Statistika našeho portálu

  • 84 875 Akcí v kalendáři
  • 5 368 Ubytovacích zařízení
  • 24 150 Míst a památek

Penzion Pohoda - Zábřeh

Sokolská ./10, Zábřeh

Náš penzion nabízí kvalitní ubytování v Zábřehu, které je ideálním výchozím místem pro výlety po Jeseníkách. Nachází se v klidné části, mimo hlavní komunikaci. K dispozici je Vám uzamykatelná garáž pro úschovu kol, lyží, kočárků i motocyklů. Parkování vozidel je na vlastním parkovišti přímo u penzionu. Město Zábřeh Vám nabízí jak sportovní tak i kulturní vyžití. Nachází se zde tenisové kurty, kry…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Sokolská ./10, Zábřeh
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Šumperk
Obec
Zábřeh

Fotogalerie k článku

Náš penzion nabízí kvalitní ubytování v Zábřehu, které je ideálním výchozím místem pro výlety po Jeseníkách. Nachází se v klidné části, mimo hlavní komunikaci. K dispozici je Vám uzamykatelná garáž pro úschovu kol, lyží, kočárků i motocyklů. Parkování vozidel je na vlastním parkovišti přímo u penzionu. Město Zábřeh Vám nabízí jak sportovní tak i kulturní vyžití. Nachází se zde tenisové kurty, krytý bazén i krásné velké koupaliště s tobogánem, bowling, squasch, kuželky i zajezdit na motokárách. V blízkosti penzionu se nachází tři restaurace. Pěšky se dostanete za několik minut přímo do centra.

Možnosti stravování

Je tu pro Vás i vybavená kuchyně se sporákem, lednicemi, mikrovlnou troubou, varnou konvicí, nádobím a příbory nebo se můžete stravovat ve třech restauracích v blízkosti penzionu.

Popis okolí

Jeseníky jsou druhé největší hory v ČR, turisticky atraktivní, jsou jednou z nejvýznamnějších oblastí cestovního ruchu umístněné v CHKO, mají dobré klimatické podmínky. Horské vrcholy zde vstupují do subalpinského pásma vysokohorských holí bez souvislých lesních porostů až k vrcholu nejvyšší hory Hrubého Jeseníku Pradědu 1.492m n.m.. Vyšší poloha a reliéf krajiny nabízí řadu příležitostí k provozování alpských lyžařských disciplín i terény pro lyžařskou turistiku. Velmi navštěvovanou oblastí je Červenohorské sedlo 1.030m n.m. s dobrými lyžařskými terény a vleky. Pro milovníky zimní i letní turistiky je ideálním vstupem na magistrálu hřebenu Hrubého Jeseníku, protože zde nechybí nic, co by mělo na takových tratí chybět.

Tipy na výlet po okolí

Lázně Bludov, krytý termální bazén 35°C s infrasaunou, tenisové kurty a rozhledna Háj 631m.n.m., rozhledna Křížová Hora u Červené Vody 735m.n.m., lovecký zámek Úsov, pohádkový hrad Bouzov, hrad Sovinec, termální koupaliště a ojedinělé muzeum ruční výroby papíru ve Velkých Losinách, které patří mezi nejstarší v Evropě a je doposud v provozu, Rešovské vodopády, jeskyně Javoříčko a Mladečské, veteran muzeum a minizoo Rapotín, Acrobatpark Štíty, vojenské muzeum a vybavené vojenské bunkry Králíky, podzemní vodní přečerpávací elektrárna elektrárna Dlouhé Stráně s prohlídkou vysokohorských vodních nádrží v Koutech nad Desnou, ojedinělé celodřevěné kostelíky v Maršíkově a v Žárové, muzeum, vyhlídková věž na radnici, krytý bazén, koupaliště s tobogánem a letiště s vyhlídkovými lety nad Jeseníky v Šumperku, přehrada s půjčovnou loděk a restaurací na Krásném u Šumperka. Cyklistům se nabízí zajímavé cyklostezky, lyžařům horská střediska v okolí Jeseníků Nejbližší lyžařský areál Zborov 8km.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Výstava Vánoční ozdoby - Zábřeh

05.12.2018 - 27.01.2019
Vlastivědné muzeum v…

Muzeum v Zábřehu Vás zve na krásnou výstavu Vánoční ozdoby ze soukromé sbírky.

Výstava Vánoční tradice a zvyky v E…

15.11.2018 - 13.01.2019
Muzeum Mohelnice

Čekání na vánoční svátky si můžete zkrátit na výstavě v mohelnickém muzeu a inspirovat se při výstavě jak slaví vánoční…

Výstava Betlémy - Muzeum Šumperk

27.11.2018 - 20.01.2019
Muzeum Šumperk…

Poslední letošní výstavou v Muzejíčku bude výstava betlémů. Tentokrát jsme si pro malé i velké návštěvníky připravili…

Výstava: Korálkové fantazie - Šumpe…

29.11.2018 - 03.02.2019
Vlastivědné muzeum v…

Výstava šitých šperků a vánočních dekorací Renaty Fojtlové. Šperky zhotovené náročnou technikou korálkové výšivky jsou…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete