Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Rezidence POHODA - Černá v Pošumaví

Černá v Pošumaví

Nabízíme vám celoroční ubytování na Šumavě v těsné blízkosti jezera nazývaného Malé Lipno na kraji obce Černá v Pošumaví v moderním rodinném domku zcela nedávno dostavěného v lokalitě, která v sobě spojuje veškeré přednosti této turisticky a rekreačně velmi významné oblasti Jižních Čech. Přízemí a první podlaží nabízejí dohromady 120 m2 užitného prostoru. Součástí domu je venkovní krytá terasa, g…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Černá v Pošumaví 167, Černá v Pošumaví
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
Český Krumlov
Obec
Černá v Pošumaví

Fotogalerie k článku

Nabízíme vám celoroční ubytování na Šumavě v těsné blízkosti jezera nazývaného Malé Lipno na kraji obce Černá v Pošumaví v moderním rodinném domku zcela nedávno dostavěného v lokalitě, která v sobě spojuje veškeré přednosti této turisticky a rekreačně velmi významné oblasti Jižních Čech. Přízemí a první podlaží nabízejí dohromady 120 m2 užitného prostoru. Součástí domu je venkovní krytá terasa, garážové stání 2-4 parkovací místa a zahrada s malým sportovištěm. Dům je podsklepen - tyto prostory jsou určeny pro uskladnění kol, lyží, lodí a jiného sportovního náčiní. Zdarma je vám k dispozici zahradní nábytek se slunečníkem, houpačka pro malé děti, zahradní gril, badminton, volejbalová síť a míče na fotbal a volejbal. V obývacím pokoji je TV, rozkládací jídelní stůl a pro romantické duše krbová kamna. V každém patře je koupelna s WC - v přízemí sprchový kout, v podlaží rohová vana. Každá ze 4 ložnic z toho dvě manželské je vybavena kvalitním nábytkem s úložnými prostory ve skříních nebo komodách. V technické místnosti je k dispozici vysavač, žehlička a sušák na prádlo.

Možnosti stravování

Vlastní. Kuchyně je plně vybavena elektrospotřebiči, tzn. elektrickým sporákem se sklokeramickou varnou deskou a digestoří, ledničkou, malým mrazákem, myčkou nádobí, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí. K dispozici je veškeré potřebné nádobí.

Popis okolí

V Černé v Pošumaví je veškeré potřebné zázemí v okruhu nejvýše několika set metrů od rezidence POHODA - zastávka hromadné autobusové dopravy, zdravotní středisko, Česká pošta, prodejny potraviny, drogerie, mapy, suvenýry aj., restaurace, sportovní zařízení, bankomat KB, autoservis, letní kino.

Tipy na výlet po okolí

V kempu Jestřábí na břehu Lipenského jezera má stanoviště i pravidelná výletní lodní doprava. Nedaleko od Černé v Pošumaví leží další dvě významné lipenské obce - Frymburk a Lipno nad Vltavou. Dobře dostupná jsou i větší centra - Horní Planá, Vyšší Brod a zejména Český Krumlov, přičemž ani České Budějovice jako centrum kraje nejsou vzdáleny více nežli cca 45 minut jízdy autem. Při svém pobytu byste neměli vynechat krásné šumavské cyklistické stezky, koupání v Lipenském jezeře a slunění na jeho písečných plážích, návštěvu starobylého Unescem chráněného Českého Krumlova, jízdu na bobové dráze či jedinečné dobrodružství na lanových překážkách s nádherným výhledem na lipenské jezero na Kramolíně, návštěvu krytého bazénu Marina nebo Aquacentra Wellness hotelu ve Frymburku a v zimním období lyžaři stále více navštěvovaná moderní lyžařská střediska Kramolín a rakouský Hochficht. Nesmíme také zapomenout na unikátní Schwarzenberský plavební kanál, národní kulturní památku hrad Rožmberk, klášter ve Zlaté koruně, lipenský přívoz v Horní plané nebo ve Frymburku, projížďku osobní lodní dopravou na Lipenském přehradním jezeře, výlet do Boubínského pralesa, procházku některou ze zajímavých naučných stezek, pokoření známé šumavské hory Třístoličník či objevení tajemných a nezapomenutelných jezer Prášilské, Laka, Plešné, Černé nebo Čertovo. Z výše uvedeného je patrné, že týden na poznání této nádherné lokality je opravdu málo.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavské slavnosti 2023 - Čes…

29.09.2023 - 01.10.2023
Český Krumlov

Na konci září se v Českém Krumlově konají Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival, který oslavují…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete