Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Penzion Milča - Kokořín

Kokořín

Celý objekt byl kompletně zrekonstruován a citlivě modernizován, je vybaven novým či restaurovaným starožitným nábytkem - replikován byl původní styl z první republiky. V budově se nachází pět pokojů 2 v přízemí, 3 v patře. Dva pokoje jsou dvoulůžkové, jeden třílůžkový a dva čtyřlůžkové. Každý z pokojů má vlastní koupelnu a WC. Čtyřlůžkové pokoje jsou vybaveny čajovou kuchyňkou. V přízemí je také…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kokořínský důl 54, Kokořín
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Mělník
Obec
Kokořín

Fotogalerie k článku

Celý objekt byl kompletně zrekonstruován a citlivě modernizován, je vybaven novým či restaurovaným starožitným nábytkem - replikován byl původní styl z první republiky. V budově se nachází pět pokojů 2 v přízemí, 3 v patře. Dva pokoje jsou dvoulůžkové, jeden třílůžkový a dva čtyřlůžkové. Každý z pokojů má vlastní koupelnu a WC. Čtyřlůžkové pokoje jsou vybaveny čajovou kuchyňkou. V přízemí je také kuchyně - společenská místnost pro hosty. Ve společenské místnosti jsou tři stoly a dostatečný počet židlí, součástí je dále vybavená kuchyně sporák, chladnička s mrazákem, nádobí a krb. V objektu je plynové ústřední topení kombinované s krbovým vytápěním, takže je možný celoroční provoz. Přímo před penzionem je rovněž umístěno venkovní posezení pro naše hosty a v bezprostřední blízkosti penzionu je ohniště s grilem a travnaté hřiště, kde je možno hrát rekreační volejbal, líný tenis atp. Parkování je zajištěno na pozemku penzionu. Pro ubytované cyklisty je zde možnost bezpečné úschovy jejich kol. Několik metrů za penzionem začíná hustý les a vysoké pískovcové skály.

Možnosti stravování

V penzionu je ubytování standardně poskytováno se snídaní na penzionu Malba. Stravovat se je možné jednak využitím kuchyně ve společenské místnosti, která je k tomuto plně vybavena sporák, lednice, mrazák, nádobí, jednak ve více či méně vzdálených restauracích Kokořínského údolí. Případně lze příjemně posedět u grilu či ohniště.

Popis okolí

Jak již bylo uvedeno výše, penzion se nachází na samotě mezi lesem a rybníkem, takže po celý den je zde absolutní klid a soukromí. Údolí v těchto místech není tak hluboké, takže je možno se po celý den opalovat, ale najít si i klidné místo na čtení ve stínu v těsné blízkosti penzionu je vysoký státem chráněný smrk. Pro vyznavače aktivního odpočinu se nabízí bezpočet možností pěších výletů po turisticky značených cestách i po četných stezkách do celé oblasti Kokořínska.

Tipy na výlet po okolí

Nejznámnější a nejbližší jsou turisty i Karlem Hynkem Máchou obdivovaný hrad Kokořín asi 800 m od penzionu a skalní útvary zvané Pokličky asi 2 km od penzionu. Na delších trasách lze obsáhnout mnoho dalších zajímavých lokalit Kokořínska. Zejména v posledních letech je Kokořínsko velmi populární mezi vyznavači cykloturistiky, a to protože nabízí nepřeberné množství tras nejenom pro klasické vyjížďky na kole, ale i náročné terény pro jízdy na horském kole, kde si na své přijdou jak vyznavači rychlých sjezdů a strmých stoupání, tak pohodoví jezdci přírodou. To vše umocňuje krásné prostředí lesů, rybníků a skal. Jelikož je penzion v podstatě v lese, houbařská sezóna tady vlastně nekončí, navíc v létě je možno v okolních lesích i těsně u penzionu sbírat borůvky. Koupání menším rybníce u penzionu je možné, ale raději doporučujeme ke koupání vhodnější rybník Harasov 4km, popř. prvorepublikové koupaliště ve Mšeně. Asi 4 km od penzionu v obci Ráj je potom známý Hucul klub, kde je možné objednat si vyjížďky na koních do přírody, popř. výuku jízdy na koni. Více informací o turistických cílech najdete na WWW.KOKORIN.CZ

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Francouzské sváteční inspirace 2023…

06.12.2023 - 06.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Výroba vánočních ozdob a věnců 2023…

07.12.2023 - 07.12.2023
Městská knihovna Mělník

Workshop

Babylon 2023 - Mělník

07.12.2023 - 07.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Film Mekuc

Adventní koncert Woodwind Orchestra…

08.12.2023 - 08.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete