Statistika našeho portálu

  • 84 401 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Penzion na Samotě - Kaplice

Omlenice-Horšov 8, Kaplice

V jižních Čechách, u malé obce Omlenice, samota Horšov, asi 3 km jihozápadně od města Kaplice. Dům stojí téměř na samotě, uprostřed polí a luk. Naprosto ideální místo pro klidnou rodinnou dovolenou v náručí malebné jihočeské krajiny. K dispozici jsou dva apartmány každý s vlastním vchodem  a tři dvojlůžkové pokoje s možností přistýlky. Okolí nabízí výborné podmínky ke koupání, rybaření, pěší turi…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Omlenice-Horšov 8, Kaplice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Kaplice

Fotogalerie k článku

V jižních Čechách, u malé obce Omlenice, samota Horšov, asi 3 km jihozápadně od města Kaplice. Dům stojí téměř na samotě, uprostřed polí a luk. Naprosto ideální místo pro klidnou rodinnou dovolenou v náručí malebné jihočeské krajiny. K dispozici jsou dva apartmány každý s vlastním vchodem  a tři dvojlůžkové pokoje s možností přistýlky.

Okolí nabízí výborné podmínky ke koupání, rybaření, pěší turistiku i cykloturistiku, houbaření či podnikání výletů. V okolí se nachází řada kulturních a historických pamětihodností – např. krásné historické město Český Krumlov, České Budějovice, Hluboká nad Vltavou, Třeboň. Vodní nádrž Lipno, kde se nachází Stezka v korunách stromů ze které jsou za pěkného počasí vidět vrcholky Alp .

Možnosti stravování

Apartmány mají plně vybavené kuchyně, možnost samostatného vaření. Snídaně na vyžádaní, večeře dovážíme z restaurace.

Popis okolí

V zimním období nabízí okolí možnost běžkování a k lyžařskému vleku Dolní Pláně je to od nás 10 km.

K nejkrásnějším celoročním procházkám patří lesnatá krajina přírodního parku Poluška. V letním období jsou zde výborné  možnosti pro koupání, cykloturistiku, pěší výlety, houbaření a rybaření na nedaleké řece Malši. Pro vodáky nabízíme  zapůjčení kánoí nebo raftu na jednodenní výlet po Vltavě. V nedaleké farmě je možnost zapůjčení koní.

 

Tipy na výlet po okolí

K nejnavštěvovanějším místům patří krásné historické město Český Krumlov se zámkem a proslulým otáčivým hledištěm 20 km, klášter Zlatá Koruna 21 km, hrad Rožmberk 21 km, klášter Vyšší Brod 22 km, hrad Žumberk 22 km, hrad Nové Hrady 25 km, městečko Hluboká nad Vltavou s krásným zámkem 35 km, lovecký zámeček Ohrada a zoologická zahrada 35 km  Své kouzlo mají zříceniny hradů Dívčí kámen a Vítkův Hrádek, mnoho dalších.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Zimní prohlídky hradu Rožmberk - Ro…

13.11.2018 - 30.11.2018
Hrad Rožmberk

Již 8. zimní sezónu nabízí zimní prohlídkovou trasu také hrad Rožmberk. Návštěvníci mohou nahlédnout do soukromí…

Svět pod hladinou - Frymburk

16.11.2018 - 31.12.2018
Wellness Hotel,…

Wellness Hotel Frymburk otevřel výstavu Svět pod hladinou. Vypravte se za nezapomenutelným zážitkem a objevte rozmanité…

Adventní koncert - Zlatá Koruna

02.12.2018 - 02.12.2018
Zlatá Koruna

Pozvánka na adventní koncert Ensemble Barokní Koruna

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete