Statistika našeho portálu

  • 95 208 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 192 Míst a památek

Penzion Svět - Sobotín

Sobotín

Nabízíme ubytování v penzionu rodinného typu v útulně vybavených pokojích se dvěma až pěti lůžky standardně vybavenými samostatnými koupelnami se sprchou/vanou a WC, s možností vlastní kuchyňky. V objektu je k dispozici sauna, bar, společenská místnost. V exteriéru můžete využít bazén, zastřešené posezení s grilem, dětské hřiště, relaxovat v rozlehlé zahradě s rybníčky. Max. kapacita penzionu 20 …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Sobotín 73, Sobotín
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Šumperk
Obec
Sobotín

Fotogalerie k článku

Nabízíme ubytování v penzionu rodinného typu v útulně vybavených pokojích se dvěma až pěti lůžky standardně vybavenými samostatnými koupelnami se sprchou/vanou a WC, s možností vlastní kuchyňky. V objektu je k dispozici sauna, bar, společenská místnost. V exteriéru můžete využít bazén, zastřešené posezení s grilem, dětské hřiště, relaxovat v rozlehlé zahradě s rybníčky. Max. kapacita penzionu 20 osob.

Možnosti stravování

Možnost objednání snídaně formou donášky k pokoji na stanovenou hodinu, či podávání ve společenské místnosti. Možnost zajištění večeří polopenze s nutností objednání a výběru jídel předem. Využití vlastních kuchyňek na pokojích.

Popis okolí

Obec Sobotín leží 14 km od Šumperka, nedaleko známých lázní Velké Losiny. Je obklopena hlubokými jehličnatými lesy Hrubého Jeseníku a horskými loukami.

Tipy na výlet po okolí

Pro Vaše výlety jsou zde zajímavá místa, která stojí za to navštívit, například dřevěný kostel v Maršíkově, Velké Losiny – lázně, zámek proslulý čarodějnickými procesy v 17. století, unikátní ruční papírna s muzeem papíru, hrad Sovinec. Nedaleko je i známá přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně s možností exkurze. Místo je ideálním výchozím bodem pro turistické výlety po vrcholech Jeseníků, mj. na Skřítku 7 km je začátek hlavní hřebenové túry – Ztracené kameny, Jelení studánka, Petrovy kameny, Praděd, Červenohorské sedlo, Šerák lanovka. Přes Skřítek prochází také řada horských cyklostezek. Milovníci sběru hub a borůvek se ve zdejších lesích budou cítit jako v ráji. Jako cíl výletu můžete využít horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně s krásným výhledem na celý hřeben Jeseníku, na kterou se dostanete i pomocí šestisedačkové lanovky z Koutů nad Desnou, bobovou dráhu v Petříkově, horské minikáry v Ramzové. Pro milovníky adrenalinu jsou v blízkosti cvičné horolezecké skály na Rabštejně. Milovníci lyžování mají k dispozici svahy v těchto místech: Hraběšice 5 km, Klepáčov 5 km, 3 vleky, svahy od louček pro začátečníky až po červenou sjezdovku s osvětlením-500 m, Vernířovice 7 km, lyžařský areál v Koutech nad Desnou 15 km s šestisedačkovou lanovkou, Přemyslov 14 km, Červenohorské sedlo 24 km, Petříkov 33 km. Ze Skřítku vychází řada značených a průmyslově upravovaných běžeckých tras různé obtížnosti, zahrnující celé Jeseníky.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Marie Rottrová - Šumperk

21.05.2021 - 21.05.2021
Velký sál

Řeka lásky, Štěstí, Muž č.1 nebo Skořápky ořechů...

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie
Turistické regiony

sobota 8. květen

Den osvobození od fašismu

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete