Statistika našeho portálu

  • 97 918 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Penzion Azalka - Hofmanky - Železná Ruda

Železná Ruda

Nabídka ubytování v šesti dvou- a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, některé s TV, fénem a trezorem, za výhodné ceny. WiFi připojení k internetu v ceně ubytování.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Špičák 141, Železná Ruda
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Železná Ruda

Fotogalerie k článku

Nabídka ubytování v šesti dvou- a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, některé s TV, fénem a trezorem, za výhodné ceny. WiFi připojení k internetu v ceně ubytování.

Možnosti stravování

Restaurace s terasou s nádherným výhledem na nejvyšší horu Šumavy - Velký Javor. Přímo na mezistanici lanovky

Popis okolí

Penzion se nachází v horách uprostřed šumavských lesů v nadmořské výšce 1 085 m, na přestupní stanici sedačkové lanovky Špičák - Hofmanky - Pancíř s krásným výhledem na Železnorudskou hornatinu a dominantu Šumavy Velký Javor 1 457 m, zakončeném panoramatem rakouských alpských štítů. V bezprostřední blízkosti 50-100m jsou dostupné tyto služby: * krytý bazén s protiproudem, vodopádem a masážními tryskami o velikosti 11m x 6m * whirlpool, římské vonné lázně, sauna, solárium, masáže, balneoterapie, fitness, spinning * minigolf, billiard, dětské hřiště, půjčovna kol * konkurenční restaurace, vinárna Dále lze využít služby koupaliště 2km, velkého krytého bazénu 6km, lyžařské školy a půjčovny lyží 1 km, squash 2 km a cukrárny Charlotta oceněné v letech 2004 a 2005 jako nejlepší v ČR 2km.

Tipy na výlet po okolí

V blízkosti penzionu Azalka na Šumavě se nalézají dvě jezera ledovcového původu: Černé a Čertovo jezero, kousek dále pak jezera Prášilské, Plesné a Laka. Nabízejí se zde nádherné výlety do okolí po značených turistických trasách a to jak v létě, tak v zimě. Půvabná je hřebenová cesta ze Špičáku na Pancíř, Můstek a Prenet, vedoucí územím národního parku Šumava. Pro letní období jsou zde vybudovány pěší i cyklistické stezky od Prášilského jezera až po Svatou Kateřinu s možností využití hraničních přechodů se SRN ve Ferdinandově údolí a v Gsengetu. V zimním období je možno využít množství běžeckých i sjezdových tratí v těsné blízkosti penzionu, nebo si dojet zalyžovat na Velký Javor, kde umožňují sněhové podmínky lyžovat až do jara.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete