Statistika našeho portálu

 • 102 672 Akcí v kalendáři
 • 5 390 Ubytovacích zařízení
 • 24 208 Míst a památek

Penzion Villa Witke - Dolní Dunajovice

Dolní Dunajovice

Villa Witke se nachází ve vinařské obci Dolní Dunajovice mezi překrásnými Dunajovickými kopci a Pálavou, nedaleko města Mikulov. Celá oblast je známá především jako vinařský kraj s množstvím cyklistických stezek nejen pro rekreační cyklisty, ale také pro svou dlouhou a bohatou historii. K dispozici Vám jsou čtyři prostorné tématické dvojlůžkové pokoje a jeden apartmán pro dvě osoby. Celý dům má c…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Lípová 393, Dolní Dunajovice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Břeclav
Obec
Dolní Dunajovice

Fotogalerie k článku

Villa Witke se nachází ve vinařské obci Dolní Dunajovice mezi překrásnými Dunajovickými kopci a Pálavou, nedaleko města Mikulov. Celá oblast je známá především jako vinařský kraj s množstvím cyklistických stezek nejen pro rekreační cyklisty, ale také pro svou dlouhou a bohatou historii. K dispozici Vám jsou čtyři prostorné tématické dvojlůžkové pokoje a jeden apartmán pro dvě osoby. Celý dům má centrální plně vybavenou kuchyni a jídelnu. Součástí ubytování je také lobby se satelitní televizí. Apartmán má vlastní kuchyňský kout,, sociální zařízení a vlastní vstup na zahrádku.

Co nabízíme:

 • Parkování přímo před domem
 • služba TAXI
 • Moderně vybavené a tematicky laděné pokoje
 • Prostorné koupelny s masážním sprchovým koutem na každém patře
 • Župan a osušky na každém pokoji zdarma
 • Satelitní televizi a wi-fi připojením na pokoji
 • Snídaně formou švédského stolu
 • Salónek s velkou televizí a společenskými hrami
 • Vinný sklípek
 • Venkovní posezení pod pergolou s grilem i udírnou
 • Pro rodiny s dětmi nabízíme k zapůjčení, dětské jídelní židličky, nebo postýlku

Pravidelné víkendové akce: pravá jihomoravská zabijačka, zabijačkové hody. večery s grilem, řízené degustace, firemní akce, coctailové tématické večery

Možnosti stravování

Bohaté snídaně formou švédského stolu.

Večeře dle domluvy, z výběru min. 5 různých jídel.

Popis okolí

Okolo nášeho penzionu Villa Witke je plno zajímavostí jako  Pálava, Lednicko-Valtický areál, Mikulov a Novomlýnské nádrže s jejich přírodními a památkovými krásami. A pro milovníky cyklistiky jsou po okolí určené naučné vinařské stezky, po kterých navštíví místní vinařství a ochutnají místní víno ale i přiblíží k zajímavým místům jako třeba místní naučná stezka Stará hora. A kdo má rád vodní radovánky a wellness tak by měl navštívit nový aquapark Moravia.

 

Tipy na výlet po okolí

Aqualand Moravia
V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice - 7 bazénů, 12 tobogánů, 9 saun a 4 vířivky. K tomu kryozóna, římské lázně a restaurace pro 480 hostů. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách, vzdálený od našeho penzionu pouhých 10 minut jízdy autem.
Doprava od penzionu: možnost využití našeho TAXI

Pálava
Rozloha Chráněné krajinné oblasti Pálava zabírá 83 km2 a většina jejích nejcennějších rezervací se nachází na hlavním hřebeni Pavlovských vrchů, které se táhnou v délce 12 km od Dolních Věstonic až k Mikulovu. Jeho nejvyšší vrchol je Děvín (550 m n.m.). Se suchým a teplým podnebím této oblasti souvisí nejen rozšířené pěstování vinné révy, ale i nálezy mnoha druhů rostlin, které se jinde v České republice nevyskytují. Zcela výjimečný je výskyt hvozdíku Lumnitzerova pálavského, který tu roste na jediném místě světa vůbec. Nejproslulejšími rostlinami Pálavy jsou patrně modré či žluté kosatce nízké nebo písečnice velkokvětá, které rostou v tzv. krasové lesostepi na svazích Děvína nebo Svatého kopečka, dále třeba zachované porosty lužního lesa s dubem letním a jasanem úzkolistým u Křivého jezera nebo zbytky slanomilné vegetace na břehu rybníka Nesytu u Sedlece.
 
Mikulov
Mikulov je ozdobou celé jižní Moravy. Už zdálky na sebe upozorňuje siluetou majestátného barokního zámku, Svatého kopečku a Kozího vršku. Pokud Svatý kopeček titulujeme "rozšiřovatelem míru", pak bude Kozí vršek jeho "udržovatelem". Nebo spíš byl. Stála tu odnepaměti dělostřelecká věž, odkud šlo zahlédnout blížícího se nepřítele z pořádné dálky. Dneska toho využívají turisti, škrábající se na rozhlednu. Svatý kopeček trochu připomíná hlavu plešatého dědy s malou čepičkou. Tou "čepičkou" je několik staveb křížové cesty, zvonice a především pěkný kostelík sv. Šebestiána. Vzdálený od našeho penzionu pouhých 12 minut jízdy autem.
 
Lednice
Překrásný zámek v Lednici je jen zlomkem toho, co na ploše skoro 300km2 vytvořili Lichtenštejnové. Slavný a mocný rod měl na to, aby se ubytoval v ráji. A kde se jim něco nezdálo stoprocentní, tam využili vlivu, známostí a především peněz, aby to napravili. Dneska sídlí Lichtenštejnové v Lichtenštejnsku, malém státečku mezi Švýcarskem a Rakouskem. Ráj jejich předků je majetkem celého lidstva ,od roku 1996 veden na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO).Vzdálený od našeho penzionu pouhých 26 minut jízdy autem.
 
Valtice
Dnes je malebné městečko na jihu Moravy kousek od česko-rakouských hranic známé především díky vynikajícímu vínu. Ne nadarmo se pyšní titulem "hlavní město vína". Nejeden návštěvník tu končí pouť po Lednicko-valtickém areálu. Až si po dlouhé túře odpočinete, můžete v poznávání krás okolí pokračovat na kole – v okolí města je spousta cyklostezek.Vzdálený od našeho penzionu pouhých 20 minut jízdy autem

Dolní Věstonice
Území obce bylo osídleno již od pravěku  jak dokládají četné archeologickě nálezy zejména z doby lovcůmamutů (stáří asi 30-25 tisíc let), které jsou zpřístupněny veřejnosti v zdejším archeologickém muzeu. Jedním z nejvýznamnějších zdejších archeologických nálezů je nepochybně plastikaVěstonická venuše, objevená již roku 1925. Od 1.července 2008  je naleziště zapsáno mezi Národní kulturní památky CR.Vzdálený od našeho penzionu pouhých 9 minut jízdy autem

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Královský košt Mikulov 2024

23.08.2024 - 23.08.2024
Hotel Ryzlink Mikulov

Výjimečná degustace vín spojená s kulturním a gastronomickým zážitkem.

Čtyři dohody: Jaroslav Dušek 2024 -…

25.09.2024 - 25.09.2024
Mikulov

Veleúspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru Čtyři dohody Dona Miguela Ruize…

Královský košt Hustopeče 2025

11.01.2025 - 11.01.2025
Hustopeče

Závěrečná degustace vín ve Wine Wellness hotelu.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete