Statistika našeho portálu

 • 100 967 Akcí v kalendáři
 • 5 393 Ubytovacích zařízení
 • 24 207 Míst a památek

Rekreační komplex Losinka - Rapotín

Rapotín

Areál rekreačního komplexu nabízí ideální zázemí pro školy v přírodě, školní výlety, školní lyžařské kurzy, rodinnou rekreaci, sportovní soustředění, firemní školení, svatby, promoce, ubytování v rámci lázeňské léčby v sousedních lázních Velké Losiny, stravování při jednodenních zájezdech apod.Penzion - "Saxana" - kompletně rekonstruovaná v roce 2002. Ubytování v pěti až sedmilůžkových …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
U koupaliště 532, Rapotín
Oblast
Střední Morava
Kraj
Olomoucký kraj
Okres
Šumperk
Obec
Rapotín

Fotogalerie k článku

Areál rekreačního komplexu nabízí ideální zázemí pro školy v přírodě, školní výlety, školní lyžařské kurzy, rodinnou rekreaci, sportovní soustředění, firemní školení, svatby, promoce, ubytování v rámci lázeňské léčby v sousedních lázních Velké Losiny, stravování při jednodenních zájezdech apod.

 • Penzion - "Saxana" - kompletně rekonstruovaná v roce 2002. Ubytování v pěti až sedmilůžkových pokojích se základním vybavením a s tekoucí teplou a studenou vodou. Sociální zařízení je společné na chodbě. Dva dvoulůžkové pokoje jsou zde s vlastním sociálním zařízením. Celková kapacita je 48 lůžek a využití je celoroční.
 • Turistické chatky - jednoduše zařízená dřevěná chatka nabízející pohodlné a levné ubytování. Chatka je čtyřlůžková s dvěmi patrovými postelemi. V chatce je k dispozici psací stůl a dvě jednoduché šatní skříňky, včetně elektrické zásuvky na 220V. Sociální zařízení je pro všechny chatky společné (nově vybudované v roce 2003) a nachází se v těsné blízkosti. Celková kapacita 104 lůžek v 26 chatkách. Využití od května do září.
 • Apartmány - šest rekonstruovaných apartmánů s vybavením, které uspokojí i náročnější hosty. K dispozici je dvoulůžková a čtyřlůžková ložnice, obývací pokoj s možností ubytování pro další dvě osoby, TV+sat a telefon s přímou volbou, kompletně vybavený kuchyňský a jídelní kout, sociální zařízení. Využití celoroční.
 • Rodinná chata - Dvoupatrová budova s kapacitou 16 lůžek. V prvním patře chaty se nachází velká obývací místnost s jídelním koutem a TV+sat, kompletně vybavená kuchyňka, tři ložnice (čtyřlůžková, třílůžková, dvoulůžková) a sociální zařízení. V druhém patře chaty se pak nacházejí dvě ložnice (čtyřlůžková, třílůžková) a sociální zařízení. Využití celoroční.
 • Autokemp - Na vyhrazené travnaté ploše v rámci komplexu je dostatek místa pro vaše stany, karavany a obytné přívěsy. Nechybějí zde ani elektrické přípojky a kuchyňka s možností pronájmu ledničky. Mile vás překvapí nové sociální zařízení s teplou vodou po celý den a to bez použití placených žetonů. Využití od května do září.

Popis okolí

Rekreační komplex Losinka se nachází v krásném přírodním prostředí na úpatí Hrubého Jeseníku. Celý komplex se rozprostírá na ploše zhruba 23.000 m2 na okraji vesnice mezi lesem a říčkou Losinkou, v bezprostřední blízkosti zámeckého parku.

Tipy na výlet po okolí

V okolí rekreačního komplexu Losinka můžete navštívit velké množství turistických zajímavostí.

 • V procházkové vzdálenosti je areál zámku, termální koupaliště, lázně s lázeňským parkem a muzeum ručního papíru - to vše ve Velkých Losinách.
 • V Rapotíně je soukromá zoologická zahrada, zemědělský skanzen a muzeum veteránů. V blízkém Šumperku (6 km) můžete navštívit městskou památkovou zónu, okresní vlastivědné muzeum, letiště s možností vyhlídkových letů a rozhlednu Háj nad Šumperkem.
 • Za návštěvu také stojí exkurze na vodní nádrž "Dlouhé stráně" a dřevěných kostelíků v Žárové a Maršíkově.
 • V zimních měsících mohou milovníci lyžování využít lyžařský areál v Loučné nad Desnou (8 km), na Červenohorském sedle (18 km) a v Klepačově (9 km).

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Farmářský a řemeslný trh - Mohelnice

15.10.2023 - 15.10.2023
Náměstí Svobody

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Mohelnici

Džemfest nabídne programovou novink…

20.10.2023 - 20.10.2023
Dům kultury Šumperk

Oblíbený Džemfest, který se už 23 let koná v říjnu v Šumperku, si letos připravil nabitý hlavní program i zajímavé…

Farmářský a řemeslný trh - Mohelnice

19.11.2023 - 19.11.2023
Náměstí Svobody

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Mohelnici

Farmářský a řemeslný trh - Mohelnice

17.12.2023 - 17.12.2023
Náměstí Svobody

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Mohelnici

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete