Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Penzion Villa Amenity - Světlá nad Sázavou

Světlá nad Sázavou

Villa Amenity - Jedná se o nový dům rozdělený na dvě samostatné části oddělené uzamykatelnými dveřmi. Obě části jsou určené klientům. Na každý apartmán připadají 4 lůžka + 2 přistýlky. Celkem se tedy jedná o max. počet lůžek 12 tj. 8 plnohodnotných lůžek + 4 přistýlky. Dále je zde obývací pokoj, kompletně vybavená kuchyně a sociální zařízení. Domácím zvířatům je vstup povolen. Přístup na internet…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Horní 195, Světlá nad Sázavou
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Havlíčkův Brod
Obec
Světlá nad Sázavou

Fotogalerie k článku

Villa Amenity - Jedná se o nový dům rozdělený na dvě samostatné části oddělené uzamykatelnými dveřmi. Obě části jsou určené klientům. Na každý apartmán připadají 4 lůžka + 2 přistýlky. Celkem se tedy jedná o max. počet lůžek 12 tj. 8 plnohodnotných lůžek + 4 přistýlky. Dále je zde obývací pokoj, kompletně vybavená kuchyně a sociální zařízení. Domácím zvířatům je vstup povolen. Přístup na internet. Parkoviště uzavřené, úschovna kol. TV/SAT. Zahrada s grilem a posezením k užívání.

Možnosti stravování

Možnost vlastního stravování, vařit a připravovat jídlo lze v moderní, kompletně vybavené kuchyni v každém apartmánu samostatně. V okolí restaurace i obchůdky.

Popis okolí

Světlá nad Sázavou je město, které najdete asi 10 km severozápadně od města Havlíčkův Brod. Ve Světlé je zámek a kostel svatého Václava na náměstí, město s dlouholetou tradicí sklářské výroby (exkurze do skláren), v památkově chráněném zámeckém parku je bohatá kamenická výzdoba, přístupné je podzemí města s ukázkou středověkých razicích prací. Havlíčkův Brod nabízí bazén se slanou vodou, zimní stadion, Ledeč nad Sázavou - zimní stadion. Cyklotrasy podrobně popsané přímo v apartmánu. Možnost využít lyžařského vleku 2 km. Výška sněhu v závislosti na počasí.

Tipy na výlet po okolí

Tipy na výlet - Bretschneiderovo ucho, k Žižkově studánce, k Památníku zrušení roboty, po stopách Jiřího Wolkera, Lipnice a Humpolec - zřícenina hradu, Želiv - klášter. 42 km Jihlava - Vodní ráj, podzemí, ZOO, historické centrum, Muzeum Vysočiny. Stvořidla - přírodní rezervace, balvanité koryto řeky Sázavy má v tomto místě prudký spád a vytváří peřeje. Sluneční zátoka - památník spisovatele Jaroslava Foglara, autora Rychlých šípů. Spolu s ním zde tábořili skauti Pražské dvojky, nejstaršího českého skautského oddílu. Haškův památník. Melechov - zalesněný vrch (709 m), na vrcholu stojí měřičská věž (nepřístupná veřejnosti), kdysi sloužila jako rozhledna. Pod vrcholem je studánka, na západním úpatí zbytky tvrze ze 14. stol., na jižním úbočí přírodní památka Čertův kámen, žulové skalisko se skalními mísami. Pohleď - Michalův statek, skanzen ... .

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival: Hrošení na Řece 2…

19.07.2024 - 20.07.2024
pláž rybníku ŘEKA v…

Hudební festivaly HROŠENÍ NA ŘECE mají vždy něco navíc - nyní vystoupení IRSKÝCH TANEČNIC! Samozřejmě nesmí chybět…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete