Statistika našeho portálu

  • 100 995 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Penzion Helena - Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí

Rádi vás přivítáme v nově zrekonstruovaném penzionu Helena. Nabízíme ubytování v 6 pokojích s celkovou kapacitou 17 lůžek. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, ledničkou, televizorem se satelitním příjmem a připojením k internetu wifi. Dále je vám k dispozici jídelna, terasy, zahrada, vlastní parkoviště a sklípek. Penzion se nachází na slunné stráni a pyšní se nádherným výhl…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zátiší 343, Vranov nad Dyjí
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Znojmo
Obec
Vranov nad Dyjí

Fotogalerie k článku

Rádi vás přivítáme v nově zrekonstruovaném penzionu Helena. Nabízíme ubytování v 6 pokojích s celkovou kapacitou 17 lůžek. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, ledničkou, televizorem se satelitním příjmem a připojením k internetu wifi. Dále je vám k dispozici jídelna, terasy, zahrada, vlastní parkoviště a sklípek. Penzion se nachází na slunné stráni a pyšní se nádherným výhledem na Vranovský zámek. Nedaleká Vranovská přehrada nabízí možnosti koupání, rybaření či plavby lodí. Okolní cyklostezky a turistické trasy Národním parkem Podyjí lákají ty, kteří chtějí svůj volný čas trávit aktivně. Kulturní vyžití nabízí Vranovský zámek, hrad Bítov, zřícenina hradu Cornštejn a další významné památky ve Znojmě. Na své si v tomto krásném kraji přijdou i milovníci vína. Bližší informace na www.ubytovanivranov.eu

Možnosti stravování

V Penzionu Helena je ubytování s polopenzí. Snídaně formou bufetového tolu, večeře dvouchodová výběrem z pěti jídel den předem.Obědy podle dohody.Večer můžete posedět ve sklípku, kde je velký výběr moravských vín.

Popis okolí

Penzion se nachází na protější stráni Vranovského zámku a je na zámek krásný výhled. V okolí je les, 1 minutu od penzionu je nové velmi rozmanité dětské hřiště. Vranovský zámek je 20 minut pěšky a za stejnou dobu se dostanete i na Vranovskou přehradu. Na přehradě si můžete zapavat, zasportovat, projet se lodí nebo si zarybařit. Za zámkem si můžete prohlédnou bunkry postavené za 1. republiky. Všechna tato místa spojuje turistický vláček.V blízkém okolí je mnoho vycházek. Nejznámější je Claryho stezka, na jejmž konci Vás čeká nádherný výhled na Vranovskou přehradu nebo stezka k Ledovým slujím, kde i parném létě zůstává led.

Tipy na výlet po okolí

Autem můžete navštívit hrad Bítov, zámek Uherčice, zříceniny hradu Cornštejn, Frejštejn nebo Šenkenberk. Samotné Znojmo nabízí hrad a rotundu z dob prvních Přemyslovců, solnou jeskyni, koupaliště nebo strašidelné podzemí. V okolí Vranova je velké množství cyklostezek. Vybrat si můžete tu, co vás provede po historických objektech nebo tu, která vás seznámí se zdejšími vyhlášenými vinicemi a vinnými sklípky. V blízkém Rakousku můžete navštívit hrad Hardegg, zámek Riegersburg, vinařské město Retz s vyhlášeným zážitkovým sklepením, továrnu na výrobu perleti ve Feelingu, termální lázně La Thaya. Chcete-li si zarybařit, můžete na 3 revírech a nemáte-li rybářský lístek, můžete na soukromém rybníku U Jejkala.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Festival otevřených sklepů – Podzim…

21.10.2023 - 22.10.2023
Otevřené sklepy v Novém…

32. Festival otevřených sklepů míří za víny na Znojemsko. Sklepy o víkendu 21. (10-21 hod) a 22. (10-15 hod) října…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete