Statistika našeho portálu

  • 100 995 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

PrimaByt - Sušice

Sušice

PrimaByt se nachází v centru Sušice v sousedstvi Národního Parku Šumava. Okoli je protkané množstvím turistických a cykloturistických tras, jejichž cíle – atraktivní šumavské destinace – jsou snadno přístupné jak pěšky či na horském kole, tak i vozem nebo linkovými autobusy. PrimaByt v Sušici je výborným výchozím bodem jak pro letní aktivity jako jsou turistika nebo cykloturistika tak pro zimní a…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Klostermannova 4, Sušice
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Sušice

Fotogalerie k článku

PrimaByt se nachází v centru Sušice v sousedstvi Národního Parku Šumava. Okoli je protkané množstvím turistických a cykloturistických tras, jejichž cíle – atraktivní šumavské destinace – jsou snadno přístupné jak pěšky či na horském kole, tak i vozem nebo linkovými autobusy. PrimaByt v Sušici je výborným výchozím bodem jak pro letní aktivity jako jsou turistika nebo cykloturistika tak pro zimní aktivity jako jsou běh na lyžích či sjezdové lyžování. Ať už jste milovníci klidu, nebo raději trávíte dovolenou aktivně, naše ubytování Vám má co nabídnout.

PrimaByt - u nás můžete relaxovat v hospůdce "U rybiček" (v létě též na zahrádce), posedět u grilu či navštívit "Vinárnu U Štěpána" a ochutnat výborná moravská vína. PrimaByt nabízí i řadu dalších služeb - kadeřnictví, pedikůra, masáže, taterské studio, realitní kancelář.

Možnosti stravování

PrimaByt v Sušici nabízí kompletně vybavenou kuchyni, kde si můžete vařit z vlastních zásob, obchody s potravinami jsou v dosahu 50-150m (ať již se jedná o soukromé obchody jako jsou např. pekařství či uzenářství nebo supermarkety).

Dále je zde možnost stravování v různých restauracích či hotelech, z nichž řada je rovněž v dosahu do 200m od místa ubytování.

Popis okolí

Sušice je jedním z východisek do oblasti centrální Šumavy. Leží v předhůří Šumavy na křižovatce turistických tras a na okraji Národního parku Šumava, který byl zřízen v r. 1991.

Mezi třemi národními parky ČR je NP Šumava se svými 69.030 ha parkem plošně největším. Díky své poloze uprostřed hustě osídlené střední Evropy, relativně vysoké zachovalosti přírody i bohatým vodním zdrojům je Šumava často nazývána "Zelenou střechou Evropy", která nabízí nepřeberné množství nabídek k aktivnímu i pasivnímu odpočinku.

Variant výletů na Šumavu je zde opravdu mnoho a jistě se stanou nezapomenutelným zážitkem.

Tipy na výlet po okolí

Dle ročního období můžete vyrazit na ryby nebo na houby, na své si přijdou i milovníci historie, hradů a zámků. V okolí lze využívat tenisové kurty, bowling, vyjížďky na koních, koupaliště, moderní aquapark,  bruslení na zimním stadionu anebo sušický Offpark s řadou adrenalinových zábav. V Sušici si také snadno můžete zapůjčit loď nebo raft pro splutí řeky  Otavy.

Šumava je rájem pro pěší turistiku, cykloturistiku nebo pro lyžaře, zejména běžkaře.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete