Statistika našeho portálu

  • 84 901 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Penzion Eliščin Dvůr - Hajnice

Hajnice 148, Hajnice

Jedná se o ubytování na rodinné ovčí farmě v památkově chráněné usedlosti. Hosté kteří k nám jezdí mají rádi venkovskou romantiku, zvířata a přírodu. Máme dva apartmány, stylově zařízenou společenskou místnost s krbem, rozlehlou zahradu s bazénem a vlastní parkovací plochu. Velký apartmán má dvě ložnice - každá má vlastní sociální zařízení - 1. ložnice má 2 lůžka + 2 přistýlky, 2. ložnice 4 lůžka…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hajnice 148, Hajnice
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Hajnice

Fotogalerie k článku

Jedná se o ubytování na rodinné ovčí farmě v památkově chráněné usedlosti. Hosté kteří k nám jezdí mají rádi venkovskou romantiku, zvířata a přírodu. Máme dva apartmány, stylově zařízenou společenskou místnost s krbem, rozlehlou zahradu s bazénem a vlastní parkovací plochu. Velký apartmán má dvě ložnice - každá má vlastní sociální zařízení - 1. ložnice má 2 lůžka + 2 přistýlky, 2. ložnice 4 lůžka + 2 přistýlky cena 2000,- Kč + přistýlka a menší apartmán má ložnice se soc. zařízením 4 lůžka + 2 přistýlky, cena 1400,- Kč + přistýlka. Každý apratmán má vlastní vchod z haly a vlastní vybavenou kuchyňku s obývacím pokojem a TV. U většího apartmánu je možnost pronajmout zvlášť pokoj bez kuchyňky a obýváčku.

Možnosti stravování

Možnost vlastního vaření ve vybaveném kuchyňském koutě (el. sporak, trouba, mikrovlnka, lednice s mrazáčkem). Na objednávku - pečení jehněčího na rožni (vlastní chov). Restaurace bar 500 m. Hostinec 700 m.

Popis okolí

Penzion nacházející se v klidné části obce Hajnice, je zrekonstruovanou zemědělskou usedlostí, jež je památkově chráněna. V obci se nachází pošta, obchod se smíšeným zbožím 500 m. Obec je vzdálena 9 km od Trutnova, které je vstupní bránou do Krkonoš. Hajnice (901 obyvatel) je rozsáhlou obcí na temeni Liščí hory (609 m.n.m.). Tato osada i její okolí je klidnou rekreační oblastí s roubenými chalupami vklíněnými do okolních lesů. Na návsi na staré obchodní cestě stála strážní věž a brusírna železa. Do dnes se zachovala perla podkrkonošské roubené architektury a to patrová roubená kovárna. Dominantou obce je barokní kostel sv. Mikuláše z let 1757-64 a vysoká čtyřboká zvonice gotického původu s bedněným patrem, která sloužila jako strážní věž.

Tipy na výlet po okolí

Sněžka. - více Jaroměř - unikátní vojenská pevnost vystavěná v letech 1780-87 francouzskými specialisty, prohlídka rozsáhlých podzemních katakomb za svitu svíček. ZOO Dvůr králové n. L. - 10 km od Hajnice. Zámky: Kuks, Náchod, Pecka, Ratibořice - výletní místo Babiččino údolí, Nové Město nad Metují, Opočno. Adršpachšsko - Teplické skály, Jánské lázně - lanovka, Sněžka - Krkonoše, přehrada: Rozkoš, Les království, Jestřebí hory, ZOO Dvůr Králové n. L., vojenské pevnost: Dobrošov, Jaroměř.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Slyšelijsme v Betlémě - Výstava bet…

05.12.2018 - 05.02.2019
Hostinné

Františkánský klášter Hostinné Vás sdrečně zve na výstavuSLYŠELI JSME V BETLÉMĚVýstava betlémů1. 12. 2018 – 5. 2.…

Hudební večer s kapelou SIRIUS - Tr…

15.12.2018 - 22.12.2018
Trutnov

ŽIVÁ POHODOVÁ HUDBA v podání úpické kapely Sirius Vám zpříjemní čas adventu v kavárně Grand Luxury Hotelu.Přijďte se…

Vánoční kocert dětí z mateřských šk…

19.12.2018 - 19.12.2018
Hostinné

Vánoční kocert dětí z mateřských škol v Hostinném.

Krkonoše Amerikou - Vrchlabí

02.08.2019 - 03.08.2019
Vrchlabí

4. SRAZ AMERICKÝCH VOZIDEL A MOTOCYKLŮ

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete