Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Penzion Eliščin Dvůr - Hajnice

Hajnice

Jedná se o ubytování na rodinné ovčí farmě v památkově chráněné usedlosti. Hosté kteří k nám jezdí mají rádi venkovskou romantiku, zvířata a přírodu. Máme dva apartmány, stylově zařízenou společenskou místnost s krbem, rozlehlou zahradu s bazénem a vlastní parkovací plochu. Velký apartmán má dvě ložnice - každá má vlastní sociální zařízení - 1. ložnice má 2 lůžka + 2 přistýlky, 2. ložnice 4 lůžka…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hajnice 148, Hajnice
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Hajnice

Fotogalerie k článku

Jedná se o ubytování na rodinné ovčí farmě v památkově chráněné usedlosti. Hosté kteří k nám jezdí mají rádi venkovskou romantiku, zvířata a přírodu. Máme dva apartmány, stylově zařízenou společenskou místnost s krbem, rozlehlou zahradu s bazénem a vlastní parkovací plochu. Velký apartmán má dvě ložnice - každá má vlastní sociální zařízení - 1. ložnice má 2 lůžka + 2 přistýlky, 2. ložnice 4 lůžka + 2 přistýlky cena 2000,- Kč + přistýlka a menší apartmán má ložnice se soc. zařízením 4 lůžka + 2 přistýlky, cena 1400,- Kč + přistýlka. Každý apratmán má vlastní vchod z haly a vlastní vybavenou kuchyňku s obývacím pokojem a TV. U většího apartmánu je možnost pronajmout zvlášť pokoj bez kuchyňky a obýváčku.

Možnosti stravování

Možnost vlastního vaření ve vybaveném kuchyňském koutě (el. sporak, trouba, mikrovlnka, lednice s mrazáčkem). Na objednávku - pečení jehněčího na rožni (vlastní chov). Restaurace bar 500 m. Hostinec 700 m.

Popis okolí

Penzion nacházející se v klidné části obce Hajnice, je zrekonstruovanou zemědělskou usedlostí, jež je památkově chráněna. V obci se nachází pošta, obchod se smíšeným zbožím 500 m. Obec je vzdálena 9 km od Trutnova, které je vstupní bránou do Krkonoš. Hajnice (901 obyvatel) je rozsáhlou obcí na temeni Liščí hory (609 m.n.m.). Tato osada i její okolí je klidnou rekreační oblastí s roubenými chalupami vklíněnými do okolních lesů. Na návsi na staré obchodní cestě stála strážní věž a brusírna železa. Do dnes se zachovala perla podkrkonošské roubené architektury a to patrová roubená kovárna. Dominantou obce je barokní kostel sv. Mikuláše z let 1757-64 a vysoká čtyřboká zvonice gotického původu s bedněným patrem, která sloužila jako strážní věž.

Tipy na výlet po okolí

Sněžka. - více Jaroměř - unikátní vojenská pevnost vystavěná v letech 1780-87 francouzskými specialisty, prohlídka rozsáhlých podzemních katakomb za svitu svíček. ZOO Dvůr králové n. L. - 10 km od Hajnice. Zámky: Kuks, Náchod, Pecka, Ratibořice - výletní místo Babiččino údolí, Nové Město nad Metují, Opočno. Adršpachšsko - Teplické skály, Jánské lázně - lanovka, Sněžka - Krkonoše, přehrada: Rozkoš, Les království, Jestřebí hory, ZOO Dvůr Králové n. L., vojenské pevnost: Dobrošov, Jaroměř.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Ukliďme Sněžku i pod Sněžkou 2023 -…

07.10.2023 - 07.10.2023
CRAFT coffee

Pec pod Sněžkou se připojila k celorepublikové úklidové akci Ukliďme Česko a rádi bychom tak společně uklidili Sněžku i…

SkialpujFEST 2024 - Pec pod Sněžkou

18.01.2024 - 21.01.2024
Music Klub Klondike

Staňte se od 18. do 21. ledna 2024 v Peci pod Sněžkou součástí SkialpujFESTu. Zúčastněte se odborných přednášek,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete