Statistika našeho portálu

  • 93 002 Akcí v kalendáři
  • 5 382 Ubytovacích zařízení
  • 24 177 Míst a památek

Rodný dům Johanna Gregora Mendela

Vražné

Rodný dům Johanna Gregora Mendela je rolnická usedlost v obci Vražné, v Moravské bráně, poblíž města Odry, dnes velmi blízko dálnice D1- viz Exit 321 Odry. Místo narození světové osobnosti vědy - zakladatele genetiky Johanna Mendela (narozen 20.7.1822 v Hynčicích, pokřtěn 22.7.1822 v kostele sv. Petra a Pavla ve Vražném). Johann Mendel později, při vstupu do Augustiniánského kláštera na Starém Br…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
742 34 Vražné 69, Vražné
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Nový Jičín
Obec
Vražné

Fotogalerie k článku

Rodný dům Johanna Gregora Mendela je rolnická usedlost v obci Vražné, v Moravské bráně, poblíž města Odry, dnes velmi blízko dálnice D1- viz Exit 321 Odry. Místo narození světové osobnosti vědy - zakladatele genetiky Johanna Mendela (narozen 20.7.1822 v Hynčicích, pokřtěn 22.7.1822 v kostele sv. Petra a Pavla ve Vražném). Johann Mendel později, při vstupu do Augustiniánského kláštera na Starém Brně, přijal řeholní jméno Gregor (Řehoř). Nemovitá kulturní památka České republiky rejstř. č. 8 - 1698. Celá nemovitost s předzahradou byla otevřena po úplné rekonstrukci v roce 2007 jako Návštěvnické centrum venkovského regionu Moravské Kravařsko. Ubytování je nabízeno ve dvou jednolůžkových a dvou dvoulůžkových pokojích v bloku B, dvou ložnicích s 12ti resp. 16ti lůžky v bloku A, a spacím pódiem pro 11 osob v bloku C . Objekt je zařazen v síti " Cyklisté vítáni ".

Možnosti stravování

V objektu je umožněno stravování z vlastních zdrojů, možnost úschovy potravin (ledničky) i tepelné .přípravy jídel. |Ubytovaným lze po předchozí dohodě poskytnout snídani (není v ceně noclehu). Prodejna potravin cca 50 m od ubytování. Stravování (obědy, večeře) lze zajistit v restauracích v obci Vražné, dovoz jídel také ).

Popis okolí

Rovinu Moravské brány lemují z jedné strany Oderské vrchy, předhůří Jeseníků, ze strany druhé, vzdálenější, Beskydy. Začíná zde krajina soustavy rybníků v chráněné krajinné oblasti Poodří. Turistická destinace Poodří-Moravské Kravařsko. Nejbližší turistické zajímavosti okolí : Památková zóna Masarykovo náměstí Odry, Vodní mlýn Wesselsky Loučky u Oder, zámek Kunín, město Fulnek, město Hranice, město Nový Jičín

Tipy na výlet po okolí

Město Odry a jeho místní část Tošovice - HeiPark resp. vodní mlýn Wesselsky v místní části Loučky u Oder , Zámek Kunín, město Fulnek, město Hranice, Lázně Teplice nad Bečvou a místní Aragonitové jeskyně, město Nový Jičín, města Štramberk a Kopřivnice .

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Velikonoční jarmark - Nový Jičín

06.04.2020 - 10.04.2020
Masarykovo náměstí,…

Tradiční velikonoční jarmark nabídne velikonoční zboží včetně kraslic, pomlázek a dekorací.

Čarodějnice na Stezce Valaška

30.04.2020 - 30.04.2020
Trojanovice

Oslavte čarodějnice. Těšíme se na vás poslední dubnový víkend na Stezce Valaška.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Karanténa.

Kategorie
Turistické regiony

pondělí 6. duben

Dnes má svátek Vendula

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete