Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Samota Adelheid - Bartošovice v Orlických horách

Bartošovice v Orlických horách

Horský rodinný penzion nově postavený na místě staré usedlosti v zaniklé vsi Vrchní Orlice. Penzion se nachází na samotě v chráněné krajinné oblasti Orlických hor v nadmořské výšce 600 m. n. m.V penzionu Samota Adelheid je osm pokojů zařízených novým nábytkem z masivu a jeden apartmán. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, dva pokoje jsou bezbariérové. Pokoje jsou dvoulůžkové, třílůžkové s mo…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bartošovice v Orlických horách 72, Bartošovice v Orlických horách
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Rychnov nad Kněžnou
Obec
Bartošovice v Orlických horách

Fotogalerie k článku

Horský rodinný penzion nově postavený na místě staré usedlosti v zaniklé vsi Vrchní Orlice. Penzion se nachází na samotě v chráněné krajinné oblasti Orlických hor v nadmořské výšce 600 m. n. m.

V penzionu Samota Adelheid je osm pokojů zařízených novým nábytkem z masivu a jeden apartmán. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, dva pokoje jsou bezbariérové. Pokoje jsou dvoulůžkové, třílůžkové s možností přistýlky a jeden apartmán. Apartmán se skládá z ložnice s dvoulůžkem a velké místnosti, ve které jsou dvě lůžka s možností dvou přistýlek, vybavený kuchyňský kout, jídelní stůl s židlemi, zásuvka na připojení na internet.

Do společenské místnosti je bezbarierový přístup, je zde dětská herna, po celý den je zde možnost občerstvení (nápoje, pivo, poháry, dezerty). Stravování (obědy, večeře) je možné jen po předchozí dohodě. Je zde WI–FI připojení na internet.

Penzion dále nabízí půjčovnu jízdních kol, kolárnu, lyžárnu se sušáky výstroje. Parkování je zdarma u penzionu. K penzionu patří 35 ha luk vhodných k volnočasovým aktivitám.

Penzion leží u udržované běžecké trasy, nejbližší lyžařský vlek je 2 km. Úžasný kopec na sáňkování je vedle chalupy. Penzion se nachází na samotě, dovolenou prožijete v klidu a na čistém vzduchu. Okolí nabízí sportovní i kulturní vyžití. U penzionu se pasou naše kravičky plemene Galloway. Rádi pro vás zorganizujeme víkend zaměřený na adrenalinové a kolektivní disciplíny – teambuilding. Nebo víkend zaměřený na výrobu keramických předmětů, pletení z pedigu, plstění vlny.

Možnosti stravování

Snídaně jsou podávané formou bohatě prostřeného stolu pro každou rodinu, při větším počtu ubytovaných formou švédských stolů. Podává se od 8 – 10 hodin. Večeře je servírovaná o třech chodech – polévka, hlavní jídlo, moučník. Podává se od 18 – 19 hodin. Pozdější večeře jsou možné jen po předchozí dohodě. Při pronájmu apartmánu je klientům k dispozici kuchyňský kout s ledničkou, dvouplotýnkovým vařičem, rychlovarnou konvicí, nádobím.

Popis okolí

Samota Adelheid je rodinný penzion, nově postavená roubenka na místě staré usedlosti v zaniklé vsi Vrchní Orlice. Penzion se nachází na samotě v chráněné krajinné oblasti Orlických hor v nadmořské výšce 600 m. n. m. Je zde klid a nádherná příroda. Penzion leží u udržované běžecké trasy, nejbližší lyžařský vlek je 2 km. Úžasný kopec na sáňkování je vedle chalupy. Penzion se nachází na samotě, dovolenou prožijete v klidu a na čistém vzduchu. Okolí nabízí sportovní i kulturní vyžití. U penzionu se pasou naše kravičky plemene Galloway. Rádi pro vás zorganizujeme víkend zaměřený na adrenalinové a kolektivní disciplíny – teambuilding. Nebo víkend zaměřený na výrobu keramických předmětů, pletení z pedigu, plstění vlny. K penzionu patří 35 ha luk vhodných k volnočasovým aktivitám.

Tipy na výlet po okolí

Výlety: Rozhledna na Anenském vrchu Dělostřelecká tvrz Hanička Zemská brána a naučná stezka podél Divoké Orlice Poutní kostel Neratov Kostel Vrchní Orlice, kde probíhají kulturní akce Přechod do Polska – 2 km Muzeum řemesel v Letohradě Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou Muzeum krajky ve Vamberku Hrad Potštejn Koupání: Pastvinská přehrada – 10km Aquapark Žamberk – 13km Aquapark Ustí nad Orlicí – 30km Aquapark Rychnov nad Kněžnou – 28km Lyžování: České Petrovice Bartošovice Červená Voda Říčky v Orlických horách

Mapa

Zajímavé akce v okolí

Den v růžovém na zámku 2024 - Doudl…

22.06.2024 - 22.06.2024
Doudleby nad Orlicí

Největší degustace frizzante a růžových vín v České republice. Premiéra na zámku.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete