Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Pivovarský HOTEL - Kojetín

Kojetín

Hotel Pivovar se nachází v samém centru hanáckého městečka Kojetína u Kroměříže, které leží na hlavní trase z Brna, Olomouce a Zlína. Historie budovy se datuje od počátku 17. století, kdy v roce 1602 budova vyhořela. Spáleniště koupila obec a zbudovala zde malý pivovar se sladovnou. V roce 1904 se objekt rozrostl o patrovou budovu, kino a sál s divadelním jevištěm. Roku 1913 byl objekt prodán rol…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Naměstí Dr. E. Beneše 61, Kojetín
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Přerov
Obec
Kojetín

Fotogalerie k článku

Hotel Pivovar se nachází v samém centru hanáckého městečka Kojetína u Kroměříže, které leží na hlavní trase z Brna, Olomouce a Zlína. Historie budovy se datuje od počátku 17. století, kdy v roce 1602 budova vyhořela. Spáleniště koupila obec a zbudovala zde malý pivovar se sladovnou. V roce 1904 se objekt rozrostl o patrovou budovu, kino a sál s divadelním jevištěm. Roku 1913 byl objekt prodán rolnickému pivovaru Přerov, který v témže roce ukončil vaření piva v Kojetíně u Kroměříže. Dnešní podobu hotel získal rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2006 - 2007 za přispění obyvatel města, radnice a dotací z Evropského fondu. Slavnostní otevření se konalo 18. 8. 2007. V současné době disponuje hotel nadstandardními a přitom cenově dostupnými pokoji s celkovou kapacitou 50 lůžek, secesním sálem pro konání společenských akcí, nekuřáckým salonkem, stylovou pivnicí s několika druhy alkoholických i nealkoholických piv a venkovním posezením včetně rozsáhlého dětského koutku.

Možnosti stravování

Návštěvníci i hoteloví hosté mohou využít k příjemnému posezení a občerstvení nekuřácký salonek s kapacitou 30 míst, letní zahrádku ve dvorním traktu pro 40 osob s dětským koutkem a stylově zařízenou pivnici s 55 místy, které jsou otevřeny denně od 10:00 do 22:00. V hotelovém komplexu se dále nachází secesní sál s jevištěm vhodný pro pořádání kulturních, společenských a firemních akcí, rodinných oslav, svateb a plesů. Kapacita sálu je 90-120 míst. Každý všední den v době od 11:00 do 14:00 je připraveno pestré denní menu vždy s min. jedním vegetariánským jídlem. Ze stálé nabídky s množstvím výtečných specialit za velmi přijatelné ceny si jistě vybere každý.

Popis okolí

Rekreačně výhodná poloha Kojetína nabízí široké možnosti sportovního i kulturního vyžití. V blízkosti města vede několik cyklotras, na řece Moravě lze provozovat vodní turistiku, v letních měsících můžete navštívit místní koupaliště se třemi bazény. Přímo v areálu hotelu je pro naše hosty připraveno hřiště na petanque, které mohou zdarma využívat. Neopomenutelným tipem na výlet je návštěva historického města Kroměříže vzdáleného pouhých osm minut jízdy autem. Jeho dominanty – Arcibiskupský zámek a komplex okolních zahrad jsou od roku 1995 zařazeny mezi Národní kulturní památky České republiky. V prosinci 1998 pak byly zapsány na Listinu světového přírodního a kulturní dědictví UNESCO. Vedle prohlídky historických sálů zámku a skvostných památek evropské parkové architektury - Podzámecké a proslulé Květné zahrady, byste neměli vynechat ani návštěvu Biskupské mincovny, Galerii Orlovnu, obrazárnu a mnoho dalších významných pamětihodností české kultury. V samotném Kojetíně pak můžete navštívit březnovou Přehlídku amatérských divadelních souborů nebo srpnové proslulé Kojetínské hody či Hudební léto.

Tipy na výlet po okolí

Kroměříž, Tovačov, Chropyně

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete