Statistika našeho portálu

  • 102 692 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Rezidence v Parku - Dobříš

Dobříš

Rezidence nabízí hned několik možností ubytování v 46 nadstandardních apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Zázemí zde najdou rodiny s dětmi, senioři, ale také firemní zákazníci. Pro skutečný odpočinek je vám k dispozici i wellness a neomezené využití relaxačních i sportovních prostor. V nedalekém sportovním klubu lze navštívit tenisové kurty, fotbalové hřiště, pískový kurt nebo kuželkovou …

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
U Pivovaru /261, Dobříš
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Příbram
Obec
Dobříš

Fotogalerie k článku

Rezidence nabízí hned několik možností ubytování v 46 nadstandardních apartmánech s vlastním sociálním zařízením. Zázemí zde najdou rodiny s dětmi, senioři, ale také firemní zákazníci. Pro skutečný odpočinek je vám k dispozici i wellness a neomezené využití relaxačních i sportovních prostor. V nedalekém sportovním klubu lze navštívit tenisové kurty, fotbalové hřiště, pískový kurt nebo kuželkovou dráhu.

 

 

Možnosti stravování

V rámci pobytu si užijete kontinentální snídaně a povečeřet můžete například v zámecké restauraci.

Popis okolí

Brdská vrchovina nabízí bezpočet krásných výhledů a romantických procházek. Milovníky památek potěší zámek Dobříš s francouzským a anglickým parkem. Své kouzlo má také nedaleký památník a původní bydliště Karla Čapka, od kterého vedou naučné stezky v různých délkách.

Tipy na výlet po okolí

Zámek Dobříš (900 m)

Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá každého návštěvníka. Současná podoba zámku pochází z roku 1745. Rozsáhlá trojkřídlá stavba s téměř čtvercovým dvorem, francouzským a rozsáhlým anglickým parkem při jižní straně. Roku 1942 byl zámek vyvlastněn německou říší a posléze konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů.

Mníšek pod Brdy (13 km)

Klasicistní zámek Mníšek pod Brdy se třemi nárožními věžemi leží v centru města, přitom je obklopen parkem s rozlehlým rybníkem. Na místě dnešního zámku stávala již ve středověku tvrz. Sloužila k ochraně a bezpečnosti kupeckých karavan na důležité obchodní trase vedoucí do Prahy. Za vlády posledních Přemyslovců byla tvrz přestavěna na lovecký hrádek.

 

Karlštejn (30 km)

Karlštejn byl založen Karlem IV. jako poměrně skromná stavba o jedné věži. Záměr uložit a ochraňovat zde korunovační klenoty Svaté říše římské a relikvie pojal Karel IV. až později a úměrně tomu byly přistavovány nové věže. Slavnostního zahájení stavby dne 10. června 1348 se spolu s Karlem IV. účastnil i první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic.

Mapa

Zajímavé akce v okolí

43. SILMET Rally Příbram 2024

26.07.2024 - 27.07.2024
Příbram

Poslední červencovou sobotu se uskuteční již 43. ročník Silmet Rally Příbram. Naše domácí rally se pojede v obdobném…

HIGHJUMP 2024 - Hřiměždice

02.08.2024 - 03.08.2024
LOM

Je tomu už dvacet pět let, kdy se v lomu v Hřiměždicích u Příbrami uskutečnil první ročník závodů ve skocích do vody z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete