové, jízdě na kole, houbaření, plachtění na windsurfingu či lovu ryb, nebo jen tak lenošit na pláži u jezera. Městečko je také známé jako výchozí bod pro putování po celé české, rakouské i německé Šumavě. Do Rakouska je vzdálenost od pensionu 9 km přechod Zadní Zvonková, do Německa 38 km přechod Strážný - pro cestu autem.

Tipy na výlet po okolí

# Plešné jezero - 10 km autem, pěšky, na kole - nejkrásnější šumavské ledovcové jezero, na jezerní straně 150 let starý pomník A.Stiftera, nejvyšší hora Šumavy Plechý, kamenná moře# Houbový les, Hodňov - 7 km autem, pěšky, na kole - tichá zachovalá krajina pro lehké procházky# Schwarzenberský kanál - 7 km až 25 km autem, pěšky, na kole - unikátní technické dílo staré 200 let sloužící ke splavování dřeva z nedostupných hvozdů, 44 km dlouhý, žulovými deskami vyložený kanál, včetně 400 metrů dlouhého skalního tunelu# Hora Třístoličník - 22 km vlakem, pěšky, autem, na kole - původní spojení hranic Rakouska, Bavorka a Českého království; stávající hranice se nachází v blízkém Trojmezí, typický bavorský horský hostinec, posezení na kamenných trůnech tří králů# Mědvědí stezka - 10 km vlakem, pěšky - lesní stezka s bizarními kamennými útvary Viklan, Jeskyně loupežníků, Spící kráska, Kaple aj. včetně Jeleního jezírka a pamětního kamene posledního šumavsého medvěda# Moldaublick - 12 km na kole, autem - rozhledna v Rakousku, původně pro odsunuté obyvatele, výhledy na Lipno a okolí# Vítkův Hrádek - 25 km autem, pěšky, na kole - nejvýše položený hrad na Šumavě, nyní s novou rozhlednou, s možností vidět Alpy, pod hradem luxusní restaurace, kostel na Svatém Tomáši opředený mnoha pověstmi

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete