Statistika našeho portálu

 • 102 169 Akcí v kalendáři
 • 5 391 Ubytovacích zařízení
 • 24 208 Míst a památek

Penzion U Šikulů - Věstín

Věstín

Penzion u Šikulů se nachází v překrásné chráněné krajinné oblasti Českomoravské vrchoviny - Svratecké hornatině. V blízkosti se nachází město Bystřice nad Pernštejnem s nedalekým hradem Pernštejnem. Dále je v blízkosti městečko Olešnice, které bylo v 1999 vyhlášeno vesnicí roku a v neposlední řadě je velmi blízko k vodní nádrži Vír, která láká ke krásným výletům, nejen na kole.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bolešín 49, Věstín
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Žďár nad Sázavou
Obec
Věstín

Fotogalerie k článku

Penzion u Šikulů se nachází v překrásné chráněné krajinné oblasti Českomoravské vrchoviny - Svratecké hornatině. V blízkosti se nachází město Bystřice nad Pernštejnem s nedalekým hradem Pernštejnem. Dále je v blízkosti městečko Olešnice, které bylo v 1999 vyhlášeno vesnicí roku a v neposlední řadě je velmi blízko k vodní nádrži Vír, která láká ke krásným výletům, nejen na kole.

Možnosti stravování

Plná penze.

Popis okolí

Obec Bolešín se nachází v malebném prostředí uprostřed lesů Českomoravské vrchoviny.Přesněji – asi 12 km od Bystřice nad Pernštejnem,na hranicích Vysočiny,jižní Moravy a východních Čech. Okolí Bolešína je velmi vhodné pro vycházky,výlety a různé sportovní i kulturní aktivity a to v každém ročním období. V těsné blízkosti obce se nachází Vírská přehrada.

V okolí obce je spousta možností sportovního vyžití.Celé okolí je možné projít pěšky,projet na kole i na běžkách.To všechno po značených stezkách i volně. Pro sportovní vyžití se nabízí Ski areál v Olešnici.V létě je zde možnost si zařádit na atrakcích jako jsou travní káry,paintball, lukostřelba.V zimě se nabízí nejdelší sjezdovka na jižní Moravě kde se dá jezdit jak na lyžích,tak na snowboardu. Dále je možné využít Sportovní halu v Bystřici nad Pernštejnem.Zde je možnost využít víceúčelové hřiště s umělým povrchem,horolezeckou stěnu,vnitřní i venkovní bazén,posilovnu se spiningem,bowlingovou i kuželkovou dráhu,squashové hřiště i masáže. Pro ty,kdo mají rádi adrenalin je v Bystřici nad Pernštejnem otevřené lanové centrum. A pro ještě větší adrenalin bývá v zimních měsících v provozu ledová stěna ve Víře.Jedná se nejvyšší uměle vytvořenou stěnu v Evropě.Tyčí se do výšky úctyhodných 40 metrů.V loňském roce tuto atrakci navštívilo téměř 1600 horolezců. V letních měsících je možné využít koupaliště v Olešnici.

Tipy na výlet po okolí

 • Je možné se projít po Svratecké vodohospodářské stezce.Tato celoročně přístupná stezka vede po pravém břehu řeky z obce Dalečína až po úpravnu vody ve Švarci.Jejích 16 km je možno zdolat pěšky,na kole i na běžkách a při tom se trochu vzdělávat na informačních panelech,rozmístěných okolo.
 • Asi 14 km od obce leží pohádkový hrad Pernštejn. Jeho historie sahá již do 13.století. Asi 20 km od Bolešína se nachází tajemný hrad Svojanov.Na dohled od Bolešína je zřícenina hradu Zubštejn.Jedná se o zříceninu hradu,jenž byl postaven ve 13.století.
 • Pro milovníky historie stojí zato navštívit i zbytky hradu Aueršperk u Pivonic ,zbytky hradu Pyšolec nad Vírem ,obec Dalečín s troskami hradu a zámkem,obec Černvír s pozůstatky hradiska a krytou lávkou z roku 1718,městečko Bystré a jeho architekturu a spoustu dalších zajímavých míst – Jimramov,Dolní Rožínka,Kunštátu,Lysice,Mitrov …
 • V katastru Bolešín se nachází vyhlídka nazvaná Hraběcí stolek.
 • Pokud máte ovšem zájem o větší rozhled navštivte určitě rozhlednu Horní les,nacházející se asi 7 km od Bolešína.Nabízí pohled na široké okolí z výšky 774 m.n.m. Když připočteme ještě 38 m vysoký stožár,tak uznejte,že už jsme dost vysoko.
 • 18 km od obce se nachází další rozhledna – Karasín.Tato je na kopci ve výšce 704 m.n.m.Výška nejvyšší plošiny je 25 m.Takže také slušný výhled.
 • Asi 2 km vzdálená řeka Svratka skýtá možnosti jak pro vodáky,tak pro rybáře.
 • Pro chvíle oddechu se nabízí v blízkém okolí spousta možností. V 6 km vzdálené Olešnici jsou to hned tři muzea.Prvním z nich je Muzeum strašidel.Zajímavá expozice vás zavede do světa pohádek a přízraků.Druhé je Muzeum Olešnicka.Toto je umístěno na půdě radnice a seznámí vás s historií Olešnice a okolí.Třetím v řadě je Muzeum veteránů.Zde najdete zajímavé exponáty ze soukromé sbírky v oboru auto – moto.
 • V Olešnici rovněž určitě navštivte modrotiskovou dílnu,kde uvidíte ruční výrobu modrotisku,tak jak ji dělali naši předci
 • Další muzea jsou Městské muzeum v Bystřici nad Pernštejnem,Muzeum malých motocyklů v Bystřici nad Pernštejnem a Muzeum a galerie ve Velkém Tresném.
 • Poměrně blízko se nachází i westernové městečko Wild West City v Boskovicích, westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem i např.strašidelný zámek v Dolní Rožínce.nebo jeskyně blanických rytířů v Rudce u Kunštátu
 • Je zde možné navštívit i akce které se každý rok opakují,jako např. festival trampských písní Olešnická kytka,Svojanovské kulturní léto,Bystřické léto,trampský minifestival Vírský sumec či hody ve Víře,Štěpánově nebo Bystřici.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

BLUE STYLE PRIMA FEST 2024

12.07.2024 - 13.07.2024
Zvole

Letní rodinný festival BLUE STYLE PRIMA FEST, který přináší zábavu pro celou rodinu, se nezadržitelně blíží a odtajňuje…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete